چگونه ایمیل بسازیم؟ چگونه جیمیل بسازیم؟ چگونه ایمیل یاهو بسازیم؟

چگونه ایمیل بسازیم؟ چگونه جیمیل بسازیم؟ چگونه ایمیل یاهو بسازیم؟

ایمیل(email) یکی از بهترین ابزارها برای ارسال نامه یا دیگر انواع فایل های الکترونیکی است که سالهاست در فضای اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوشته سعی می شود نحوه درست کردن ایمیل را برای کسانیکه هنوز نتوانستند از این سرویس تحت وب استفاده کنند و مایل به ساختن ایمیل و بهره مندی از آن هستند، آموزش داده شود.

برای ساختن ایمیل شما باید از میان ارائه دهنده های سرویس های ایمیل یکی را انتخاب کنید و از طریق آن اقدام به درست کردن آدرس ایمیل یا همان پست الکترونیکی خود نمایید. شرکت ها و وبسایت های نسبتا زیادی سرویس ایمیل ارائه می دهند از جمله هات میل(Hotmail)، یاهو(yahoomail)، گوگل(gmail) که از بین این سه سرویس دهنده معروف ایمیل، گوگل به دلیل برخی از ویژگی ها محبوب تر شده و بعد از آن یاهو در درجه دوم قرار می گیرد. بنابراین در این آموزش نحوه ساختن جیمیل(gmail) و ایمیل یاهو(yahoo mail) آموزش داده می شوند. البته ساختن ایمیل در هر دو سرویس گوگل و یاهو شباهت هایی به هم دارد که در زیر بیشتر با آن آشنا خواهید شد.

ساختن ایمیل در گوگل/جیمیل(Gmail)

برای ساختن ایمیل در گوگل شما ابتدا باید آدرس Gmail.com را وارد نمایید و گزینه create an account را انتخاب نمایید و یا وارد آدرس https://accounts.google.com شوید. دقت کنید که چون گوگل سرویس های مختلف و زیادی دارد شما در واقع باید یک حساب گوگل بسازید تا از همه سرویس های آن که معروفترین و رایج ترین آن جیمیل است بهره مند شوید.

بعد از اینکه از طریق یکی از دو آدرس فوق وارد صفحه ثبت نام گوگل شدید، کادری در صفحه وجود دارد که در آن باید اطلاعات شخصی خود یعنی نام و نام خانوادگی و همچنین نام کاربری گوگل(username) که در واقع همان آدرس ایمیل گوگل شما نیز محسوب می شود را به همراه رمز عبور(password) وارد نمایید. رمز عبور باید دو بار وارد شود که بار دوم به منزله تایید صحت رمز وارده توسط شما می باشد. اطلاعات تاریخ تولد، جنسیت، کشور و شماره موبایل را نیز باید وارد نمایید. توجه کنید که از میان این اطلاعات وارد کردن رمز عبور و نام کاربری و شماره موبایل باید دقیق صورت گیرد زیراکه شما از این طریق به حساب ایمیل خود وارد می شوید و شماره موبایل نیز برای بازیابی رمز عبور در صورت فراموشی یا از دست دادن آن بکار می آید. در ردیف آخر این صفحه هم از شما می خواهد که ایمیل دیگری اگر دارید را وارد نمایید. در نهایت هم جمله ای که از شما می خواهد شرایط گوگل را بپذیرید را باید تیک بزنید. با انجام این مراحل شما حساب کاربری گوگل و ایمیل گوگل/جیمیل خود را ساخته اید و با زدن دکمه next step کار به اتمام رسیده و شما وارد صفحه حساب کاربری خود در گوگل می شوید.

چگونه در یاهو ایمیل بسازیم؟ نحوه ساختن ایمیل در یاهو در زیر مطالعه نمایید:

ساخت ایمیل در یاهو بسیار به ساخت ایمیل در گوگل/جیمیل شباهت دارد. برای ساخت ایمیل در یاهو شما می توانید وارد آدرس اینترنتی https://login.yahoo.com شده و از آنجا گزینه Sign up را انتخاب نمایید. پس از آن شما وارد صفحه ای می شوید که از شما اطلاعات کاربری/شخصی شما از جمله نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، آدرس ایمیل و رمز عبور(دوبار باید وارد نمایید)، شماره موبایل و جنسیت(وارد کردن آن اختیاری است) را می خواهد. دقت کنید که در ایمیل یاهو هم شما باید اطلاعات مربوط به نام کاربری و رمز عبور و ایمیل را دقیق وارد نمایید. تفاوت ساختن ایمیل در یاهو با جیمیل در این است که یاهو در صفحه بعد(یعنی بعد از وارد کردن اطلاعات فوق الذکر) کدی به شماره تلفن همراه وارد شده ارسال می کند که پس از وارد کردن آن کد ساختن ایمیل شما تکمیل می شود. توجه کنید که یاهو نیز مانند بسیاری از وب سرویس ها از جمله به شما این امکان را می دهد که تنها با داشتن این حساب کاربری از کلیه سرویس های آن – یعنی علاوه بر ایمیل- استفاده نمایید.

برای استفاده از سرویس های ایمیل در گوگل(Gmail) و ایمیل در یاهو شما باید وارد همان آدرس های اینترنتی فوق الذکر شده و با وارد کردن آدرس پست الکترونیکی/ایمیل خود- البته تنها قسمت مختص خود یعنی بدون @gmail/@yahoo- و رمز عبور به ایمیل خود دسترسی یابید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 175
تعداد کل آرا: 2650
تعداد کل بازدیدها: 669327


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)