چگونه بفهمیم کسی ما را واقعا دوست دارد، عاشق است و به ما علاقه دارد(2)

چگونه بفهمیم کسی ما را واقعا دوست دارد، عاشق است و به ما علاقه دارد(2)
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/12/19

در مقاله چگونه بفهمیم کسی ما را واقعا دوست دارد، عاشق واقعی است و به ما علاقه دارد(1) در خصوص نحوه رفتار یک عاشق واقعی و اینکه عشق واقعی چیست صحبت شد. در این مقاله در ادامه به دو ویژگی دیگر یک رابطه عاشقانه واقعی و ویژگی های یک عاشق واقعی اشاره شده و توضیح داده می شود.

توجه به حرف ها، صحبت ها و سخنان طرف مقابل

سعی کنید که متوجه شوید آیا طرف مقابل واقعی و مثبت درخصوص آینده هر دو شما صحبت می کند. اگر طرف مقابل(بویژه در دوران نامزدی) با قطعیت و محکم در خصوص تصور و آینده شما صحبت می کند، نشان دهنده علاقه واقعی او و جدیت او نسبت به زندگی شما است. در حقیقت صحبت از یک زندگی مشترک و آینده ای مشترک نشان دهنده یک عشق و علاقه ای واقعی و جاودانه است. تعهد واقعی یک شخص به شخص دیگر از تصور کردن یک زندگی مشترک و مادام العمر با یکدیگر است.

اگر طرف مقابل شما شما را تحسین کرده و نقاط قوت و توانایی های شما را می پسندد و تمجید می کند، این نشان دهنده درک صحیح و شناخت درست طرف مقابل از شماست. البته لازم نیست که در یک رابطه عاشقانه، یک طرف(دختر/پسر) طرف دیگر(دختر/پسر) را دائم مورد تحسین و تمجید قرار دهد. اما گوشزد کردن نقاط قوت و حتی نقاط ضعف طرف مقابل نشان دهنده اهمیت یک طرف برای طرف دیگر و جریان داشتن یک عشق واقعی بین یک دختر و پسر است. زیرا یک عاشق واقعی تمامی ابعاد وجودی طرف دیگر را درک کرده و می شناسد و آن را تحسین کرده و در موارد ضعف مورد انتقاد قرار می دهد.

نکته دیگری که برخی از روانشناسان و متخصصان می گویند این است که اگر دختر/پسری، دختر یا پسر دیگری را دوست دارد باید این عشق و علاقه را به زبان ابراز کند و البته این بیان عشق باید با عباراتی واقعی و کامل و همچنین از صمیم قلب باشد. برای درک واقعی بودن این ابراز عشق شما می توانید به چشمان طرف مقابل و حرکات بدن او توجه کنید که حاکی از واقعی بودن عشق و علاقه بین شماست.

کسی که واقعا عاشق شما باشد، با شما احساس راحتی کرده و هرچه فکر کرده و احساس می کند را بیان می دارد. در واقع یکی از راه های شناخت یک عشق واقعی این است که طرفین احساسات درونی و واقعی خود را که به کمتر کسی می گویند را به معشوقه خود بگویند.

همچنین هنگامیکه شما و معشوقه تان از یکدیگر، به هر دلیلی، دور هستید، تماس گرفتن، پیام و ایمیل دادن که ابزارهای گفتگو هستند می تواند نشانه علاقه مندی و دوست داشتن طرف مقابل باشد. در واقع به دلیل اینکه طرف مقابل شما از عدم حضور شما در کنار خود احساس دلتنگی کرده، می خواهد که با صحبت کردن و گفتگو با عشق خود این حس دلتنگی و نبود معشوق را برطرف کند.

کسی که واقعا شخصی را دوست دارد، برای او، عقاید، ارزش ها و افکار او ارزش قائل است. البته این به معنی هماهنگی و یکسان بودن طرفین از لحاظ عقیدتی و افکار نیست، اما اینکه شما عقاید و افکار طرف مقابل را جویا شده و نسبت به آنها نظر داده، آنها را نقد یا تایید کنید، نشان دهنده دوست داشتن و اهمیت طرفین به یکدیگر است.

البته باید توجه داشت که فرد عاشق و دوستدار واقعی شما عیب ها  و نقاط ضعف شما چه از لحاظ ظاهری، اخلاقی یا عقیدتی باشد را به شما گفته و سعی در اصلاح و بهبود شما خواهد داشت – چون واقعا شما را دوست دارد!

توجه به اعمال و کردار طرف مقابل

اگر مرد/زن، زن/مرد دیگری را دوست داشته باشد، در هنگام گفتگو و معاشرت با او به سخنان او کاملا و دقیق گوش می کند. سخنان یک معشوق برای عاشق حتی اگر تکراری هم باشد همیشه جذاب است. البته این معنای این نیست که طرفین باید تنها شنونده سخنان طرف مقابل بوده و نسبت به آن بی تفاوت باشند، اما واکنش نشان دادن به سخنان طرف مقابل و گفتگو کردن در خصوص آن موضوع که فرد در حال صحبت کردن است، نشان دهنده احترام و علاقه یک طرف به طرف دیگر است.

یکی از موارد نشان دهنده عشق و علاقه یک طرف به طرف دیگر، حضور همیشگی او در کنار شما در مواقع شادی و غم، آسانی و سختی، خوشحالی و ناراحتی است. اگر طرف مقابل شما، هنگامیکه شما در سختی هستید و مشکلی دارید یا ناراحت و غمگین هستید، شما را ترک کرده یا به شما بی توجهی می کند، نشان دهنده عدم علاقه واقعی یا عشق واقعی او به شماست.

انجام کارهایی که شما ممکن است به هر دلیلی مانند مشغله زیاد داشتن نتوانید، انجام دهید، نیز می تواند نشان دهنده عشق و علاقه یک طرف به طرف دیگر است. در حقیقت این کارها نشان دهنده حمایت عاشق شما در مواقع گرفتاری و سختی از شماست. توجه داشته باشید که نباید از او انتظار داشته باشید که همیشه در خدمت و اختیار شما باشد، زیرا او نیز ممکن است مشغله ها و سختی هایی در زندگی داشته باشد. اما حمایت و کمک او به شما نشان دهنده یک عشق و علاقه واقعی است. نکته قابل توجه دیگر این است که اگر طرف مقابل این کارها را بدون اینکه شما از او درخواست کرده باشید، انجام دهد، نشانه علاقه و درک و شناخت واقعی او از شماست.

اینکه عاشق شما بخواهد همیشه در کنار شما باشد، نیز نشانه علاقه مندی و دوست داشتن اوست. البته باید توجه شود که هر فردی نیازمند مواقع تنهایی و خلوت است، اما تمایل به در کنار معشوق بودن و استفاده از هر فرصت و انجام هرکاری بدین منظور نشان دهنده یک عشق و علاقه واقعی است.

سعی کنید که از اعمال شخص مقابل خود بفهمید که آیا واقع شما را درک کرده و شناخت کاملی از شما دارد. اگر عاشق شما بتواند حالات و وضعیت روحی شما را پیش از آنکه شما به او بگویید درک کند، نشان دهنده شناخت عمیق و واقعی او و یک عشق عمیق و جاودانه او به شماست. البته اینکه بخشی از حالات درونی شما برای طرف مقابل ناگفته و نهان باشد، طبیعی است، اما عاشق واقعی باید از حالات و اعمال شما به ذهنیت و حالت درونی شما پی برده و سعی به کمک به شما داشته باشد.

سعی کنید که بفهمید آیا طرف مقابل خوب شما را و بهترین ها را برای شما می خواهد. یک عاشق واقعی هر آنچه برای شما خوب و مفید است، حتی اگر برای خود او خوب نباشد، برای شما می خواهد. برای مثال ممکن است طرف مقابل بخواهد که برای بهبود وضعیت شغلی وخانواده خود سفر یا ماموریتی را انجام دهد که شما مجبور به تنها بودن و دور بودن از او هستید، اما این کار چون برای او بسیار مهم و مفید است، شما باید این موضوع را درک کرده و دور بودن از او را تحمل نمایید تا به صلاح او و در کل به صلاح خودتان باشد. به عبارت ساده درک خوب بودن یک کار برای هر دوطرف در یک زندگی مشترک یکی از نکات مهم در یک رابطه عشقی دو طرفه واقعی است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.6
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 361
تعداد کل آرا: 3862
تعداد کل بازدیدها: 1442538

نظرات کاربران

*