چگونه از ماشین گرفتگی جلوگیری کنیم؟ راهکارهایی برای رفع ماشین گرفتگی

چگونه از ماشین گرفتگی جلوگیری کنیم؟ راهکارهایی برای رفع ماشین گرفتگی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/10

ماشین گرفتگی (ترش کردن معده و یا سر گیجه) مشکل بسیاری از مردم می باشد. هر چقدر زمان می گذرد، داروهای زیاد و متنوعی برای حل این مشکل تولید می شود و هر روزه بسیاری از مردم از انها استفاده می کنند، هر چقدر مسیر طولانی باشد نیاز به استفاده از این داروها بیشتر می باشد. مصرف داروها اگر چه می تواند چاره کار باشد، اما مانند بسیاری از داروهای دیگر دارای عوارض جانبی زیادی هم می باشند. در حالی که اگر این چند روش ساده را که در این مطلب تقدیم شما می کنیم رعایت کنید دیگر دچار ماشین گرفتگی نخواهید شد.

برخی از مردم هنگام سفر و دچار حالت تهوع و رنگ پریدگی می شوند، و حتی ممکن است استفراغ کنند. که به این حالت ماشین گرفتگی می گویند، به گفته متخصصان، این افراد به اختلالی به نام بیماری سفر، ماشین گرفتگی و یا «Travel sickness» یا «Motoin sickness» دچار هستند. این اختلال عوارضی در فرد ایجاد می کند که البته با رعایت بعضی نکته ها قابل کنترل است. در این عارضه، فرد معمولا دچار سرگیجه و حالت تهوع می شود. آشنایی با راه های پیشگیری و درمان این عارضه می تواند این حالت را بهبود بخشد. راه های پیشگیری از ماشین گرفتگی:

1- قبل از اینکه به راه بیفتید و حرکت کنید، غذاهای سبک و کم روغن و یا بی روغن بخورید. گرسنه نباشید، گرسنگی موجب ترشح اسید معده می شود.

2- در آن سمت اتومبیل بشنید که زیاد باد در آن نیست. اگر با اتومبیل مسافرت می کنید در ردیف دهم، در سفر با کشتی در وسط کشتی، و موقعی که با قطار سفر می کنید به سمت مسیر حرکت قطار بشینید.

3- از خوردن قهوه و غذای های نمک دار بپرهیزید و سیگار هم نکشید.

4- ماشین را به طور مرتب نگه دارید و هوای تازه بگیرید. و یا شیشه ها را تند به تند باز کنید تا هوای داخل اتومبیل عوض شود.

5- سر خودتان را سعی کنید ثابت نگه داری و تند تند حرکت ندهید.

6- در طول راه کتاب نخوانید، و چشمان خود را به چیزها و جاهای مختلف ندوزید.

در نهایت باید گفت که مسافرت با هر وسیله نقلیه ای می تواند برای فرد مبتلا به این اختلال عارضه ایجاد کند، دلیل آن نیز تاثیر حرکت وسیله نقلیه روی مایع درون گوش میانی است، هر نوع حرکت ناگهانی، چرخشی، تکان شدید، تغییر وضعیت حین حرکت، راه رفتن در وسیله نقلیه مانند هواپیما یا قطار، جا به جا شدن در خودروی شخصی، مایع درون گوش میانی را تحریک کرده و نشانه ها آغاز می شوند. ولی اگر اصول گفته شده در بالا را راعایت کنید می توانید مانع از ماشین گرفتگی شوید و از سفر خود لذات ببرید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 2999
تعداد کل بازدیدها: 276408

نظرات کاربران

*