چگونه از گلو درد دوران حاملگی رهایی یابیم؟ روش درمان گلو درد در دوران بارداری چگونه است؟

چگونه از گلو درد دوران حاملگی رهایی یابیم؟ روش درمان گلو درد در دوران بارداری چگونه است؟

گلو درد یکی از بیماری های می باشد که به علل مختلف از جمله سرماخوردگی می تواند در فرد ایجاد شود، برای درمان گلو درد با مراجعه به دکتر از انتی بیوتیک و یا سایر داروها تجویز می شود، ولی وقتی خانمی باردار دچار گلو درد می شود، به علت بارداری نمی تواند بسیاری از داروها را مصرف کند، در چنین مواقعی اشخاص به دنبال درمان خانگی و روش های ساده که بدون عوارض و یا کم عوراض باشد، می روند، از این رو، در این مطلب روش های درمان ساده و خانگی گلو درد را به شما معرفی می کنیم.

در زمان حامله بودن، یا گاهی در زمان های دیگر، گلو درد می تواند سبب اذیت و ناراحتی انسان شود. در بیشتر موارد گلودرد به خاطر باکتری "استرپ گروه A" اتفاق می افتد. این باکتری معمولا از فردی به فردی دیگر منتقل می شود. اگر یکی از اعضای خانواده گلودرد دارد سعی کنید در نزدیکی او نباشید. گلودرد دارای علائم و نشانه هایی می باشند که برخی از آنها عبارتند از، قرمزی و تورم لوزه، درد پیوسته در گلو، تورم در اطراف گردن، مشکل در خوردن و قورت دادن، سردرد، بزرگ شدن غدد لنفاوی و غیره می باشد، معمولا گلودرد خود به خود از بین می رود اما اگر مدتی به طول انجامید به سایر بافت های گلو نیز آسیب می رساند.

این بیماری به ویژه در خانم های باردار بیشتر موجب ناراحتی و اذیت می شود، چرا که در دوران حاملگی بدن بسیار حساس می شود، و مادران با تجربه در این دوران از مصرف قرص و سایر داروها خودداری می کنند، به همین دلیل تلاش می کنند به روش های خانگی و طبیعی این بیماری را درمان کنند.

اگر گلو درد شدید نیست، می توانید یک استکان چای بنوشید، که برای تسکین درد مفید می باشد، به چای می توانید مقداری عسل و لیمو اضافه کنید تا طعم دار شود، برای اینکه دچار اختلال در خواب نشوید، ممکن است برخی از مادران چای نخورند، به جایش می توانید چند قطره آب لیمو را به آب ولرم و به مقدار یک قاشق چای خوری عسل اضافه کرده و میل کنید.

چای زنجبیل هم می تواند برای درمان گلو درد در دوران حاملگی استفاده شود، زنجبیل را از صافی رد کنید، و سپس به مدت 5 دقیقه بجوشانید، و بعد از آن زنجبیل جوشیدن شده را دوباره از صافی رد کنید، به آن عسل و لیمو اضافه کنید، و سپس آن را بخورید.

در طول روز، به آب ولرم که زیاد سرد نباشد، به اندازه یک قاشق چای خوری، نمک اضافه کنید، و دو دفعه گلوی خود را با این با قرقره کنید.

دو یا سه حبه سیر را خوب بجوید و سپس آن را قوت دهید، سیر دارای آنتی اکسیدان طبیعی می باشد، و برای درمان گلو درد بسیار مفید است.

توجه داشته باشید اگر منشأ گلو درد عفونت ویروسی باشد با همین روش‌های ساده می‌توانید از پس آن بر بیایید. اما اگر گلودردتان منشأ باکتریایی داشته باشد بهتر است هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید. و یا اگر به مدت طولانی در دوران بارداری گلودرد داشتید بهتر است به پزشک مراجعه کنید. پزشک قرص های مسکن و ضد التهاب تجویز می کند تا درد گلو را در دوران بارداری تسکین دهد. همچنین پزشک آنتی بیوتیک تجویز می کند تا عفونت به سایر قسمت های بدن منتقل نشود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 43
تعداد کل آرا: 2880
تعداد کل بازدیدها: 215926
چگونه از گلو درد دوران حاملگی رهایی یابیم؟ روش درمان گلو درد در دوران بارداری چگونه است؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1
loading...


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)