چگونه انواع لکه ها را از روی فرش پاک کنیم؟ 5 راه کار

چگونه انواع لکه ها را از روی  فرش  پاک کنیم؟ 5 راه کار

فرش های منزل شما که قیمت زیادی هم دارند و برای شما بسیار اهمیت دارند، در صورت لکه دار شدن، ممکن است بسیار برای شما آزار دهنده باشند، اما راهکارهایی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید لکه چای، قهوه، نسکافه و یا جوهر و چربی را از روی فرش پاک کنیم.

راهکارهای خانگی برای از بین بردن لکه ی فرش

بارها برای ما اتفاق افتاده که در اثر ریختن خوراکی روی فرش، بر روی فرش لکه ایجاد شده و ما برای پاک کردن لکه از روی فرش تلاش کرده ایم اما موفق نبوده ایم و در نهایت تصمیم به شستن فرش گرفته ایم. اما شستن زیاد فرش نیز کار جالبی نسیت. با استفاده از چند راهکار زیر می توانید لکه ی فرش را بدون شستشو از بین ببرید و در خانه تمییز کنید:

از بین بردن لکه آدامس

برای از بین بردن لکه آدامس از روی فرش، ابتدا به کمک یک تکه یخ آدامس را سفت کنید و سپس به راحتی با استفاده از چاقو یا هر وسیله ی دیگری آن را از فرش جدا کنید.

پاک کردن لکه قهوه، آبمیوه، شیر، چای از روی فرش

نوشیدنی ها را می توانید با استفاده از آب نیمه گرم و صابون و یا آب و شامپو تمییز کنید. برای این کار از یک تکه اسفنج استفاده کنید.

چگونه انواع لکه ها را از روی  فرش  پاک کنیم؟ 5 راه کار

از بین بردن لکه روغن و چربی از روی فرش

برای از بین بردن روغن و چربی و حتی واکس از روی فرش، از سرکه و صابون استفاده کنید. اما اگر روغن روی فرش ریخت ابتدا آن را با یک قاشق جمع کنید و سپس یک پارچه سفید روی لکه آن بگذارید و روی آن را اتوی نیمه گرم بکشید و به این ترتیب روغن موجود در پرز فرش، جذب پارچه می شود.

پاک کردن جوهر از فرش

جوهر معمولی: روی لکه ی ماست بریزید و و آن را روی قسمت جوهر پخش کنید. پس از آنکه ماست به خوبی با جوهر مخلوط شد، با یک قاشق آن را از روی فرش جمع کنید. این کار را چند بار را تکرار کنید تا جوهر به طور کامل جذب ماست شود.

پاک کردن لکه تنباکو، نیکوتین و خاکستر سیگار از روی فرش

بهترین پاک کننده برای این لکه ها، گلیسیرین است.

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 594
تعداد کل آرا: 3995
تعداد کل بازدیدها: 650137


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)