چگونه باردار شویم؟ چگونه حامله شویم؟ چگونه بچه دار شویم؟

چگونه باردار شویم؟ چگونه حامله شویم؟ چگونه بچه دار شویم؟

در رابطه جنسی، باردار شدن بیشتر یک شانس و احتمال محسوب می شود، اما اگر ما مکانیسم بدن و رابطه جنسی را بدانیم می توانیم این احتمال باردار و حامله شدن را بیشتر کنیم. در این نوشته توضیح داده می شود که چگونه باردار شویم و در واقع احتمال و شانس باردار و حامله شدن در یک رابطه جنسی را افزایش دهیم تا زودتر بچه دار شویم

باردار شدن شامل یک سری اتفاقات پیچیده در بدن زن است که منجر به شکل گیری جنین می شود. در بدن زن هر ماه هورمون های غده هیپوفیز بدن زن تخمدان ها را تحریک می کنند که تخمک گذاری کنند. بعد از آزاد شدن تخمک ها به سمت لوله فالوپ حرکت می کنند که اگر زوجین(زن و شوهر) بخواهند حامله شوند، این زمان بهترین زمان برای باردار شدن زن است. بنابراین تشخیص این زمان نیازمند دانستن مکانیزم بدن زن است که در زیر توضیح داده می شوند. در واقع شما با دانستن این مکانیزم می توانید انجام رابطه جنسی را در این موقع تنظیم کرده و شانس باردار شدن خود را افزایش دهید.

برای افزایش احتمال بارداری، زن(زوجه) باید از تقویم و محاسبات استفاده نماید. بدین منظور زن باید هر ماه روزی که عادت ماهیانه اش شروع می شود را مشخص کرده و علامت بزند. سپس تعداد روزهایی که عادت ماهیانه اش طول می کشد را هم شمرده و مشخص کند. اگر چرخه عادت ماهیانه زن 28 روز باشد، تخمک گذاری احتمالا 14 روز بعد از شروع آخرین عادت ماهیانه آغاز می شود.

در مواردیکه چرخه عادت ماهیانه(پریود) به نسبت بلند است، عدد 18 را از تعداد روزهای کوتاهترین عادت ماهیانه کم کنید و زمانیکه عادت ماهیانه بعدی شروع می شود، این روزها را از قبل شمارش کنید که هفته بعد از آن به احتمال زیاد زمان شروع تخمک گذاری خواهد بود.

توجه کنید که عواملی مانند بیماری، استرس و ورزش روی شروع تخمک گذاری تاثیر می گذارند و بنابراین این کار شمردن روزها به دلیل اینکه عادت ماهیانه(پریود) زن متغیر است را دشوار می کند.

روش دوم برای حامله شدن این است که ترشحات واژن زن بررسی شود. معمولا پیش از تخمک گذاری ترشحات شفاف و روانی از واژن زن خارج می شود که شبیه به سفیده تخم مرغ هستند. در مواقع دیگر این ترشحات تیره تر و چسبنده هستند که از واژن زن پایین آمده و خارج می شوند.

این روش برای تشخیص زمان مناسب باردار شدن بسیار ساده است البته مشروط به اینکه شما درخصوص ظاهر و رنگ ترشحات واژن بتوانید خوب تشخیص دهید.

روش سوم باردار شدن بررسی دمان پایین تنه بدن زن است. توجه کنید که تخمک گذاری در بدن زن تا حدودی دمای بدن را بالا می برد- کمی کمتر از یک درجه سانتی گراد. بنابراین بهترین زمان برای باردار شدن دو تا سه روز قبل از بالا رفتن دمای بدن است. اگر دمای بدن دو تا سه روز ثابت باقی مانده باشد، نشانه این است که تخمک گذاری اتفاق افتاده است. برای این کار زن می تواند هر روز دمای پایین تنه بدنش را اندازه گیری کند.

روش چهارم برای تشخیص زمان مناسب باردار شدن و حرکت به سوی باردار شدن استفاده از کیت های مخصوص تست تخمک گذاری هستند که در داروخانه ها و فروشگاه های تجهیزات پزشکی موجود هستند. این کیت ها با بررسی ادرار زن، هورمون هایی که پیش از تخمک گذاری در بدن زن تولید می شوند را تست می کنند که با بررسی دستورالعمل موجود در کیت می توانید به راحتی این تست را انجام دهید. این کیت نزدیک ترین زمان تخمک گذاری در بدن زن را تشخیص می دهد که به شما قبل از وقوع تخمک گذاری هشدار می دهد و در نهایت زن و شوهر می توانند زمان رابطه جنسی شان به منظور باردار شدن زن را در این موقع تنظیم کنند.

موارد فوق چهار روش برای تشخیص زمان تخمک گذاری زن بود که با انجام رابطه جنسی احتمال باردار شدن خود را افزایش دهد. اما راهکارهای دیگری که منظور باردار شدن می توانند زن و شوهر بکار گیرند شامل موارد زیر می شود:

افزایش تعداد روابط جنسی بطور کل

انجام رابطه جنسی هر روز در دوره تخمک گذاری زن

سلامت بدن زن را با ورزش، مصرف مواد غذایی مقوی مانند انواع ویتامین ها بویژه اسید فولیک(ویتامین B9) که نقش بسزایی در رشد جنین دارد، افزایش دهید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 175
تعداد کل آرا: 2650
تعداد کل بازدیدها: 669390


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)