چگونه اینترنت همراه اول را فعال کنیم؟

چگونه اینترنت همراه اول را فعال کنیم؟

در شرایطی که در خانه نیستید و دسترسی به وای فای ندارید، برای استفاده از اینترنت، بهترین راه استفاده از اینترنت گوشی یا همان اینترنت داده(data) می باشد. برای فعال سازی اینترنت داده ی همراه اول یا همان اینترنت نوترینو و دریافت تنظیمات می توانید از چند طریق اقدام کنید.

چگونه اینترنت همراه اول را فعال کنیم؟

دریافت تنظیمات و فعالسازی اینترنت همراه اول

ابتدا باید یادآور شوم که برای اینکه بتوانید از اینترنت نسل 4/ 4G استفاده کنید باید سیمکارت های همراه اول قدیمی خود را با سیمکارت های جدید تعویض کنید. که این کار را می توانید به مراجعه به مراکر مخابراتی یا دفاتر پیشخوان دولت انجام دهید، ضمن اینکه از طریق درخواست و پست نیز این امکان وجود دارد.

برای فعال سازی اینترنت GPRS یا همان نوترینو (3G و 4G) همراه اول می توانید به یکی از دو روش زیر اقدام کنید:

  • ارسال پیامک به شماره ی 8088
  • ارسال دستور *۱۰*۲۳۱# که در واقع کد فعالسازی اینترنت همراه اول می باشد

دریافت تنظیمات اینترنت همراه اول

شما می توانید برای دریافت تنظیمات اینترنت به صورت اتوماتیک، یک پیامک به شماره 8118 ارسال کنید و تنظیمات را به صورت اتوماتیک دریافت کنید.

و یا برای دریافت تنظیمات اینترنت همراه اول به  باید مدل گوشی خود را به شماره ی 8118 ارسال کنید. اگر مدل گوشی خود را نمی دانید کد #06#*  را در گوشی خود بزنید و سپس شماره ی IMEI را به شماره ی 8008 پیامک کنید.

تنظیمات دستی

اگر در دریافت تنظیمات اینترنت همراه اول به صورت آنلاین و یا اتوماتیک به مشکل برخورد کردید می توانید خودتان به صورت دستی این کار را انجام دهید.

  • ابتدا از منوی اصلی گزینه ی SETTINGS را انتخاب کنید و سپس گزینه ی CONNECTION و بعد از آن GPRS SETTINGS  را انتخاب کنید.
  • در قسمت manage exisiting connection نام این کانکشن را MCI GPRS قرار دهید و سپس گزینه ی next را تپ کنید و برای access point name، مقدار mcinet را قرار بدهید.
  • بعد از این مرحله به connection برگردید و سپس آپشن edit proxy server را انتخاب کنید و در قسمت advanced گزینه های زیر را وارد کنید.

 

Name:MCI-GPRS

APN:mcinet

WAP Proxy:192.168.194.73

Port:9201

HTTP Proxy:192.168.194.73

Port:8080

 

 

 

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 3.3
sigmaمجموع آرا: 17

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 679
تعداد کل آرا: 4503
تعداد کل بازدیدها: 869425


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)