چگونه بدن انسان خود را بازسازی می کند ؟

 چگونه بدن انسان خود را بازسازی می کند ؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/06/25

بدن انسان از هزاران مورد پیچیده و تود در تو ساخته شده است که علاوه بر آناتومی عملکرد بسیار جالب و شگفت انگیزی نیز دارد. یکی از این عجایب نحوه بازسازی بدن به وسیله خودش است. در صورتی که شما به بدن خودتان رسیدگی کافی نداشته باشید اعضا برای عملکرد بهتر و سلامت بیشتر دست به کار می شوند و خود را درمان و یا بازسازی می کنند.

در مقاله زیر بدین موضوع می پردازیم که رازهای بدن انسان چگونه است و بدن انسان چگونه قدرت بازسازی خود را دارد. با ما تا انتهای  مقاله همراه شوید.

خستگی

یکی از مواردی که هر انسان به آن دچار می شود خستگی است. خستگی بنا به هر علتی ممکن است به وجود آید اما کمتر انسانی پیدا می شود که با وجود مشغله زیاد به آن اهمیت بدهد تا جایی که دیگر بدن انسان هیچ گونه توانایی نداشته باشد و به قولی باطری آن ته کشیده و خاموش شود. خستگی یکی از واکنش های بدن است که به آن وسیله بتواند اکسیژن بیشتری را به خون برساند. زمانی که شما خسته می شوید میزان اکسیژن خون شما به شدت کاهش پیدا می کند و مغز به درستی کار نمی کند در حقیقت شما هنگام خستگی نمی توانید بر روی موضوع مشخصی تمرکز کنید دلیل آن هم کمبود اکسیژن مغز است. یک چرت میان روزی یا حتی یک خواب کوتاه می تواند میزان اکسیژن مورد نیاز بدن را تامین کند این کار مغز شما را مجدد راه اندازی می کند. به همین دلیل است که شما هنگامی که احساس خستگی می کنید به شدت نیازبه خواب دارید ویا این که خمیازه می کشید تا میزان اکسیژن خونتان را افزایش دهید.

آپاندیس

یک لوله 5/3 اینچی که در داخل شکم قرار دارد تا چه اندازه می تواند عملکرد سیستم بدن ما را به عهده بگیرد؟ آپاندیس بخشی از بدن است که هنگام بروز نیاز به برداشتن آن است. سوالی که قبلا پیش می آمد این بود که چرا با عدم نیاز به آن این لوله کوچک در بدن وجود دارد و به صورت کلی آپاندیس به دردی می خورد ؟ طبق توضیحاتی که در طب سنتی آمده است آپاندیس نوعی درمان به شمار می رفته است که پس انجام مراح درمانی می بایست از بدن خارج شود. اما امروزه دانشمندان ثابت کرده اند که آپاندیس نقش بسیار مهمی در رشد دوران جنینی فرد دارد. این عضو می تواند ترکیبات بسیار مهمی را ایجاد کند. در حقیقت آپاندیس یک پشتیبان بسیار مفید در بدن است که می تواند حامی بسیار خوبی برای مثانه به شمار رود.

خواب و رویا بینی

خواب یکی از شیرین ترین عملکردهای بدن به شمار می رود. بیشتر افراد هنگامی که به خواب می روند رویاهای مختلف می بینند. هنوز هیچ دانشمندی نتوانسته است ثابت کند که چرا انسان رویا می بیند ؟ با این وجود ما همه مطمئن هستیم که بسیاری از رویاهای ما به واقعیت نزدیک است و حتی بسیاری از آن ها را هنگام بیداری تجربه می کنیم. طبق تحقیقات میدان ژئومغناطیسی زمین مسئولیت واحد عاطفه انسان را در بخش رویاها به عهده دارد چرا که مشخص شده ژئومغناطیس تا حدی می تواند با ترشحات ملاتونین در ارتباط باشد و به همین علت با رویاها مرتبط است. فروید می گوید که رویاها خواسته های پنهانی انسان را نشان می دهند در حالی که فرضیه های دیگر می گوید که رویا ها با یک شرط شبیه سازی شده به انسان الهام می شوند که همین امر می توان شانس زنده ماندن انسان را افزایش دهد. رویا هایی که انسان در خواب می بیند می توانند مسیر انتخابی مغز را به صورت ناخود آگاه تغییردهند.

افراد چپ دست

بیشترا فراد راست دست هستند ولی کم و بیش با انسان هایی برخورد می کنیم که با دست چپ امور اصلی زندگی را انجام می دهند. دانشمندان بیشتر از 160 سال مطالعه کردند تا متوجه شوند که به چه دلیل برخی از افراد چپ دست هستند و نتیجه ای که دریافتند این بود که تغییرات ژنتیکی در بدن انسان می تواند در چپ دست شدت تاثیر داشته باشد. چپ دستی را با بررسی عادات والدین نمی توان پیش بینی کرد مکانیسم های اجتماعی، فرهنگی مانند مدرسه، برخی از معلمین و اعتماد به نفس و . . . تاثیر به سزایی در چپ دست شدن دارد. پس به صورت کلی افرادی که چپ دست هستند تغییراتی جزئی در ژنتیک خود دارند که نسبت به سایر افراد آن ها را متفاوت می سازد.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 25

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 36
تعداد کل نظرات : 5
تعداد کل آرا: 948
تعداد کل بازدیدها: 5403

نظرات کاربران

*