چگونه بدون ورزش و رژیم غذایی شکمی صاف داشته باشیم؟

چگونه بدون ورزش و رژیم غذایی شکمی صاف داشته باشیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/03/15

می توان گفت که تقریبا همه دوست دارند، که شکمی صاف داشته باشند، چرا که داشتن شکمی صاف برای خوش تیپی و زیبایی بسیار مهم و با اهمیت می باشد، از این رو، برای داشتن شکم صاف به انواع و اقسام روزش ها رو می آورند و یا از رژیم های غذایی مختلف استفاده می کنند، در حالی که ما در این مطلب روشی را به شما معرفی می کنیم که بدون رژیم غذایی و ورزش شکمی صاف داشته باشید.

امروزه تقریبا می توان گفت که بسیاری از افراد به دلایل مختلف از جمله بی تحرکی که اکثریت کارها و شغل هایی دارند که نیاز به تحرک ندارد و یا موارد غذایی پر کالری و چرب مصرف می کنند، دچار بر آمدگی شکم می شوند و در نتیجه برای از بین بردن آن سعی می کنند با گرفتن رژیم های غذایی سخت چربی و بزرگی شکم خود را از بی ببرند و یا به سالن های ورزش می روند. اگر چه ورزش کردن برای سلامتی انسان مفید می باشد، ولی گاهی انسان فرصت و زمان زیادی برای ورزش کردن ندارد، از این رو، باید به روش های مختلف به شکم خود را کوچک کنند.

یکی از کارهای مهم و ضروری برای داشتن ساختار بدنی زیبا و یا تناسب اندام داشتن شکمی صاف می باشد. اما گاهی حتی در انسان هایی که دارای وزن متناسب نیز می باشند، شکم برآمده را مشاهده می کنیم. در برخی از موارد بزرگی شکم ممکن است ربطی به چاقی و اضافه وزن نداشته باشد. و دلایل این امر می تواند ناشی از مشکلات گوارشی، یبوست و ضعف عضلات شکم باشد.

اما اگر می خواهید، شکمی صاف داشته باشید، به توصیه های زیر دقت کنید. با انجام این توصیه می توانید بزرگی شکم خود را از بین ببرید.

1- صاف ایستادن و صاف نشستن:

صاف ایستادن، صاف راه رفتن و صاف نشستن هم سلامتی ستوان فقرات مفید است و هم اینکه عضلات شکم را محکم و سفت می کند، در زمان راه رفتن و یا نشستن، صاف راه بروید و در زمان نشستن هم به طریقه نشستن توجه و دقت داشته باشید.

2- جمع کردن شکم:

جمع کردن شکم بسیار ساده، بدون اذیت و در عین حال تمرینی تاثیر گذار است. به کمک این تمرین ساده می توانید عضلات شکم را بسیار سفت و قوی کنید.

3- تخلیه شدن کامل روده ها:

اختلال در فعالیت روده ها سبب نفخ و دلیل یبوست می تواند، باشد. اختلال در فعالیت روده ها هم می تواند موجب بزرگ شدن شکم گردد.

4- خوردن آب به اندازه کافی:

آب اشتها را کاهش می دهد، برای لاغری مفید است و نیز سبب بهبود فعالیت روده ها می گردد.

5- عدم مصرف نوشابه های گازدار و شیرین:

نوشیدنی که شیرین و گازدار می باشند. دشمن اصلی شکم صاف هستند. در ترکیبات این نوشیدنی ها هم گازهای نفخ کننده روده ها وجود دارد و هم کالری بی فایده زیادی موجود است.

6- مصرف غذاهای سرشار از پروبیوتیک:

مانند ماست، ماست کیسه ای، اسید لاکتیک (lactic acid) و ... مصرف اینگونه غذاها، برای تنظیم کردن فعالیت روده ها بسیار مفید است و نیز سبب لاغری می گردد

7- ماساژ دادن:

شکم را در جهت عقربه های ساعت ماساژ دهید. این عمل هم سبب تقویت عضلات شکم می شود و هم فعالیت روده ها را بهتر می کند. برای کاهش نفخ هم بسیار مفید است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 72
تعداد کل آرا: 3059
تعداد کل بازدیدها: 303010

نظرات کاربران

*