چگونه از کاکتوس ها در تابستان نگه داری کنیم؟

چگونه از کاکتوس ها در تابستان نگه داری کنیم؟

کاکتوس یکی از گیاهان پر طرفدار است که می تواند یک گیاه مناسب برای آپارتمان باشد. در این مطلب قصد داریم به چند نکته برای نگه داری و مراقبت از کاکتوس در تابستان و فصل گرما اشاره کنیم. با ما همراه باشید.

روش نگه داری کاکتوس در خانه در تابستان

بسیاری از ما با شنیددن اسم کاکتوس یاد آب و هوای گرم و خشک و بیابانی می افتیم، در حالی که حقیقت این نیست. بسیاری از کاکتوس هایی که ما نگه می داریم مربوط به آب و هوای معتدل و کوهستانی است. بنابراین ما باید آب و هوایی فراهم کنیم که نزدیک به آب و هوای محل زندگی کاکتوس ها باشد. در قسمت پایین قصد داریم که چگونه می توان به ان شرایط نزدیک شد.

اولین نکته ای که در نگه داری از کاکتوس ها در تابستان به ذهن می رسد، میزان آبیاری است. مقدار آبیار ی کاکتوس، به نوع گیاه،  دمای محل نگه داری و رطوبت بستگی دارد. ولی به طور کلی در تابستان کاکتوس ها بیشتر به آب نیاز دارند.

از ریختن آب بر روی کاکتوس، زیر نور آفتاب خودداری کنید.

از قرار دادن کاکتوس ها زیر نور مستقیم آفتاب خودداری کنید. اشعه ی مستقیم خورشید می تواند باعث سوختگی گیاه شود. کاکتوس هایی که در طبیعت زیر نور آفتاب قرار دارند، از ابتدا در آن شرایط بوده اند و خود را با آن تطبیق داده اند، اما شما برای نگه داری کاکتوس در خانه نیاز به نور آفتاب فیلتر شده دارید و حداقل سه چهار ساعت در روز.

فصل تابستان فصل مناسبی برای قلمه زدن کاکتوس ها است. در این فصل می توانید گیاهان خود را تکثیر کنید. همچنین تابستان فصل رشد و گلدهی کاکتوس ها است.

فصل گرما زمان خواب برخی از کاکتوس ها می باشد. بنابراین با سناخت نوع کاکتوس خود، شرایط مناسب برای جلوگیری از خراب شدن کاکتوس را فراهم کنید.

کاکتوس ها نیز مانند همه ی گیاهان تحمل دمای مشخصی دارند. کاکتوس ها تا دمای 50 درجه را تحمل می کنند ولی زمانی که دما از این درجه بالاتر می رود باعث پختگی بافت های داخلی گیاه می شود.

یکی از نشانه های زیاد بودن میزان نور کاکتوس ها، تغییر در رنگ آن ها است.

هچنین چروک شدن کاکتوس ستونی می تواند نشانه ی کم آبی باشد. که با آبیاری مجدد به حالت اولیه برمی گردد. ولی اگر طولانی شود باعث مرگ کاکتوس می شود.

کاکتوس های با تیغ مانند  سفالئسرئوس، اسپوستوا، نور آفتاب بیشتری را نسبت به انواع بی تیغ تحمل می کنند.

در فصل تابستان، کاکتوس ها را با کودهای ازت پایین و پتاس بالا کود دهی کنید. البته توجه داشته باشید که کاکتوس های خواب را نباید کود داد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.3
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 679
تعداد کل آرا: 4503
تعداد کل بازدیدها: 869392


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)