چگونه انواع نان را تازه نگه داریم؟

چگونه انواع نان را تازه نگه داریم؟

آیا شما هم جزو افرادی هستید که ترجیح می دهید با هر وعده غذایی نان تازه بخورید؟ به دنبال راهی برای تازه نگه داشتن نان ها هستید؟ نان ها را در یخچال نگه می دارید؟ شاید متعجب شوید که بشنوید یخچال نمی تواند به شما در تازه نگه داشتن نان ها کمک کند! در این مطلب قصد داریم در مورد تازه نگه داشتن انواع نان ها از جمله تازه نگه داشتن نان ساندویچی یا باگت و نگهداری نان تست صحبت کنیم.

چگونه انواع نان را تازه نگه داریم؟

نگه داشتن نان فانتزی و سایر نان ها در یخچال، به سریع تر بیات شدن نان می انجامد. اگر می خواهید نان را تازه نگه دارید، می توانید این کار را تا یکی دو روز در دمای اتاق انجام دهید، اما برای مدت زمان بیشتر باید نان باگت یا هر نان دیگری را در فریزر نگه داری کنید. و هر زمان که تمایل داشتید، آن را از یخچال بیرون بیاورید و با حرارت گرم کنید.

برای تازه نگه داشتن نان باید مراحل زیر را طی کنید:

نان را در پلاستیک یا آلمینیوم قرار دهیم

اگر نانی که تهیه کردید در بسته بندی کاغذی بود، آن را در بسته بندی پلاستیکی(نایلون) قرار دهید. نگه داری نان در پلاستیک یا فویل آلمینیومی باعث می شود نان رطوبت خود را حفظ کند.

چگونه انواع نان را تازه نگه داریم؟

نان را در دمای اتاق نگه دارید

نان را حداکثر تا دو روز می توانید در اتاق قرار دهید. جایی که نان را نگه می دارید باید محلی خشک و خنک و به دوز از نور خورشید باشد. دمای اتاق معمولا 20 درجه است

نان اضافی را در فریزر قرار دهید.

اگر مقدار نان اضاقی می باشد، آن را داخل فریزر نگه دارید. دمای پایین فریزر باعث می شود، نشاسته موجود در نان فاسد نشود و برای مصرف بعدی نیز مناسب باشد.

نان را داخل یخچال قرار ندهید

تحقیقات نشان داه نگه داشتن نان در یخچال، حدود سه برابر سریع تر بیات می شود. بنابراین یخچال محیط خوبی برای نگه داری نان نیست.

نانی که در فریزر است را گرم کنید

نانی را که از فریزر بیرون می آورید می توانید روی شعله پخش کن گاز یا داخل فر و مایکرو ویو، کمی گرم کنید تا تقریبا طعم و تردی یک نان تازه را بدست بیاورد.

توجه کنید که یک نان را نباید چند بار داغ کنید.

چگونه انواع نان را تازه نگه داریم؟

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 680
تعداد کل آرا: 4504
تعداد کل بازدیدها: 870036


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)