چگونه با خیانت یا بدرفتاری دوست خود کنار بیاییم؟

چگونه با خیانت یا بدرفتاری دوست خود کنار بیاییم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/06/12

یکی از جنبه های منفی و بد دوستی، وجود پتانسیل خیانت، از پشت خنجر زدن یا به اصطلاح زیرآب زدن و بطور کل بدرفتاری دوست یا دوستان شما می باشد. در واقع اگر دوستی به شما پشت کند، بویژه اگر از جمله دوستان شما بوده که در مواقع نیاز و حساس به او مراجعه می کردید، این وضعیت می تواند بسیار آزار دهنده و دردناک باشد. مواجه و مدیریت چنین وضعیت هم نیازمند این است که شما رابطه دوستی فعلی خود را لحاظ کرده و البته با ناراحتی و درد ناشی از این بدرفتاری دوست خود کنار بیایید، در این نوشته درخصوص نحوه مواجه و کنترل احساسات فردی که با خیانت و بدرفتاری دوست خود مواجه می شود، توضیح داده می شود.

نکته اول این است که بطور قطع هنگامیکه شما می فهمید که دوستی که مدت ها دوست شما بوده است، آنگونه که فکر می کردید، نبوده است و یا به شما خیانت کرده است، آزرده و ناراحت می شود و باید این ناراحتی و اینکه شما از این جهت آسیب دیده اید را بپذیرید. در این شرایط ممکن است لازم باشد که شما به اصطلاح احساسات خود را بیرون ریخته و بلند بیان کنید. توجه کنید که خود شما تنها کسی هستید که نسبت به این بی وفایی دوست تان باید واکنش نشان دهید. در واقع در برخی مواقع ممکن است دوست شما به گونه ای رفتار کند تا شما واکنش بزرگ و شدیدی انجام اما شما باید سعی کنید که خود را کنترل کنید و کمی در این شرایط به عقب بروید و هیجانی و در لحظه واکنش نشان ندهید.

آگاهی از رفتار بد یا خیانت دوست شما می تواند یک حسن یا فرصت محسوب شود. در واقع این وضعیت می تواند فرصتی برای شما باشد تا درخصوص این رابطه دوستی فکر و تجدید نظر کنید و تصمیم بگیرید که آیا این دوستی را ادامه دهید یا به آن پایان دهید. می توانید از این فرصت برای آشنایی و دوستی با دیگر اطرافیان خود(یعنی همکاران، همکلاسی ها، دوستان و غیره) استفاده کنید و ببینید که این افراد چگونه هستند و آیا این دوست بد رفتار خود را به آنها ترجیح می دهید.

یک کار خوب در این وضعیت می تواند یادداشت/خاطره نوشتن باشد، نوشتن خاطرات بد یا تشریح این وضعیت بد می تواند به تسکین درد شما به واسطه این بدرفتاری کمک کند. می توانید از این فرصت برای انجام یک طوفان فکری به منظور یافتن راه حلی برای مواجه و مدیریت این بد رفتاری یا خیانت استفاده کنید.

توجه کنید که در هنگام بدرفتاری یا خیانت یک دوست از آنجاییکه شما آسیب روحی دیده و ناراحت هستید، پیش از هرگونه تصمیم یا اقدامی باید سعی کنید که برخی از تمرین ها و فعالیت های خود مراقبتی را انجام دهید. در واقع سعی نکنید که خود را به خاطر اینکه اجازه دادید دوستتان به شما خیانت کرده است، سرزنش کنید و به اصطلاح خود خوری کنید بلکه در عوض سعی کنید که با ورزش، تفریح یا وقت گذراندن با اعضای خانواده، اقوام یا دیگر دوستان، خود را از این افکار بد دور کنید.

مهمترین کار برای تسکین ناراحتی و درد شما ناشی از این بدرفتاری یا خیانت دوست، بخشیدن دوست تان است. توجه کنید که خشمگین و ناراحت شدن در این شرایط بیش از هرکس دیگری به خود شما آسیب می زند و ممکن است ناراحتی ها و بیماری های جسمی و روحی برای شما بوجود آورد. بنابراین سعی کنید که آن بدرفتاری، خیانت یا زیرآب زدن دوست تان را فراموش کرده و او را ببخشید. حتی اگر این رفتار دوست شما بسیار به شما آسیب زننده بوده و آبرو یا اعتقادات و ارزش های شما را زیر سوال برده است سعی نکنید که با خشم این وضعیت را تشدید کنید و به این آتش دامن بزنید، بلکه تلاش کنید که واکنشی مناسب و درخور دوست خود انجام دهید و این با فرو خوردن خشم و کم توجهی به دوست شما میسر می شود.

منبع: برگرفته شده از وبسایت های اینترنتی از جمله ویکی هاو

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 471
تعداد کل آرا: 4561
تعداد کل بازدیدها: 2069200

نظرات کاربران

*