چگونه با ترک های روی پوست مقابله کنیم؟

چگونه با ترک های روی پوست مقابله کنیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/20

داشتن پوستی صاف و شفاف مورد علاقه همه به ویژه بانوان می باشد. اما یکی از مشکلاتی که زنان با آن زیاد برخورد می کنند، ترک خوردن پوست می باشد، علاوه بر حاملگی که موجب ترک پوست می شود، چاق شدن سریع، لاغر شدن، کاهش حالت انعطاف پذیری پوست، خشکی پوست و ... از علل ترک پوست می باشند.

ترک پوست اگر چه در برخی مواد مانند دوران حاملگی طبیعی می باشد، و پس از زایمان بهبود پیدا می کند، و در مواردی ترک پوست موجب اذیت انسان می شود، و فرد به دنبال روش های درمان آن می گردد. برای درمان ترک پوست بهتر است ابتدا توصیه های ارائه شده در این مطلب را انجام دهید و اگر نتیجه مطلوب به دست نیامد به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید.

از جمله روش های ساده و طبیعی برای مقابله با ترک پوست عبارتند از:

1- خوردن زیاد آب:

برای افزایش سوخت و ساز بدن (متابولیسم)، جلوگیری از خشکی پوست، افزایش قدرت انعطاف پذیری پوست، بهترین وسیله آب می باشد. در طول روز حداقل دو لیتر آب بخورید. با خوردن روزانه آب می توانید از چندین دلیلی که علت ترک پوست می باشند، رهایی پیدا کنید.

2- دقت کردن در غذا:

خوردن غذاهایی که دارای ویتامین E و C می باشند، روند جمع شدن سموم در بدن را افزایش می دهند، در حالی که خوردن غذاهای فیبر دار متابولیسم بدن را افزایش می دهد. به همین دلیل خوردن شیر، ماست، سبزیجات، و ... توصیه می شود. همچنین از گرفتن رژیم غذایی که سبب لاغری سریع می شوند هم باید خودداری کنید.

3- تغذیه پوست:

یکی از دلایلی که موجب می شود پوست بدن ترک بخورد، از دست دادن حالت انعطاف پذیری پوست می باشد. برای جلوگیری از این کار، به تغذیه پوست توجه داشته باشید، و برای این کار به پوست خود کمک کنید. و از روغن های طبیعی و کرم ها استفاده کنید.

4- ورزش های متداوم:

ورزش مداوم، موجب افزایش انعطاف پذیری بدن می شود. همچنین برای تمیز کردن سموم از بدن مفید می باشد. برای داشتن پوست سالم ورزش کردن همیشگی را فراموش نکنید.

5- کیسه (لیف) کشیدن:

افرایش گردش خود در بدن، یکی از روش های دیگر برای جلوگیری از ترک پوست می باشد، برای این منظور در حمام با فرچه و یا کیسه (لیف) پوست خود را ماساژ دهد تا منافذ آن باز شود و پوست بتواند نفس بگیرد.

با انجام اصول گفته شده در این یادداشت به احتمال زیاد مانع ار ایجاد ترک های پوستی خواهید شد، اما وقتی آثار کشیدگی در پوست ظاهر می شوند، بهترین کار این است که هر چه زودتر برای درمان آنها اقدام کنید. وقتی علائم کشیدگی مراحل اولیه را پشت سر می گذارند و وارد مراحل بعدی می شوند یعنی زمانی که از رنگ قرمز یا بنفش به رنگ سفید یا نقره ای با فرو رفتگی های عمیق تر تبدیل می شوند، نسبت به درمان مقاوم ترند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 71
تعداد کل آرا: 3053
تعداد کل بازدیدها: 299062

نظرات کاربران

*
S
سمیه ( 2017-11-08 11:20:02 )
ممنوع