چگونه با موبایل پول کارت به کارت کنیم؟ انتقال پول با استفاده از گوشی همراه

چگونه با موبایل پول کارت به کارت کنیم؟ انتقال پول با استفاده از گوشی همراه

در مقاله چگونه اینترنتی پول کارت به کارت کنیم؟ درخصوص روش های انتقال وجه به حساب دیگران(کارت به کارت کردن) از طریق اینترنت توضیح داده شد. در این نوشته نحوه انتقال وجه یا کارت به کارت کردن پول از طریق موبایل، تلفن ها و دستگاه های هوشمند(مانند تبلت) آموزش داده می شود.

همانطور که در مقاله فوق الذکر توضیح داده شد. یکی از راه های انتقال وجه از طریق اینترنت است. در واقع شما از هرجا که به اینترنت دسترسی داشته باشید و بتوانید وارد اینترنت بانک خود شوید(در حال حاضر تقریبا تمامی بانک ها خدمات اینترنت بانک ارائه می دهد که می توانید با درخواست دادن آن را برای خود فعال کنید) می توانید از گزینه انتقال وجه یا کارت به کارت کردن پول خود را به حساب دیگران انتقال دهید. بنابراین شما می توانید از طریق اینترنت تلفن هوشمند/موبایل خود وارد اینترنت بانک شده و انتقال وجه را انجام دهید.

انتقال وجه از طریق اپلیکیشن موبایل بانک

راه دیگر کارت به کارت کردن پول از طریق موبایل استفاده از اپلیکیشن های موبایل است که امروزه اکثر بانک ها آن را به مشتریان خود ارائه می دهند. شما می توانید اپلیکیشن موبایل بانک ها را از وبسایت های بانک خودتان و یا از طریق شعب بانک دریافت کنید که پس از نصب آن با وارد شدن به این اپلیکیشن، رفتن به قسمت کارت به کارت کردن/انتقال وجه از طریق کارت و وارد کردن رمز دوم می توانید پول کارت به کارت کنید.

اپلیکیشن های موبایل بانک برای نسخه های اندروید، آی او اس(iOS) و بعضا(برخی از بانک ها) برای جاوا موجود است. آدرس دریافت اپلیکیشن چند بانک به شرح زیر است:

دانلود اپلیکیشن سامان یار برای بانک سامان

https://samanyar.sb24.com/download.htm

دانلود اپلیکیشن موبایل بانک و سامانه های موبایلی بانک پاسارگاد

https://www.bpi.ir/page/view/mobileapp

دانلود اپلیکیشن همراه بانک بانک ملت

https://mobile.bankmellat.ir/mobile/

دانلود اپلیکیشن همراه و موبایل بانک بانک اقتصاد نوین

http://www.enbank.ir/Site.aspx?ParTree=11161210

دانلود اپلیکیشن موبایل بانک تجارت

http://mobilebank.tejaratbank.ir/

دانلود سامانه موبایل بانک بانک سپه

http://www.banksepah.ir/1006/همراه-بانك-سپه---بانكداري-همراه-(Mobile-Banking).aspx

دانلود سامانه موبایل بانک بانک رفاه کارگران

http://www.refah-bank.ir/portal/341/Default.aspx

روش سوم انتقال وجه و کارت به کارت کردن پول از طریق موبایل استفاده از کدهای USSD است – یعنی همان کدهایی که با یک علامت ستاره شروع شده و با یک علامت مربع خاتمه می یابند. لازم به ذکر است که برخی از بانک ها انتقال وجه و کارت به کارت کردن را با استفاده از کدهای USSD مختص به خود فراهم کرده اند، اما به دلایل برخی از مشکلات امنیتی این امکان از خدمات USSD بسیاری از بانک ها حذف شده است.

برخی از کدهای اصلی دستوری USSD بانک ها به شرح زیر است:

*724# برای شرکت سامان کیش متعلق به بانک سامان

#۷۱۲*  متعلق به بانک ملت

*713# برای بانک رفاه کارگران

*719# برای بانک صادرات ایران

*733# برای شرکت آسان پرداخت پرشین

*780# متعلق به شرکت پرداخت نوین آرین(زیر نظر بانک اقتصاد نوین)

توجه کنید برخی از این کدهای دستوری متعلق به شرکت های ارائه خدمات و سامانه های انتقال وجه و تراکنش است که یا بطور مستقل(البته زیر نظر شاپرک) فعالیت می کنند و یا متعلق به یک بانک هستند و بعضا در کنار کدهای دستوری اپلیکیشن های موبایل نیز ارائه می دهند. برای مثال سامانه های*724#،  *733# و *780# اپلیکیشن های موبایل برای خدمات پرداخت نیز دارند.

به دلیل اینکه نمی توان آدرس تمامی اپلیکیشن ها و کدهای دستوری بانک ها برای انتقال وجه و کارت به کارت کردن را در اینجا آورد، به منظور آگاهی از کدهای دستوری بانک خود یا گرفتن اپلیکیشن موبایل بانک می توانید به شعبه بانک خود مراجعه نمایید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4
sigmaمجموع آرا: 13

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 175
تعداد کل آرا: 2650
تعداد کل بازدیدها: 669390


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)