چگونه به صورت خودکار Wi-Fi را در ویندوز 10 روشن کنیم

چگونه به صورت خودکار Wi-Fi را در ویندوز 10 روشن کنیم
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/03/02

اگر برای ذخیره ی باتری دستگاه اینترنت را قطع کرده و روی حالت airplane می گذارید،

ویژگی در ویندوز 10 وجود دارد که با تنظیم آن می توانید سر ساعت مشخصی دوباره اینترنت را وصل کنید.

 

این ویژگی در تنظیمات ویندوز 10 و در منوی network قرار دارد. زمانی که می خواهید وای فای را غیر فعال کنید، در منوی Control panel نمی توانید این تنظیمات اتصال به انترنت را به روش قدیمی ببینید.

برای غیرفعال کردن وای فای باید روی علامت Wi-Fi در قسمت نوار notification در نزدیکی ساعت و تقویم باید روی Wi-Fi بزنید تا آن را غیرفعال کنید. 

زمانی که اینترنت را خاموش می کنید، معمولا manually تنظیم شده است به این معنا که باید برای دوباره روشن کردن آن باز بر روی علامت اینترنت بزنید. اما گزینه های دیگری مانند بعد از یک ساعت، بعد از چهار ساعت، یک روز .... وجود دارند. 

 

چگونه به صورت خودکار Wi-Fi را در ویندوز 10 روشن کنیم

 

متاسفانه گزینه ی مشابهی برای زمانی که Airplane mode را فعال بکنید وجود ندارد. اگر بخواهید اینترنت را دوباره به صورت خودکار روشن کنید، باید وای فای را غیرفعال کرده باشید نه این که airplane mode را فعال کنید.

 

در قسمت settings به network & internet بروید و wifi را انتخاب کنید. اتصال اینترنت را در این قسمت خاموش کنید. در این قسمت می توانید تعیین کنید که ویندوز بعد از 1 ساعت، 4 ساعت یا یک روز به صورت خودکار روشن کند. گزینه ی معمول روی manually است به این معنا که ویندوز به صورت خودکار وای فای را برای تان این کار را نمی کند. 

 

چگونه به صورت خودکار Wi-Fi را در ویندوز 10 روشن کنیم

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 243
تعداد کل نظرات : 35
تعداد کل آرا: 471
تعداد کل بازدیدها: 232299

نظرات کاربران

*