چگونه بفهمیم کسی ما را واقعا دوست دارد، عاشق واقعی است و به ما علاقه دارد(1)

چگونه بفهمیم کسی ما را واقعا دوست دارد، عاشق واقعی است و به ما علاقه دارد(1)
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/09

با وجودیکه هیچ راه تضمین شده و واقعی برای درک اینکه آیا کسی ما را واقعا دوست داشته، به ما علاقه دارد و عاشق ماست وجود ندارد، اما برخی از نشانه های رفتاری و اخلاقی وجود دارند که نشان می دهند، آیا کسی واقعا به ما علاقه داشته و عاشق واقعی(True lover) است. در این دو مقاله سعی می شود به برخی از نشانه های رفتاری و اخلاقی و شخصیتی افراد که نشان دهنده میزان علاقه مندی به شما و دوست داشتن شما توسط آنهاست، اشاره شود. به بیان ساده در این مقاله و مقاله چگونه بفهمیم کسی ما را واقعا دوست دارد، عاشق است و به ما علاقه دارد(2) نحوه شناخت عشق واقعی و ایجاد یک رابطه عشقی واقعی و جاودانه را توضیح می دهد. نکته قابل توجه این است که این ویژگی های یک عاشق و عشق واقعی مبتنی بر اصول روانشناسی و رفتاری هستند و البته تعالیم دینی و اسلامی نیز با بسیاری از این اصول یک عشق واقعی هماهنگی دارند.

اگر بخواهیم بدانیم که آیا کسی ما را واقعا دوست دارد  باید به اخلاق و رفتار او، نحوه صحبت کردن و گفتار او و همچنین نحوه عمل و کارهایی که انجام می دهد توجه کنیم. به بیان ساده آنچه به پندار نیک، گفتار نیک و رفتار نیک معروف است می تواند نشان دهنده علاقه کسی به شما باشد. در این مقاله به توضیحات بیشتر در خصوص ویژگی توجه به رفتار فرد در یک عشق واقعی و در مقاله چگونه بفهمیم کسی ما را واقعا دوست دارد، عاشق است و به ما علاقه دارد(2) به ویژگی های گفتار و کردار فرد که نشان دهنده علاقه مندی و عشق واقعی آن فرد است، می پردازیم.

توجه به رفتار طرف مقابل

نکته اول برای متوجه شدن این مسئله که آیا کسی ما را واقعا دوست داشته و به ما علاقه مند است این است که ببینیم او در کنار ما و همراه ما چگونه رفتار می کند. بخشی از فرایند عاشق بودن به این مسئله بر می گردد که یک طرف نسبت به طرف مقابل کاملا باز و آزاد باشد. برای تشخیص این مسئله یک روش می تواند این باشد که ببینیم رفتار او در جمع و بین عموم مردم چگونه است و هنگامیکه در تنهایی و همراه شماست چگونه است. برای مثال اگر او در جمع بسیار جدی است اما در کنار شما شوخ طبع است، این حالت نشان دهنده چهره واقعی طرف مقابل شماست. در واقع کسی که عاشق کس دیگری است با او احساس راحتی کرده و چهره و وجه واقعی خود را برای او نمایان می کند.

همچنین باید سعی کنید که خوشحال بودن و خوش اخلاق بودن او هنگام همراهی شما را بسنجید. برای مثال اگر طرف مقابل شما روز بدی را داشته است اما هنگامیکه با شماست خوش خلق بوده و خوشحال است، نشان دهنده علاقه او به شما و در کنار شما بودن است. در واقع او از کنار شما بودن لذت برده و احساس شعف و خوشحالی می کند.

یکی از روش های درک میزان علاقه و عشق طرف مقابل نگاه کردن به چشمان او است که نشان دهنده نیت، نگاه و پندار اوست. اگر او در هنگام معاشرت و نگاه کردن به شما چشمانی خوشحال و خندان دارد و این حالت همیشگی بوده و از کنار شما بودن پیش می آید، بنابراین این نشان دهنده نگاه وذهنیت او به شما و در حقیقت علاقه و عشق او به شماست.

راه دیگر این است که بفهمید آیا او هنگامیکه کنار شماست احساس سردرگمی می کند؛ به بیان ساده تر آیا واقعا مجنون و عاشق شماست. در واقع شاید رفتارهای ساده و سبکسرانه طرف مقابل حاکی از بی خود شدن ناشی از عشق و دوست داشتن شما باشد. هیجان زده شدن و شاید خندیدن های بی مورد نشان دهنده شوق و علاقه یک فرد به فرد دیگر باشد.

سعی کنید که متوجه شوید آیا طرف مقابل هنگامیکه شما ناراحت هستید، نیز ناراحت می شود. ناراحتی شما از موضوعی، مریضی شما بر کسیکه واقعا عاشق و علاقه مند به شما است تاثیر می گذارد و او را مریض می کند. همانگونه که در ادبیات ما به اعمال و رفتار مجنون و شدت علاقه مندی او و تاثیرگرفتن از عشق خود اشاره شده است که حتی در مواقعی از شدت عشق ناشی از ناراحتی طرف مقابل او نیز مریض می شده است. البته همیشه لازم نیست که طرف مقابل مانند مجنون از ناراحتی شما ناراحت و مریض شود، اما داشتن حس همدردی و ناراحتی خود می تواند حاکی از عشق و علاقه مندی یک دختر/پسر به دختر/پسر دیگری باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.2
مجموع آرا: 6

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 451
تعداد کل آرا: 4364
تعداد کل بازدیدها: 1911738

نظرات کاربران

*