چگونه به خوردن غذاهای تند و ادویه دار عادت کنیم

چگونه به خوردن غذاهای تند و ادویه دار عادت کنیم

ادویه جات و بطور خاص انواع فلفل علاوه به اینکه طعم دهنده غذایی محسوب می شوند،‌ دارای خواص بسیاری برای سلامتی و درمان برخی امراض انسان هستند. بنابراین خوردن غذاهای دارای انواع ادویه جات و بویژه غذاهای تند دارای فلفل بسیار توصیه می شود و باید در رژیم غذایی هر فردی وجود داشته باشد. اما بسیاری از مردم جهان از جمله بسیاری از ایرانیان به غذاهای تند و ادویه دار عادت ندارند. در زیر نکاتی درخصوص نحوه عادت کردن به خوردن غذاهای تند و ادویه دار گفته می شود.

نکته اول اینکه اگر شما از جمله کسانی هستید که اصلا غذاهای تند استفاده نمی کنید برای عادت کردن به رژیم دارای غذاهای تند باید از مقادیر کم شروع کنید. برای مثال سعی کنید که کمی فلفل به غذای خود اضافه کنید- اگر از قبل این کار را می کردید مقدار آن را بیشتر کنید. یا در سر سفره خود از انواع فلفل های قرمز یا سبز استفاده کنید و اگر می دانید تند هستند آنها را همراه یک غذا یا سبزی میل کنید.

سعی کنید هنگام خوردن یک غذای تند یا فلفل آن را سریع قورت نداده و به آرامی غذا بخورید. در واقع سعی کنید همان مقدار کم فلفل یا غذای تند را به آرامی خورده و مزه مزه کنید – حتی اگر ممکن است کمی به خاطر تندی اذیت شوید. توجه کنید که عادت کردن به غذاهای ادویه دار و تند زمان می برد و شما نمی توانید با چند وعده یا چند هفته به این نوع غذاها عادت کنید.

توجه کنید که درجه تندی همه گیاهان و ادویه جات یکسان نیست برای مثال سیر یا زنجفیل نسبت به فلفل تندی کمتری دارند و یا فلفل سیاه نسبت به نوعی از فلفل قرمز تندی کمتری دارد. بنابراین سعی کنید که روند عادت کردن به غذاها و ادویه جات تند را از گیاهان و ادویه جاتی با تندی کمتر آغاز کنید.

سعی کنید انواع غذاها و دستورهای غذایی دارای ادویه جات تند و فلفل(فلفل های به اصطلاح تند و شیرین) را امتحان کنید و از میان آنها با غذاها و دستور پخت هایی شروع کنید که از ادویه جات با درجه تندی کمتر و فلفل کمتری استفاده می کنند و سپس سراغ غذاها و دستور پخت هایی با گیاهان و ادویه جات تند تر مانند دستور غذاهای هندی و آفریقایی بروید.

توجه کنید که با انجام کارها و مراحل فوق سعی کنید در گام بعدی میزان ادویه جات و گیاهان تند بکار رفته در غذای خود را افزایش دهید و از ادویه جاتی با درجه تندی بیشتر استفاده کنید.

در مراحل اول عادت کردن به غذاهای تند و ادویه دار شما می توانید غذاهای مکمل نیز به همراه غذای تند میل نمایید. منظور از غذاهای مکمل استفاده از غذاهایی مانند غذاهای دارای نشاسته(برنج و نان، سب زمینی) یا انواع روغن های گیاهی استفاده کنید.

همچنین یک تکنیک به منظور عادت کردن به خوردن غذاهای تند این می تواند باشد که در تهیه آن غذای تند آن را با یک ماده غذایی شور یا شیرین مخلوط کنید. بهترین نمونه می تواند استفاده از آبلیمو یا سبزیجاتی مانند گشنیز باشد.

استفاده از شیر نیز به منظور تاثیر در از بین بردن تندی غذا موثر است. شیر به دلیل داشتن ماده ای به نام کازئین با عامل تند بودن گیاهان و ادویه جات تند که کاپساسین نام دارد ترکیب شده و اثر تندی آن را از بین می برد. در واقع اگر شما غذای تند را خوردید که موجب ناراحتی شما شد با خوردن شیر می توانید تاثیر آن را خنثی کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 675
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)