چگونه به عنوان یک هنرمند در کار خود موفق باشیم

چگونه به عنوان یک هنرمند در کار خود موفق باشیم
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/03/13

یک کار خوب هنری به خیلی از موارد بستگی دارد. 

چگونه به عنوان یک هنرمند در کار خود موفق باشیم

1. یک هنرمند موفق معنای موفقیت را برای خود مشخص می کند. 

قبل از این که درباره ی چگونگی موفق بودن در کار به عنوان هنرمند را برای شما شرح دهم, باید بدانید که معنای موفقیت در هر فرد نسبت به فرد دیگر متفاوت است. برای برخی افراد, موفقیت هیچ ربطی به میزان پول دریافتی شان ندارد. موفقیت از دید چنین افرادی می تواند فقط به معنای لذت بردن از خلق یک کار خاص و جدید باشد. برخی دیگر موفقیت را در به اشتراک گذاشتن مهارت های خود با دیگران و حس خوب آن می دانند. این افراد از تقسیم کردن نوع تفکر خود با دیگران لذت می برند. 

سه نکته ی کلیدی وجود دارد که می تواند موجب انگیزه ی فرد هنرمند در کارش شود: استعداد هنری, قدرت شناخت و تعادل مالی. 

زمانی فرد می تواند موفق شود که بین این سه مود تعادل برقرار کند, البته ممکن است این کار یک عمر طول بکشد. 

شناخت انگیزه های شما کاری است که به اولویت بندی تلاش هایتان کمک می کند. برای مثال کسی که بر استعداد هنری تمرکز می کند ممکن است فقط در محیط استودیوی خودش تمام کار را انجام دهد. ممکن است زمان بسیار کمی را به نمایش و فروش کارهایش بپردازد. 

برای هنرمندی که شناخت را مهم می داند,ممکن است اولویت هایش متفاوت باشد. بسیاری از افراد به دنبال فرصتی برای به اشتراک گذاشتن وانسته هایشان هستند. هنر, رابطه ای است که احساسات وعواطف را بروز می دهد. تنها شما می توانید مشخص کنید موفقیت چه معنایی برای تان دارد. انگیزه های هر فرد در اولویت بندی کردن این سه مورد به او کمک می کند. 

چگونه به عنوان یک هنرمند در کار خود موفق باشیم

 

2. یک هنرمند موفق زمان های منظمی را به ساختن هنر خود اختصاص می دهد.

همانطور که اشاره شد یک کار هنری موفق نیاز به تلاش و زمان زیادی دارد. یک ویژگی رایج بین تمام هنرمندان این است که آنها از کار کردن نمی هراسند چرا که موفقیت شان به همین دشواری های کارشان مرتبط است. فروختن اثر هنری بازی با اعداد است. برای این که فروش زیادی داشته باشید باید تنوع کاری تان بالا باشد و در مقابل چندین شرکت آن را ارائه کنید تا به جایی برسید. 

قابل درک است که گاهی درخواست های خانواده و یا وجود شرایط مختلف موجب می شود نتوانید تمام وقت کار کنید اما اکثر هنرمندان موفق دنیا حتی قبل از این که از کار خود پولی دریافت کنند تمام مدت روی کار خود تمرکز داشته اند. 

در واقع شما باید برنامه ریزی تان را به گونه ای انجام دهید که کار و زندگی عادی تان در کنار هم قرار بگیرند و به هر دوی آنها برسید نظم در برنامه ریزی بسیار مهم است و موجب می شود در آینده نه برای کار و نه حتی برای هیچ یک از شرای ط زندگی تان حسرت نخورید. 

برنامه ی تان را با خانواده و دوستان خود به اشتراک بگذارید و برای آنها توضیح دهید چقدر هنر شما و کارتان پر اهمیت است و از آنها بخواهید از شما پشتیبانی کنند. 

 

چگونه به عنوان یک هنرمند در کار خود موفق باشیم

 

شاید بپرسید چند کار هنری باید انجام شود تا یک فرد هنرمند موفق شود؟

خب پاسخ دادن به این سوال کمی دشوار است زیرا از فردی به فرد دیگر متفاوت است. کسانی هستند که در طول سال بالای 100 اثر و یا برخی دیگر کمتر از 30 اثر خلق می کنند. 

برخی از کارهای هنری زمان زیادی را برای جزئیاتی که دارند می گیرند و بغضی دیگر سریع تر تمام می شوند. باید بدانید که مثلا در سال گذشته چند اثر ساختید تا در سال جدید تعداد آن را افزایش دهید و کیفیت آن را هم افزایش دهید. 

 

چگونه به عنوان یک هنرمند در کار خود موفق باشیم

 

3. یک اساس محکم برای کار هنری تان قرار دهید

به عنوان یک هنرمند شما آزاد هستید هر چه که دوست دارید خلق کنید. ممکن است موضوعاتی را انتخاب کنبد که از تصوراتتان نشات می گیرند. مهم ترین سوال برای یک هنرمند تازه کار این است که دغدغه ی او واقعا چیست؟بعضی از هنرمندان از همان اول راه خود را مشخص می کنند در حالی که دیگران نیاز دارند تا تجربه کنند و کم کم انتخاب کنند چه راهی مناسب است. 

از زمانی که شما شروع به فروش یا ارائه ی کارتان می کنید به تدریج متوجه می شوید باید یک سبک را مختص خودتان ایجاد کنید. اگر به کارهای تبلیغاتی موفق نگاهی بیندازید می بینید که هرکدام  در کل سبکی خاص برای خود دارند. البته این به معنای نبودن تنوع در کار شما نسیت بلکه به این معناست که باید سبک شما به گونه ای خاص باشد تا خریداران با مشاهده ی آن متوجه شما شوند. 

 

 

 

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.3
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 243
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 508
تعداد کل بازدیدها: 322300

نظرات کاربران

*