چگونه از لینکدین برای پیدا کردن شغل مطلوب استفاده کنیم؟

چگونه از لینکدین برای پیدا کردن شغل مطلوب استفاده کنیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/06/24

لینکدین(LinkedIn) یک شبکه اجتماعی است که از آن برای به اشتراک گذاشتن مشخصات فردی، تحصیلات، تجربه حرفه ای و کاری افراد متخصص در حوزه های مختلف استفاده می شود. بر این اساس شبکه اجتماعی لینکدین می تواند ابزار و روش خوبی برای یافتن یک شغل مناسب توسط جویندگان کار و همچنین پیدا کردن فرد متخصص توسط شرکت ها یا موسسات استخدام کننده می باشد. در زیر برخی از نکات مربوط به روش و مسیر یافتن شغل مناسب و مطلوب یک فرد متخصص با استفاده از شبکه اجتماعی لینکدین توضیح داده می شود.

نکته اول در استفاده از لینکدین برای یافتن شغل مناسب به روز کردن اطلاعات شخصی یا به اصطلاح پروفایل تان است. این اطلاعات شامل تجربیات، مهارت ها، تخصص ها، تحصیلات و مدارک می شود که به کارفرمایان در پیدا کردن کاندید/داوطلب مناسب فرصت شغلی آنها کمک می کند. بنابراین سعی کنید با توجه به تجربیات، مهارت ها و مدارکی که کسب می کنید پروفایل لینکدین خود را به روز کنید تا شرکت های استخدام کننده و طالب تخصص شما بهتر بتوانند شما را بیابند.

البته دقت کنید که فهرستی از مهارت ها یا تجربیات (بعضا نامرتبط) را در پروفایل خود قرار ندهید، برای مثال اگر در حوزه فاوا مهارت و تجربه دارید و در زمینه موسیقی هم کار می کنید، اما به دنبال کار در حوزه فناوری اطلاعات هستید، لزومی ندارد که مهارت خود در حوزه موسیقی را هم در اینجا ذکر کنید- گرچه می تواند به عنوان یک علاقه مندی ذکر شود.

سعی کنید بعد از پیدا کردن شغل مناسب از بین گزینه هایی که در لینکدین می یابید یا لینکدین به شما پیشنهاد می دهد، از کلمات کلیدی(keywords) هایی که متناسب با آن شغل یا فرصت شغلی است استفاده کنید تا این شبکه اجتماعی و استخدام کننده ها راحت تر بتوانند شما را بیابند.

اگر نگران آگاه شدن برخی از دوستان خود در این شبکه اجتماعی از تغییرات در پروفایل خود و اینکه شما به دنبال شغل هستید، می باشید، می توانید گزینه به روز رسانی پروفایل(profile update) را در قسمت تنظیمات حساب کاربری لینکدین خود غیر فعال کنید تا این دوستان خود نتوانند به دنبال شغل گشتن شما را بفهمند.

یک راه خوب و مناسب در استفاده از لینکدین برای یافتن شغل می تواند دنبال کردن شرکت هایی که احتمال یافتن شغل مدنظر خود در آنها را می دهید، باشد – حتی اگر یافتن شغل در این شرکت ها را محال می دانید. می توانید عضو گروه های حرفه ای مرتبط با تخصص خود شوید یا با افرادی که پروفایلی شبیه به پروفایل شما دارند ارتباط برقرار کنید.

سعی کنید پروفایل لینکدین شما حرفه ای باشد: علی رغم اینکه لینکدین یک شبه اجتماعی است، اما باید دقت کنید که پروفایل شما در لینکدین نباید همانند پروفایل فیسبوک شما باشد. برای مثال سعی کنید که عکس پروفایل شما یک عکس تمام رخ و رسمی باشد یا از پست ها(مطالب) حرفه ای در حوزه تخصصی خود استفاده کنید و آنها را به اشتراک بگذارید تا استخدام کننده ها با تخصص ها و مهارت های شما بیشتر آشنا شده و دریابند که شما مصمم به پیدا کردن شغل هستید.

در نهایت ذکر این نکته خالی از لطف نیست که هم اکنون بیش از 6.5 میلیون شغل در لینکدین لیست شده است که یکی از آنها می تواند متعلق به شما باشد، تنها کافیست که بطور حرفه ای نشان دهید که شما مناسب آن فرصت شغلی هستید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3.5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 261
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 1255
تعداد کل بازدیدها: 248811

نظرات کاربران

*