چگونه از کمبودها و اختلالات بدن خود آگاه شویم؟ علائم نشان دهنده اختلال و کمبود در بدن

چگونه از کمبودها و اختلالات بدن خود آگاه شویم؟ علائم نشان دهنده اختلال و کمبود در بدن

در بدن انسان می تواند اختلال و یا کمبود ویتامین پیش بیاید و بدن با بروز علائم و نشانه هایی این کمبودها و اختلالات را نشان دهد، از این رو، لازم است به مشکلات و اختلالاتی که در اعضای بدن خود ظاهر می شود، توجه کنید و سعی در برطرف کردن آن داشته باشید.

در ارگانیسم بدن انسان، بسیاری از پروسه ها و روندها به هم مربوط می شوند. با این حال شاید به هم وابسته نباشند، ولی در یک زمان فعالیت خاصی را انجام می دهند. در داخل ارگانیسم بدن انسان اتفاقی که رخ می دهد، البته که ما آن را احساس می کنیم، با این حال، علائم و نشانه های خارجی از خود بروز می دهد. ولی بسیاری از انسان ها توجهی به علائم و نشانه های آن نمی کنند. به همین دلیل در این مطلب نشانه هایی که می توانند در نتیجه کمبود و یا اختلال در بدن به وجود آید را به شما معرفی می کنیم.

1- خشکی پوست:

خشکی پوست علامت کمبود ویتامین E در ارگانیسم بدن می باشد و لازم است که به موقع درمان شود. برای افزایش مقدار ویتامین E در بدن استفاده از روغن های گیاهی، ماهی، تخم مرغ، کلم، اسفناج و بادام مفید است.

2- شکستن ناخن ها و حساس شدن موها:

ریزش مو و زود به زود شکستن ناخن ها معمولا نشانه کمبود کلیسیم و ویتامین D در بدن انسان می باشد. برای از بین بردن این کمبود لازم است که سبزیجات، سیب زمینی و کلم بروکلی استفاده کنید. علاوه بر این خوردن شیر خام گاو، ماست و دوغ هم مفید است.

3- علاقه به شیرینجات:

وقتی که در سیستم عصبی انسان اختلالی روی می دهد، نیاز به انرژی زیاد می شود. به همین دلیل بدن شیرینجات را طلب می کند. یعنی می توان گفت که، انسان باید فورا به کالری و شیرین های مضر مصرف کند. برای اینکه میل به شیرینی را در خود کم کنید، به جای آن چند قاشق چای خوری عسل و یا شکلات تند مصرف کنید.

4- احساس نیاز به محصولات دریایی:

احساس نیاز به محصولات دیرایی در نتیجه کمبود ید در بدن ایجاد می شود. این مشکل را می توان با استفاده از جلبک های خشک شده، کنسرو ماهی و ... برطرف کرد.

5- خونریزی در لثه ها:

خونریزی در لثه علامت کمبود ویتامین C در ارگانیسم بدن انسان می باشد. به همین دلیل نیاز است که هر روز به مقدار زیاد کلم، کلم بروکلی، گیوی، توت فرنگی، گوجه فرنگی و نخود مصرف کنید.

6- علاقه به خوردن غذاهای نمکی:

اگر به غذاهای نمکی علاقه دارید، این می تواند علامت التهاب و یا بیماری مجاری ادراری باشد.

7- خواب رفتن پا، عصبی بودن و بی خوابی:

این اختلالات نشان از کمبود پتاسیم و منیزیم در بدن می باشد. برای اینکه هر دو نوع مواد معدنی را جبران کنید از کلم، اسفناج، تخم کتان، گردو، تخمه آفتاب گردان و بادام استفاده کنید.

8- پوست خشک بر روی زانوها:

اگر بر روی زانوها احساس می کنید که پوست خشک می باشد این می تواند علامت کمبود ویتامین A و C می باشد. برای بهبود وضعیت پوست، روزانه در وعده های غذایی خود از پرتغال، کدو، هویج و زرد آلود استفاده کنید.

9- علاقه به خوردن غذای خام:

اگر تمایل به خوردن غذای خام دارید، می توانید از سبزیجات و میوه های خام استفاده کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
چگونه از کمبودها و اختلالات بدن خود آگاه شویم؟ علائم نشان دهنده اختلال و کمبود در بدن
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)