چگونه از پوستمان مراقبت کنیم؟ | راهکار های مراقبت از پوست

چگونه از پوستمان مراقبت کنیم؟ | راهکار های مراقبت از پوست

پوست انسان جزو نقاطی از بدن است که نیاز توجه و مراقبت دارد تا سالم بماند و روند پیری را دیر تر طی نماید.پوست هر انسان جزوه نقاطی است در زیبایی چهره و اندام تاثیر به سزایی دارد.درواقع شخصی که پوست زیبا دارد یکی از ویژگی های زیبایی را در خود دارد و باید تلاش کند تا از این نعمت مراقبت نمایدمراقبت های پوستی روش هایی است که هر کس در خانه باید به آن توجه کند تا زیباتر به نظر برسد .هیچ کس دوست ندارد زود تر از سن میان سالی شاهد چروک افتادن در پوست خود باشد شما نیز میتوانید با چند راهکار مفید در جهت مراقبت روزانه از پوستتان روند پیری را به تاخیر بیندازید. در این مطلب چند راهکار ساده برای پوستی شفاف و صاف ارایه میکنیم.

 

 

برای مراقبت از پوست چه کارهایی باید انجام دهیم | برنامه مراقبت از پوستاب فراوان بنوشید:
سعی کنید در طول روز زیاد اب بنوشید زیرا کم ابی در بدن باعث به وجود امدن پوستی کدر و بی حال میشود اب میتواتند به جریان خون کمک کند تا پوستی شفاف تر داشته باشید.متخصصان برای سلامت بدن و پوست پیشنهاد میکنند که با توجه به جثه ی بدن روزانه 8 تا 16 لیوان اب بنوشید.این میزان اب میتواند طراوت لازم برای داشتن پوستی زیبا را  تامیین نماید.همچنین کم ابی در بدن میتواند مشکلات زیادی را برای هر فردی ایجاد کند پس خوردن اب را جدی بگیرید.

میوه و سبزیجات استفاده کنید
خوردن میوه و سبزیجات میتواندباعث تولید کلاژن در پوست میشود و از روند سریع پیری جلوگیری میکند پس حتما در برنامه غذایی خود داشته باشید و بعد  از مدتی طی استفاده ی منظم میتوانید تغییر را درخود ببینید.

چگونه از پوستمان مراقبت کنیم؟ | راهکار های مراقبت از پوست


از کرم مرطوب کننده استفاده کنید

استفاده از کرم مرطوب کنننده در طول روز میتواند از خشکی پوست شما جلوگیری کند و همچنین به عنوان یک لایه ی محافظتی عمل نماید.خانمها  باید حتما در زیر ارایش از کرم مرطوب کننده استفاده کنند فرقی نمیکند پوستی چرب یا خشک یا مختلط دارید استفاده از کرم مرطوب کننده ی مناسب خود را ترک نکنید تا پوستی زیبا و شفاف داشته باشید.


ضد افتاب را فراموش نکنید

این روزها اشعه ی خورشید از عاملان اصلی پیری زود رس به شمار میرود .اشعه ی فرابنش خورشید خطراتی فراوانی برای پوست دارد.عدم استفاده از ضد افتاب به تیره شدن پوست شما می انجامد که ظاهره زیبایی برای شما نخواهد داشت  محافظت از پوست در برابر آفتاب جزو نکاتی است که هر خانم یا اقا باید به ان توجه کند.پس بعد از استفاده از مرطوب کننده حتما از ضد افتاب نیز اسفاده کنید.هنگام خواب ارایش خود را  کامل پاک کنید

حتما قبل از خواب سعی کنید ارایش خود را کاملبشویید و منافذ خود را عمیق از لوازم ارایشی پاک نمایید.این کار باعث میشود که پوست شما در طی خواب استراحت کند و مواد ارایشی روی پوست سبب ایجاد جوش نشود پس یک راهکار خوب است تا پوست شما از جوش و لک در امان بماند و  شب ها نیز پوستتان نفس بکشد تا طراوت خود را در طول روز حفظ نماید.از کرم دور چشم استفاده کنید

اگر سن شما بالای 35 سال است سعی کنید برای پیشگیری از بروز چرک از کرم دور چشم استفاده کنید یا استفاده از ماسک های خانگی برای دور چشم را در برنامه خود داشته باشید تا خستگی چشم های شما نیز التیام بیابد پس مراقب از پوست دور چشم ها نیز واجب است زیرا پوست دور چشم تاثیر به سزایی در جوان و زیبا بود شما دارد.

چگونه از پوستمان مراقبت کنیم؟ | راهکار های مراقبت از پوست


بخور گیاهی

در طول هفته هر از گاهی سعی کنید پوستان را بخور بدهید این کار به شاف شدن پوست کمک میکند و باعث میشود پوستتان نیاز های لازم را دریافت نماید.از بخور بابونه و گیان دیگر استفاده نمایید.مراقب از پوست دست و پا | راه های مراقبت از پوست بدن|چگونه از پوست دست خود مراقبت کنیم?

برای مراقبت از پوست دست و پا  بیشتر مواقع ان را با روغن های گیاهی یا مرطوب کننده ها ،مرطوب نگه دارید تا کمتر چروک شود همچنین سعی کنند پوست دستتان را  کمتر با مواد شوینده تماس دهید و حتما از دستکش استفاده نمایید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

نگار حسینی مولف مقالات علمی سایت چگانه است. به زودی اطلاعات فردی بیشتری از ایشان در معرض دید شما خواننده ی گرامی قرار خواهد گرفت.

تعداد کل مقالات: 31
تعداد کل نظرات : 0
تعداد کل آرا: 8
تعداد کل بازدیدها: 275
چگونه از پوستمان مراقبت کنیم؟ | راهکار های مراقبت از پوست
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)