چگونه با همسر خود رفتار کنیم | برخورد مناسب هنگام حرف زدن همسر | حرف زدن خوب با همسر

چگونه با همسر خود رفتار کنیم | برخورد مناسب هنگام حرف زدن همسر | حرف زدن خوب با همسر

رابطه خوب بین مرد و زن در زندگی زناشویی یکی از ارکان اصلی یک زندگی خوب و بادوام است. زمانی که شما بتوانید به بهترین نحو ممکن با همسر خود ارتباط برقرار نمایید و صحبت های طولانی مدت با یکدیگر داشته باشید می توانید زندگی خود را ادامه دهید. بسیاری از زنان از کم حرفی مردان خود گلایه مندند. آن ها با این عنوان که وی تنها یکی دو جمله از سوالات ما را جواب می دهد و علاقه ای به ادامه صحبت ندارد شکایت دارند اما نمی دانند و در حقیقت پست این موضوع خود را پنهان نموده اند که تقصیر خودشان و گفتارشان است.

هر انسانی زمانی که در یک بحث حرفی برای گفتن نداشته باشد مطمئنا در  آن شرکت نمی کند و نظری هم نخواهد داد. شما ساعت ها بنشینید و با همسرتان در موضوعی که فقط خودتان بدان علاقه مند هستید سخن بگویید چیزی عایدتان نمی شود زیرا وی نه می داند و نه می خواهد که این بحث را ادامه دهد.


زندگی زناشویی همان صحبت کردن است
شاید شما هم این جمله را شنیده باشید که می گوید یک رابطه زن و شوهری  تا وقتی زنده است که دو طرف حرف هایی برای گفتن داشته باشند. گفتگو یکی از مهمترین مهارت های زندگی زناشویی است و برای داشتن آن، باید به معنای واقعی یک زبان و دو گوش باشید. یعنی خوب بگویید و خوب تر گوش کنید.

گوش خوبی برای همسرتان باشد
اگر به دنبال یک رابطه زنده و پویا با همسرتان هستید، اگر دلتان می خواهد بازار «گفت» و «گو» در رابطه تان همیشه داغ باشد و اگر دوست دارید قفل زبان همسرتان را باز کنید، بایستی که قبل از هر کاری گوش هایتان را برای حرفهای او حسابی تیز کنید. گوش های شما می توانند زبان همسرتان را باز کنند و به قول قدیمی ها او را بر سر ذوق بیاورند. بر عکس آن هم صادق است؛ یعنی اگر همسرتان احساس کند که شما به او خوب گوش نمی کنید، عقب می کشد و یا با چند کلمه مختصر سر و ته گفتگو با شما را هم می آورد. موقعیت های زیادی می توانند احساس «گوش داده نشدن» را در همسر شما به وجود بیاورند. در ادامه به چند نمونه از این موقعیت ها که بدون شک همسرتان را از صرافت گفتگو کردن با شما می اندازند اشاره می شود.

چگونه با همسر خود رفتار کنیم | برخورد مناسب هنگام حرف زدن همسر | حرف زدن خوب با همسربگذارید همسرتان حرف بزند
ممکن است بگویید که «وقتی همسرم حرف می زند، من کاملاً ساکتم ولی باز هم او از صحبت کردن استقبال نمی کند». درست است که ساکت ماندن شما موقع صحبت کردن همسر، نکته مهمی در تداوم گفتگو است اما به تنهایی کافی نیست. به عبارت دیگر، رفتارها و مسائل دیگری هم هستند که اگر از شما سر بزنند، احساس گوش داده نشدن را در همسر شما به وجود خواهند آورد و تمایل او را برای ساکت شدن تقویت خواهند کرد:

در موقع حرف زدن قضاوتش نکنید
اگر موقع صحبت کردن همسرتان حرفی یا رفتاری نشان بدهید که احساس قضاوت شدن را در او ایجاد کند، به احتمال بسیار زیاد همانجا نطق همسرتان کور خواهد شد.

همسرتان را سرزنش نکنید
نه فقط سرزنش کلامی، بلکه حتی یک نگاه به ظاهر ساده هم می تواند احساس سرزنش شدن را در همسرتان ایجاد کرده و او را به وادی سکوت بکشاند. شاید شما هم این جمله را شنیده باشید که می گوید یک رابطه زن و شوهری تا وقتی زنده است که دو طرف حرف هایی برای گفتن داشته باشند. گفتگو یکی از مهمترین مهارت های زندگی زناشویی است و برای داشتن آن، باید به معنای واقعی یک زبان و دو گوش باشید. یعنی خوب بگویید و خوب تر گوش کنید

هیچگاه نگویید من که می دونم چی تو سرت می گذره
اگر شما هم به این جمله معتقد هستید، باید بدانید که دارید به سمت ساکت کردن همسرتان حرکت می کنید. چون تنها خاصیت این طرز فکر آن است که گوشهای شما را به روی بخش های مهمی از گفته های همسرتان می بندد و موجب شکل گرفتن رفتارها و گفتارهایی در شما می شود که در نهایت ساکت شدن همسرتان را در پی خواهد داشت.

چگونه با همسر خود رفتار کنیم | برخورد مناسب هنگام حرف زدن همسر | حرف زدن خوب با همسر
اصراری به راهکار دادن نداشته باشید
گاهی اوقات همسرتان به قصد راهنمایی شدن با شما صحبت نمی کند بلکه فقط می خواهد حرف هایش را با شما در میان بگذارد؛ اما شما خیلی زود باب پند و راه و چاه نشان دادن را باز می کنید و باعث می شوید همسرتان احساس کند که شما اصلاً او را درک نکرده اید. نتیجه این رفتار نیز چیزی به جز سکوت پیشه کردن همسرتان نخواهد بود.


برای جواب دادن آماده باشید اما در موقعیت مناسب
یکی دیگر از رفتارهایی که موجب می شود همسرتان سکوت را به گفتگو با شما ترجیح بدهد آن است که موقع حرف زدن او، شما به جای آنکه به حرف هایش گوش بدهید مدام دارید با خودتان فکر می کنید که در جوابش چه بگویم؟ این مسئله باعث می شود که شما خوب به همسرتان گوش ندهید و از آن بدتر اینکه بر اساس شنیده های نصفه و نیمه تان به او پاسخ هم بدهید. این نوع کَلکَل کردن ها موجب می شوند که دیر یا زود همسرتان عطای گفتگو کردن با شما را به لقایش ببخشد!

حواستان به جاده خاکی و دست اندازها باشد
یکی از نشانه هایی که همسرتان را به احساس «گوش داده نشدن توسط شما» می رساند آن است که موقع حرف زدن او شما پای مباحث دیگری را وسط می کشید و یا حرف های او را به شوخی می گیرید. این نوع رفتارها و گفتارها موجب احساس جدی گرفته نشدن و یا مهم تلقی نشدن در همسرتان می شوند و مانند نکته های قبلی دکمه سکوت همسرتان را فعال می کنند!

 

چگونه با همسر خود رفتار کنیم | برخورد مناسب هنگام حرف زدن همسر | حرف زدن خوب با همسر

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 283
تعداد کل نظرات : 13
تعداد کل آرا: 253
تعداد کل بازدیدها: 92861
چگونه با همسر خود رفتار کنیم | برخورد مناسب هنگام حرف زدن همسر | حرف زدن خوب با همسر
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)