چگونه اپل آیدی بسازیم؟ آموزش ساخت اپل آیدی(Apple ID)| فیلم نحوه ساختن اپل آیدی

چگونه اپل آیدی بسازیم؟ آموزش ساخت اپل آیدی(Apple ID)| فیلم نحوه ساختن اپل آیدی

صاحبان دستگاه های شرکت اپل یعنی موبایل یا لپ تاپ های این شرکت برای استفاده از خدمات نرم افزاری مربوط به این شرکت باید یک شناسه کاربری مختص اپل داشته باشند که درست کردن این حساب کاربری که به اپل آیدی معروف است ساده و آسان نیست و کمی متفاوت از گوشی های اندروید است. در زیر نحوه ساخت اپل آیدی آموزش داده می شود.

برای ساختن اپل آیدی شما باید ابتدا از یک سرویس اپل مانند آیتونز(iTunes) اقدام به ساخت یک حساب کاربری یا آیدی اپل کنید. بدین منظور مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا برنامه آیتونز را دانلود و نصب کنید. لینک زیر لینک دانلود نرم افزار آیتونز است که مشخصات سیستم عامل شما را شناسایی کرده و مطابق با آن نسخه آیتونز را نصب می کند.

https://www.apple.com/itunes/download/

پس از نصب نرم افزار آیتونز(iTunes) شما برای استفاده از آن نیازمند تغییر آی پی دارید که در واقع مکان شما یعنی ایران مشخص نباشد چون به دلیل تحریم ها نمی توانید از این سرویس ها استفاده نمایید. بنابراین باید از نرم افزارهای تغییر آی پی یا فیلترشکن ها استفاده کنید که می توانید یکی از انها را به راحتی دریافت و نصب نمایید.

بعد از نصب آیتونز و استفاده از فیلترشکن و بازکردن نرم افزار آیتونز شما وارد صفحه اصلی این نرم افزار می شوید که معمولا تصاویر مختلفی از خوانندگان است(چون اساسا این نرم افزار برای اشتراک، خرید و شنیدن موسیقی است)، در گوشه بالا و سمت چپ نرم افزار آیتونز شما یک علامت به شکل حرف A مشاهده می کنید که با کلیک بر روی آن عبارت App نمایش داده می شود و در واقع بخش اپلیکیشن های اپل استور است.

با وارد شدن به این بخش(اپ های اپل استور) شما فهرستی از اپلیکیشن ها را مشاهده می کنید که باید یکی از آنها را که رایگان است را انتخاب کرده و با زدن گزینه (Get) آن را دریافت و نصب نمایید.

با زدن دکمه Get از آنجاییکه که شما اپل آیدی ندارید پیغامی به شما داده می شود مبنی بر اینکه در آیتونز ثبت نام کنید. تصویر زیر این پیغام را نشان می دهد که کاربر نرم افزار اینستاگرام را برای نصب انتخاب کرده است.

چگونه اپل آیدی بسازیم؟ آموزش ساخت اپل آیدی(Apple ID)| فیلم نحوه ساختن اپل آیدی

همانطور که در تصویر بالا ... می بینید در کادر باز شده گزینه ایجاد یک اپل آیدی جدید(Create New Apple ID) وجود دارد که با کلیک بر روی آن شما وارد صفحه ای می شوید که باید حساب کاربری یا همان اپل آیدی خود را ایجاد نمایید.

مراحل ثبت اپل آیدی بسیار مشابه ثبت نام دیگر سرویس هاست که شما مرحله تایید شرایط عضویت(Terms and Conditions) را گذرانده و در صفحه بعد مشخصاتی مانند ایمیل، نام کاربری، رمز عبور، رمز یا واژه امنیتی(معمولا پاسخ به یک سوال است)، ایمیل اضافی و امنیتی، تاریخ تولد(به میلادی) و دیگر اطلاعات شخصی خود را وارد می نمایید. توجه کنید که در اینجا ایمیل وارد شده باید فعال و معتبر باشد تا از طریق ایمیلی که اپل برای شما می فرستد تاییدیه اپل آیدی خود را بگیرید.

ضمنا گزینه هایی مانند اطلاع رسانی(ایمیل ها) برای آگاهی از اخبار موزیک مربوط به آیتونز است نیز وجود دارند که درصورت تمایل می توانید تیک مربوط به این گزینه ها را نیز بزنید.

بعد از پر کردن اطلاعات این صفحه می توانید گزینه ادامه(Continue) را زده و وارد صفحه ای می شوید که از شما اطلاعاتی مربوط به کارت بانکی/کارت اعتباری(ساکنان کشور آمریکا) می خواهد که گزینه none را انتخاب نمایید. در اینجا شما باید اطلاعات شخصی خود را وارد نمایید که در میان آنها باید آدرس محل سکونت شما باشد. از انجاییکه شما ساکن ایران هستید، نمی توانید آدرس ایران را وارد کنید، بلکه باید آدرس جایی در آمریکا را وارد نمایید که نمونه آدرسی که می توانید وارد کنید در شکل زیر آمده است.

چگونه اپل آیدی بسازیم؟ آموزش ساخت اپل آیدی(Apple ID)| فیلم نحوه ساختن اپل آیدی

در پایان روی گزینه ساخت اپل آیدی کلیک کنید که پس از آن ایمیلی برای شما ارسال می شود که شما در واقع باید تاییدیه اینکه اپل آیدی ساخته شده متعلق با شماست را با کلیک بر روی لینک ایمیل ارسالی از طرف اپل انجام دهید.

پس از آن می توانید با ایمیل(نام کاربری) و رمز عبوری که در هنگام ثبت اپل آیدی تعریف کردید وارد حساب کاربری/اپل آیدی خود شوید.

فیلم زیر نحوه ساخت اپل آیدی(Apple ID) یا حساب کاربری اپل را نشان می دهد:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 308
تعداد کل آرا: 3270
تعداد کل بازدیدها: 1028002
چگونه اپل آیدی بسازیم؟ آموزش ساخت اپل آیدی(Apple ID)| فیلم نحوه ساختن اپل آیدی
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)