چگونه بفهمم باردارم؟

چگونه بفهمم باردارم؟

در مقاله علائم بارداری چیست؟ و چگونه از تست بارداری استفاده کنیم؟ به برخی علائم مهم بارداری و همچنین نحوه ی استفاده از تست بارداری اشاره کردیم. اما در این مطلب می خواهیم به این موضوع مفصل تر بپردازیم و با جزئیات بیشتری به این مسئله بپردازیم که چگونه می توانیم بفهمیم باردار هستیم. با ما همراه باشید.

برای تشخیص باردار بودن یا نبودن خود به موارد زیر دقت کنید:

حساسیت و تورم در سینه ها

افزایش سطح هورمون ها در هنگام حاملگی باعث ایجاد حساسیت و درد در ناحیه سینه می شود. این نشانه سه پس از شروع بارداری و به تعادل رسیدن هورمون ها از بین می رود.

خستگی

خستگی و ضعف عضلانی بی دلیل و همچنین احساس خواب آلودگی می تواند از علائم بارداری باشد. این عارضه ممکن است به دلیل افزایش ترشح سطح هورمون پروژسترون باشد.

خونریزی

ممکن است 10 یا 11 روز پس از شروع بارداری، دچار یک خونریزی جزئی و یا مشاهده ی لکه های قرمز یا قهوه ای باشید. این مسئله ممکن است به دلیل حرکت تخمک لقاح یافته به سمت رحم باشد. اگر این خونریزی شما با درد همراه بود، باید به پزشک مراجعه کنید.

حالت تهوع و استفراغ

حالت تهوع و یا استفراغ ممکن است در یک ماه اول در همه ی خانم ها رخ ندهد. اما در برخی از همان ابتدای بارداری آغاز می شود. البته در همه ی خانم ها در آغاز صبح رخ نمی دهد. در بعد از ظهر و یا شب هم می تواند رخ بدهد.

حساس شدن به برخی بو ها

برخی خانم ها در ابتدای بارداری واکنش خوبی نسبت به برخی بو ها مانند بوی ساندویچ و یا حتی یک لیوان قهوه ندارند و ممکن است باعث تهوع آن ها بشود.

نفخ شکم

این حالت بسیار شبیه حالتی است که خانم ها، قبل از پریود خود تجربه می کنند. با اینکه در ابتدای بارداری، هنوز رحم شما کوچک است اما ممکن است احساس کنید، برخی لباس های شما برایتان تنگ شده اند.

تکرر ادرار

حجم مایعات و خون در دوران بارداری بیشتر می شود و باعث تکرر ادرار می شود. این حالت معمولا از هفته ی ششم بارداری به بعد شدت می گیرد.

تاخیر پریود

همانطور که در مقاله پیش اشاره شد، اگر 10 روز از مدت قائدگی شما، سپری شد و پریود اتفاق نیفتاد. باید به پزشک مراجعه کنید و یا از تست بارداری استفاده کنید. پریود نشدن می تواند ناشی از مسائل دیگری مانند استرس نیز باشد  و پزشک باید تشخیص دهد که این مسئله ناشی از چیست.

بالا بودن دمای بدن

اگر دمای بدن خود را یادداشت می کرده اید و اکنون متوجه شده اید که به مدت 18 روز است که دمای بدن شما بالاتر از حد نرمال است، احتمالا باردار شده اید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 767
تعداد کل آرا: 5009
تعداد کل بازدیدها: 1136571
چگونه بفهمم باردارم؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)