چگونه با مترجم گوگل ترجمه کنیم؟ نحوه کار با Google Translate | قابلیت و ویژگی های مترجم گوگل

چگونه با مترجم گوگل ترجمه کنیم؟ نحوه کار با Google Translate | قابلیت و ویژگی های مترجم گوگل

سرویس ترجمه گوگل یا مترجم گوگل(Google Translate) یکی از سرویس های گوگل است که می توانید از آن در آدرس https://translate.google.com استفاده کنید. این سرویس قابلیت ترجمه از هر زبانی به زبان دیگر را دارد و بیش از 50 زبان را پوشش می دهد.

برای استفاده از سرویس مترجم گوگل(google translate) شما باید به آدرس اینترنتی https://translate.google.com بروید که در آنجا دو کادر وجود دارد. در یک کادر شما زبان مبداء یعنی زبانی که می خواهید از آن ترجمه صورت پذیرد و در کادر دیگر زبان مقصد یعنی زبانی که می خواهید به آن زبان کلمه یا عبارت شما ترجمه شود را انتخاب می کنید. ضمن اینکه امکان شیفت کردن به دو زبان وجود دارد. ضمن اینکه در حالتیکه تشخیص زبان(Detect language) را انتخاب کنید. گوگل خود زبان متنی که ترجمه کرده اید یا وبسایتی که آدرس آن را برای ترجمه در کادر ترجمه سرویس ترجمه گوگل قرار داده اید را تشخیص داده و آن را به زبان مقصدی که انتخاب کرده اید ترجمه می کند.

سرویس مترجم گوگل/Google translate امکان ترجمه یک کلمه، عبارت، یک وبسایت و حتی یک سند را برای شما فراهم می کند.

برای ترجمه یک کلمه یا عبارت شما کافیست که آن  کلمه یا عبارت را داخل کادر مبدا تایپ کنید که با سرویس ترجمه فوری گوگل سریعا متن ترجمه به زبان مقصدی که انتخاب کرده اید، نمایش داده می شود.

برای ترجمه یک صفحه از یک وبسایت شما کافیست که آدرس آن صفحه از وبسایت را در کادر سرویس ترجمه گوگل قرار دهید و دکمه ترجمه/Translate گوگل را فشار دهید که با این کار گوگل خود آن صفحه را پیدا کرده و ترجمه شده صفحه وبسایت را به شما نمایش می دهد.

برای ترجمه یک سند که باید یک متن باشد(می تواند فایل pdf یا doc باشد) شما باید فایل مربوطه را در لینکی با عنوان سند خود را ترجمه کنید(Translate a document) که در پایین کادر صفحه مترجم گوگل قرار دارد، آپلود کنید که سرویس ترجمه گوگل(Google translate) ترجمه شده آن را در صفحه ای دیگر به شما نمایش می دهد.

سرویس Translate Toolkit گوگل نیز دیگر سرویس ترجمه گوگل است که شما با داشتن یک حساب کاربری گوگل یا همان جیمیل می توانید از آن می توانید ترجمه هایی که از طریق گوگل ترنسلیت (google translate) انجام داده اید را مدیریت کنید.

دیگر سرویس ترجمه گوگل سرویس ترجمه وبسایت است(Website Translator). با این سرویس ترجمه گوگل شما پس از وارد شدن به حساب کاربری گوگل خود و رفتن به این صفحه که از صفحه(translate.google.com) نیز قابل دسترسی است(در پایین صفحه لینک آن موجود است). می توانید یک وبسایت را در این سرویس تعریف کرده و پس از دریافت کردن یک کد برنامه نویسی آن را در میان کدهای وبسایت خود قرار دهید تا وبسایت شما به زبانی که در این سرویس تعریف کرده اید ترجمه شود. این سرویس می تواند وبسایت شما را به بیش از 100 زبان ترجمه کند که شما می توانید همه آنها را انتخاب کنید یا تعداد زبان مشخصی را انتخاب کرده و وبسایت خود را به آنها ترجمه کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 175
تعداد کل آرا: 2650
تعداد کل بازدیدها: 669357


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)