چگونه بفهمیم قلب سالمی داریم | راه های تشخیص داشتن قلب سالم

چگونه بفهمیم قلب سالمی داریم | راه های تشخیص داشتن قلب سالم
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/29

قلب انسان مرکز جسم انسان بوده و در صورت از کار افتادن قلب امید چندانی به زندگی نداشته باشید. اما همه افراد در معرض اینگونه بیماری ها قرار نداشته و عده محدودی اینگونه هستند. یک مطالعه جدید نشان می دهد که پنج شاخص سلامت ساده می توانند یک فرد سالم را در معرض خطر آسیب های قلبی از عروق های مسدود قرار داده و بدون ایجاد خون برای آزمایش های پزشکی ارزیابی کنند. روش جدید ممکن است یک روش موثر برای پیش بینی خطر باشد و احتمالا به بیماران کمک کند تا تغییرات شیوه زندگی را کاهش دهند که شانس ابتلا به بیماری قلبی و سکته مغزی را کاهش دهند.

شاخصه ها بصورت زیر هستند:

فشار خون ورزش شاخص توده بدن خوردن میوه ها و سبزیجات کشیدن سیگار

دکتر والنتین فاستر سرپرست پزشکان در بیمارستان مانت سینا و یکی از محققان این تحقیق می گوید: اگر به این پنج عامل که در بالا بدان اشاره نمودیم دقت کافی نمایید می توانید با دقتی تقریبا برابر با آزمایش خون که به منظور اندازه گیری سطح کلسترول و قند خون انجام می شود برسید.

او می گوید: "این پنج عامل می توانند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را با آنچه که ما در خون اندازه گیری می کنیم تقریبا متلاشی نموده و از بین ببرد." "من نمی توانم بگویم این 100٪ دقیق است، اما بسیار، بسیار نزدیک است."

چگونه بفهمیم قلب سالمی داریم | راه های تشخیص داشتن قلب سالم

مقایسه دو روش

تیم Fuster به عنوان اولین نمونه آزمایشی مورد تست قرار گرفته که شامل تقریبا 4،000 کارمند اداری در مادرید اپسنایا بودند که 40 تا 54 ساله بودند و بدون بیماری قلبی بودند. آنها نمره پنج عامل را با نمره Fuster-BEWAT با شاخص سلامت قلب و عروق ایده آل یا ICHS که نمره توصیه شده توسط انجمن قلب آمریکا است مقایسه کردند. این هدف یک هدف برای بهبود سلامت قلب و عروق آمریکایی ها تا سال 2020 20 درصد است.
BEWAT به معنای فشار خون، ورزش، وزن، تغذیه (یا رژیم غذایی) و تنباکو است. ICHS شامل پنج آزمایش خون و قند خون و کلسترول می باشد.
محققان مردان و زنان را با سونوگرافی و سی تی اسکن آزمایش کردند تا علائم اولیه بیماری قلبی مانند پلاک را در شریان ها بررسی کنند. آنها به شریانهای قلب، شریانهای پا، آئورت و دو رگ کاروتید که خون را به سر و گردن می رسانند نگاه نموده و آن ها را بررسی می کنند. آنها این تصاویر را بررسی کردند تا ببینند که چگونه امتیازات افراد در Fuster-BEWAT منعکس کننده شیوه زندگی و فشار خون آنها بوده و ICHS منعکس کننده شیوه زندگی به همراه فشار خون، قند خون و نتایج کلسترول خون است.
آنها دریافتند که فردی که نمره و امتیاز بهتر در ICHS یا Fuster-BEWAT دارد احتمال کمتری وجود دارد که دارای شریان های مسدود شده باشد. همبستگی بین دو نمره در پیش بینی میزان ابتلا به بیماریهای قلبی اولیه خوب بود.

چگونه بفهمیم قلب سالمی داریم | راه های تشخیص داشتن قلب سالم

تجزیه و تحلیل نمره تست جدید

هر یک از پنج شاخص سلامتی در دسته های مختلفی تقسیم بندی شدند. این پنج عامل در دسته های ضعیف، متوسط، یا ایده آل طبقه بندی شده است. برای رسیدن به وضعیت ایده آل در تمام پنج، شما نیاز دارد به:

باید فشار خون پایین تر از 120/80 داشته باشید
شاخص توده بدنی (BMI) کمتر از 25 است
خوردن بیش از 4 وعده میوه و سبزیجات روزانه
تمرین ورزشی به مدت 150 دقیقه یا بیشتر در هفته، و یا به شدت برای 75 دقیقه و یا بیشتر
سیگار نکشید یا حداقل در سال گذشته سیگار نکشیده باشید
برای اینکه خدای نکرده به بیماری های قلبی که بسیار سخت و مشکل هستند دچار نشوید سعی کنید علاوه بر تغییراتی در سبک زندگی خود مانند سیگار نشکیدن و ورزش کردن حواستان باشد که در تغذیه خود نیز تغییرات اساسی را ایجاد کنید تا قلبتان سالم باقی بماند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 10
تعداد کل آرا: 136
تعداد کل بازدیدها: 117542

نظرات کاربران

*