چگونه بایوس (bios) کامپیوتر و لپ تاپ را ریست کنیم؟ +فیلم

چگونه بایوس (bios) کامپیوتر و لپ تاپ را ریست کنیم؟ +فیلم
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/01/09

آیا به تازگی تغییر سخت افزاری در کامپیوتر خود ایجاد کرده اید و نیاز دارید بایوس (bios) خود را ریست کنید؟ آیا رمز ورود بایوس کامپیوتری که به صورت دست دوم خریده اید را نمی دانید؟ در این صورت شما نیاز دارید بایوس کامپیوتر یا لپ تاپ (lap top) خود را ریست کنید. در این مقاله قصد داریم در مورد ریست کردن بایوس رایانه و لپ تاپ صحبت کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

به بایوس خود وارد شوید.

برای این کار کامپیوتر خود را روشن کنید و دکمه delete را فشار دهید. در برخی سیستم ها باید دکمه f1 و یا f2  و یا f3  را فشار دهید.چگونه بایوس (bios) کامپیوتر و لپ تاپ را ریست کنیم؟ +فیلم

گزینه بازگشت به حالت کارخانه (factory reset) را پیدا کنید.

این گزینه را همچنین با اسامی دیگری چون Reset to Default", "Factory Default" " نیز ممکن است پیدا کنید. این گزینه ممکن است در تب ها (tabs) قرار داشته باشد و یا در نزدیکی علائم تغییر جهت وجود داشته باشد.

این گزینه را انتخاب کنید تا سیستم به حالت اولیه خود بازگردد

چگونه بایوس (bios) کامپیوتر و لپ تاپ را ریست کنیم؟ +فیلم

تغییراتی که اعمال کرده اید را ذخیره کنید و تایید کنید.

معمولا این کار را باید در هنگام خروج  از بایوس انجام دهید. کامپیوتر شما به شکل خودکار ری بوت (reboot) می شود. اگر می خواهید در بایوس خود تغییراتی اعمال کنید باید زمانی که بایوس خود را ریست کردید، سیستم خود را ری بوت کنید و دوباره به بایوس وارد شوید و آن را تغییر دهید.چگونه بایوس (bios) کامپیوتر و لپ تاپ را ریست کنیم؟ +فیلم

با استفاده از این مراحل می توانید بایوس (bios) کامپوتر خود را ریست کنید و سیستم خود را به حالت اولیه برگردانید. البته از راه های دیگری نیز می توانید پروسه ریست کردن را انجام دهید از جمله با استفاده از جامپر (jumper) که در مطالب بعدی به آن ها خواهیم پرداخت. این راه در واقع ساده ترین راه برای ریست کردن بایوس می باشد.

در این قسمت توجه شما را به فیلم آموزش ریست کردن بایوس رایانه یا لپ تاپ جلب می کنیم. امیدواریم این مطلب مفید فایده قرار بگیرد.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 861
تعداد کل آرا: 5681
تعداد کل بازدیدها: 1812616

نظرات کاربران

*