چگونه بازی کامپیوتری و گیم بازی کردن کودکان را کاهش داده و قطع کنیم؟

چگونه بازی کامپیوتری و گیم بازی کردن کودکان را کاهش داده و قطع کنیم؟

در مقاله چگونه زیاد بازی کامپیوتری و گیم بازی کردن کودکان را محدود و کنترل کنیم در خصوص برخی از راهکارها برای محدود کردن یا کاهش مدت زمان استفاده از بازی های رایانه ای یا بازی های موبایلی توسط کودکان، توضیح داده شد- که غالبا مبتنی بر وضع قوانین و تنبیهات برای کودک بود. در ادامه در این مقاله درخصوص روش هایی که مبتنی بر کاهش زمان یا ترک بازی های کامپیوتری توسط کودکان هستند، توضیح داده می شود.

در واقع یک راه دیگر برای محدود کردن یا ممانعت از انجام بازی های کامپیوتری توسط کودکان تان این است که روی کودکان خود کار کنید تا آنها خود بازی های کامپیوتری یا بازیهای موبایل را کنار گذارند. بدین منظور با کودکان خود در خصوص مدت زمان انجام بازی های کامپیوتری یا بازی های موبایل و همچنین نوع بازی هایی که آنها انجام می دهند، گفتگو کنید و سعی کنید که آنها را ترغیب به کم کردن زمان بازی های کامپیوتری/بازی های موبایل و همچنین پرهیز از بازی های خشونت آمیز و هیجانی کنید. بدین منظور می توانید برای آنها پاداش هایی در نظر بگیرید. برای مثال اگر کودک شما قوانین شما را رعایت کرد یا زمان انجام بازی های کامپیوتری خود را کاهش داد، برای او پاداش یا جایزه ای که دوست دارد در نظر بگیرید.

مشخصا زمان استفاده از بازی های رایانه ای یا بازی های موبایل توسط کودکان را نمی توانید به یکباره کاهش دهید یا بطور کلی قطع کنید، بلکه بهتر است طی مدت زمانی و بتدریج استفاده از بازی های رایانه ای یا بازیهای موبایل توسط فرزند/فرزندانتان را کاهش دهید. برای مثال اگر زمان بازی کودکان شما بعد از مدرسه در حال حاضر 2 ساعت در روز است، آن را به یکساعت تدریج دهید و سپس همانطور که گفته شد با مشوق هایی آن زمان را به صفر برسانید- یعنی کودک شما بازی های کامپیوتری یا بازی های موبایل را در طول روز قطع کند. برای مثال می توانید به کودک خود بگویید که به دلیل زیاد بازی کامپیوتری کردن نمرات شما افت داشته و این قابل قبول نیست، بنابراین باید زمان بازی کامپیوتری کردن شما را کم کنیم تا زمان بیشتری برای درس خواندن و تمرین داشته باشید.

چگونه بازی کامپیوتری و گیم بازی کردن کودکان را کاهش داده و قطع کنیم؟

یک راه مناسب برای قطع کردن یا به حداقل رساندن زمان صرف شده توسط کودک/کودکان شما برای انجام بازی های کامپیوتری یا بازی های موبایلی انجام فعالیت ها یا بازی هایی توسط اعضای خانواده است. برای مثال می توانید از کودک خود بخواهید که در شام یا ناهار درست کردن به شما کمک کند، کودکان – بویژه کودکان 7 تا 15 سال- تمایل زیادی به انجام برخی از کارهای مربوط به غذا درست کردن دارند. انجام برخی از ورزش ها یا تفریحات دیگر مانند پیاده روی یا دوچرخه سواری یا رفتن به شهربازی برای کودکان بسیار جذاب و مفید است.

ترغیب و همراهی با کودک به منظور مشارکت در فعالیت های جمعی(اجتماعی) یکی دیگر از راه های ممانعت از انجام بیش از حد بازی های کامپیوتری یا بازی های موبایلی توسط کودکان است. دعوت از همکلاسی ها یا دوستان فرزندتان، شرکت در مهمانی ها، رفتن به انجمن ها، سینما، تئاتر و امثالهم از جمله اجتماع ها یا مراکزی هستند که می توانند کودک شما را از انجام بازی های کامپیوتری یا بازی های موبایل دور کرده و بتدریج وابستگی آنها به بازی های کامپیوتری را کاهش دهند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 675
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)