چگونه باید موبایل خود را شارژ کنیم تا باتری آن مدت زمان بیشتری عمر کند؟+فیلم

چگونه باید موبایل خود را شارژ کنیم تا باتری آن مدت زمان بیشتری عمر کند؟+فیلم

شاید شما جزو کسانی هستید که زود به زود باتری موبایل خود را عوض می کنید یا موبایل شما خیلی زود شارژش تمام می شود به این نکات که خیلی از ما ها توجه نمی کنیم توجه کنید و آن ها را انجام دهید تا طول عمر باطری موبایل شما بیشتر شود. نکات زیر در مورد نحوه صحیح شارژ کردن باطری گوشی همراه است تا با استفاده از این روش های ساده باطری تلفن همراه شما بیشتر عمر کند و نیاز به عوض کردن آن نداشته باشد. درضمن فیلم آموزشی زیر به خوبی نشان می دهد که چه کارهایی برای شارژ کردن و افزایش طول عمر باتری موبایل/تلفن همراه باید انجام دهید. حتما این ویدئو را مشاهده نمایید.

 

 

  1. اگر باتری کاملا پر شده است اجازه ندهید گوشی در شارژ بماند. چون به باتری فشار می آید وداغ می کند مانند زمانی که شما زیاد از حد غذا می خورید!
  2. باتری را صد درصد شارژ نکنید !
  3. اجازه ندهید شارژ باتری موبایلتان تمام شود قبل از اینکه شارژ موبایلتان تمام شود آن را شارژ کنید. این مثل زمانی می ماند که ما انسان ها گرسنه هستیم و بالاخره به سختی تحمل می کنیم باتری را هم موجود زنده تصور کنید اوهم به سختی می تواند شرایط را تحمل کند.
  4. تنها یک بار در ماه باتری موبایل خود را خالی کنید (جهت کالیبره کردن باتری)
  5. اگر موبایل در طول شارژ شدن داغ می کند آن را خاموش کنید. داغ کردن باتری می تواند به باتری آسیب برساند پس سعی کنید تا هیچ وقت باتری موبایل شما داغ نکند اگر داغ شدن باتری موبایل زیاد از حد باشد ممکن است منفجر شود و به غیر از باتری حتی به موبایل شما هم آسیب برساند.

    اطلاعات بیشتر و نکات آموزشی بیشتر درخصوص نحوه شارژ صحیح تلفن همراه و راهکارهای افزایش طول عمر باتری را می توانید در مقاله چگونه عمر باتری گوشی خود را افزایش دهیم؟ مطالعه نمایید.

     
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 7

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 77
تعداد کل نظرات : 39
تعداد کل آرا: 485
تعداد کل بازدیدها: 21747


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)