چگونه با حقوق کم پس انداز داشته باشیم؟

چگونه با حقوق کم پس انداز داشته باشیم؟

پس ازنداز می تواند در زندگی بسیاری از افراد موثر باشد. بسیاری از اهداف بلند مدت ما در گرو پس ازنداز کردن و کنترل کردن مخارجمان می باشد. در این مطلب قصد داریم چند نکته به شما یادآوز شویم که با استفاده از آن ها می توانید جلوی ولخرجی خود را بگیرید و حتی با حقوق کم نیز پس انداز داشته باشید.

چگونه پول هایمان را جمع کنیم؟

فهرستی از مخارج و هزینه های خود تهیه کنید

بسیاری از افراد حساب کتاب هزینه ها و خرج و مخارج خود را در ذهنشان انجام می دهند. به جای این کار تمام هزینه های خود روی کاغذ بیاورید. به این ترتیب هم حساب های شما دقیق تر خواهد بود و هم با دیدن مخارج خود، انگیزه ای برای کاهش هزینه های خود و پس انداز پیدا می کنید.

چگونه با حقوق کم پس انداز داشته باشیم؟

زمانی که احساساتی هستید به خرید نروید

در زمان هایی که با احساسات منفی و غم و استرس، درگیر هستیم و به خرید می رویم امکان این که وسایل غیرضروری خریداری کنیم زیاد است. علت این موضوع این است که ما برای فرار از فشار روانی و تنها چند لحظه خوشحال بودن با خرید های خود، رو به این کار می آوریم.

خود را سرگرم کنید

به جای اینکه پس از یک روز خسته کننده  و پر فشار به بیرون بروید و فست فود بخورید. سعی کنید خود را چیزی که دوست دارید مثلا باغبانی یا فیلم دیدن سرگرم کنید. این که فکر کنید شما به دلیل درآمد ماهیانه کم خود نمی توانید پس ازنداز داشته باشید، قکر اشتباهی است. پس ازانداز می تواند اندک اندک باشد و نباید نا امید شود. هر ماه تنها مقداری کمی از پول خود را در حسابی قرار دهید که دم دست شما نیست تا پس اندازی برای خود داشته باشید.

پول تفریح و استراحت خود را کنار بذارید

شما نیاز دارید هر مدت یکبار مبلغی را به فعالیت های تفریحی و سرگرمی خود اختصاص دهید. اگر این کار نکنید ممکن است پس از مدتی در اثر فشار کاری و معیشتی، دچار افراط شوید و همه ی پول خود را یک شبه خرج کنید.

چگونه با حقوق کم پس انداز داشته باشیم؟

اگر می خواهید یک تلویزیون بخرید یا به یک مسافرت بروید از همین الان ماهانه مبلغ اندکی را پس انداز کنید تا پس از مدتی بتوانید آن کار را انجام دهید.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 594
تعداد کل آرا: 3995
تعداد کل بازدیدها: 650137


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)