چگونه به روش ساده و خانگی سرفه را درمان کنیم | درمان های طبیعی برای کسانی که سرفه شدید دارند

چگونه به روش ساده و خانگی سرفه را درمان کنیم | درمان های طبیعی برای کسانی که سرفه شدید دارند
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/23

در فصل زمستان یکی از بیماری هایی که بسیاری از مردم دچار آن می شوند، سرماخوردگی می باشد، که از اولین علائم و ویژگی های آن سرفه کردن است، سرفه سبب ناراحتی و اذیت انسان می شود، به همین دلیل در طبی سنتی از انواع داروها و مخلوط ها استفاده می شود، که در این مقاله مهمترین آنها را تقدیم شما می کنیم.

سرفه واکنش طبیعی سیستم ایمنی بدن می باشد. سرفه سبب تمیز شدن مجاری تنفسی از میکروب ها و سموم ناشی از آنها می شود. در زمان سرماخوردگی سرفه به عنوان اولین عامل خود را بروز می دهد و بعد از اینکه انسان بهبود می یابد، سرفه آخرین علامتی است، که بر طرف می شود. برای مقابله با سرفه در طبی سنتی وسایل و روش های بسیاری موجود می باشد. در بین آنها چند مورد زیر بسیار معروف می باشند و تاثیر زیادی دارند. که از جمله آنها عبارتند از:

1- مخلوط شیر با آب معدنی بورجومی (Borjomi):

بورجومی آب معدنی است که در گرجستان تولید می شود، گاز آب معدنی را خارج کرده و به صورت مساوی با شیر ولرم مخلوط کنید. در طول روز 2 الی 3 بار به مقدار یک قلاشق غذاخوری از مخلوط شیر با آب معدنی بورجومی را میل نماید.

2- دم کرده کشمش:

به مقدار یک مشت کشمش، را با یک استکان آب جوش مخلوط کنید، بعد از یک ساعت به صورت ولرم آن را بنوشید.

3- دوشاب (شیره انگور):

به مقدار یک قاشق غذا خوری از دوشاب (برای کودکان یک قاشق چای خوری) را با یک استکان شیر ولرم مخلوط کنید، خوب به هم بزنید تا دوشاب در شیر حل شود و به مقدار دو الی سه بار در طول روز از این مخلوط میل کنید.

4- دم کردن ریشه شیرین بیان:

به مقدار یک قاشق ریشه شیرین بیان را با یک استکان آب جوش دم کنید و بعد از یک ساعت و بیست دقیقه آن را از صافی رد کرده و در طول روز سه بار میل کنید. در هر بار به مقدار یک سوم استکان و به شکل ولرم میل کنید.

5- مخلوط انجیر خشک با شیر:

دو الی سه عدد انجیر خشک را با یک لیوان شیر جوشیده مخلوط کنید و به مدت دو الی سه دقیقه بر روی شعله ملایم و در یک ظرف در بسته بگذارید. مخلوط شیر و انجیر را به صورت ولرم در طول روز دو الی سه بار بنوشید. میوه های انجیر را هم می توانید، بخورید.

6- مخلوط شیر و عسل:

به شیر ولرم به مقدار یک قاشق غذا خوری عسل اضافه کنید، خوب هم بزنید تا عسل در شیر حل شود و در طول روز به مقدار دو الی سه بار از آن بنوشد.

7- وان حمام گرم پا:

این کار برای کاهش اسپاسم مجرای تنفسی خوب است. و سرفه را درمان می کند. شب ها قبل از خواب وان حمام گرم پا را انجام دهید.(می توانید به آب خردل اضافه کنید).

8- مخلوط ترپ سیاه با عسل:

در شب ترپ سیاه را رنده کنید و سپس به آن به اندازه یک قاشق غذا خوری عسل اضافه کنید. شیره آن را که تا صبح به وجود آمده را گرفته و در طول روز چند بار به مقدار یک قاشق چای خوری از آن بخورید. می توانید این شیره را با شیر ولرم هم مخلوط کنید و سپس استفاده نماید.

9- چای زنجبیل:

ریشه زنجبیل را که حدودا 4 الی 5 سانتی متر طول دارد، از رنده بگذرانید و با یک استکان آب جوشیده مخلوط کنید و سی دقیقه صبر کنید تا دم بکشد. سپس دم کرده را از صافی رد کنید و یک قاشق چای خوری عسل و به مقدار کمی آب لیموی طبیعی به آن اضافه کنید. به شکل ولرم روزی دو الی سه بار از آن بنوشید.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 240022

نظرات کاربران

*