چگونه اعتماد به نفس خود تقویت کنیم | راه بالا بردن اعتماد به نفس | روش بالا بردن اعتماد به نفس

چگونه اعتماد به نفس خود تقویت کنیم | راه بالا بردن اعتماد به نفس | روش بالا بردن اعتماد به نفس

در این بخش از مقاله روانشناسی ما به شما چند راه کار ساده برای بالا بردن اعتماد به نفس را آموزش می دهیم تا شما بتوانید اعتماد به نفس خود را تقویت کنید.

چگونه اعتماد به نفس خود تقویت کنیم

اگر نسبت به خودتان احساس بدی دارید باید روی اعتماد به نفس خود کمی کار کنید و آن را تقویت کنید می خواهیم چند راه کار ساده را برای شما به آموزش بگذاریم.چگونه اعتماد به نفس خود تقویت کنیم | راه بالا بردن اعتماد به نفس | روش بالا بردن اعتماد به نفس

 راه بالا بردن اعتماد به نفس

یک جمله قدرت بخش انتخاب کنید و آن را در طول روز تکرار کنید این جمل ه می تواند یک جمله ساده باشد مثلا امسال سال منه یا هر جمله که برای شما انرژی بخش است این جمله را چاب کنید و روی میز یا داخل کیفتانن قرار دهید تا همیشه جلوی چشم باشه و تکرار کنید.
هر روز یک ربع زودتر بیدار شوید شاید این کار کمی سخت باشد و مرتب و اتو کشیده سر کار ظاهر شوید اگر می خواهید از تقلا کردن های اول صبح کم کنید پس مقداری کمی از خوابتان را قربانی این هدف کنید تا بتونید لباسی که دوست دارید بپوشید و قبل از بیرون رفتن یک نفس عمیق بکشید.
دست ها را روی کمر قرار دهید ؛ این ژشتبه شما احساس قدرت می دهدد و از نظر عملی ثابت شدخ است که باعث می شود احساس قدرت کنید و سطح کورتیزول را کاهش می دهدد حتی زمانی که این ژشت را تنها جلوی آینه تمرین کنید.
از فضای مجازی فاصله بگیرید ؛ اضطراب و تشویشی که در تلگرام و یا غیره در شما ایجاد می کند منجر به افسردگی می شود اگر به پستهایی که همکلاس تان د رمورد سفرش به توسکانی گذاشتهه حسادتت می کنید یک هفته از تلگرام و اینستاگرام و توییتر فاصله بگیرید این مقایسه کردنها بی دلیل باعث اضطراب می شود زندگی خود شما به اندازی کافی خوب هست.

 روش بالا بردن اعتماد به نفس
هر روز لباس هایتان را اتو بزنید شاید این کار به نظرتان خیلی کوچک به نظر برسد اما بهتر است بانپوشیدن لباس های چروکیده به بهترین شکل در جامعه ظاهر شوید تا خود واقعی و عالی خودتان نشان دهید.
افکار منفی را از خود دور کنید ؛ دور کردن جریان بی انتهای افکار متزلزی که در ذهن جاری هستند خیلی ساده تر از اونی هستن که فکرش را بکنید. برای دور شدن این افکار می توانید ورزش کنید مانند یوگا و مدیتیشنبهترین راه برای مثبت بودن است و کمک می کند مکالمه های درونی منفی را دور کنید.
با دوستان خود همراه شوید ؛ دیگر وقتی این را ندارید د رمورد خودتون منفی گرایی کنید چون انقدر با کارهای مثل خوشحال کردن مادر جشن گرفتن موفقیت شغلی دوست یا کارهایی از این قبیل سر خودتون را گرم کرده اید که فرصتی برای منفی گرایی ندارید مثبت گرایی شما باعث میشه دوستانتان هم حس خوبی نسبت به شما داشته باشند.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات علمی وبسایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 128
تعداد کل نظرات : 3
تعداد کل آرا: 44
تعداد کل بازدیدها: 11834


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)