چگونه از فشار خون بالای خود آگاه شویم | تست آگاهی از فشار خون بالا

چگونه از فشار خون بالای خود آگاه شویم | تست آگاهی از فشار خون بالا
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/11/12

فشار خون بالا، یکی بیماری مزمن است که در نتیجه آن فشار خون در شریان ها بالا می رود و در نتیجه قلب باید از فعالیت نرمال خود خارج شود تا بتوان گردش طبیعی خود را در رگ ها حفظ کند. امروزه به علل مختلف بسیاری از مردم در معرض فشار خون بالا هستند. ولی از این بیماری خود آگاهی ندارند، به همین دلیل در این مقاله تستی را تقدیم شما می کنیم که به وسیله آن می توانید از فشار خون بالای خود خبردار شوید.

فشار خون بالا (Hypertension) یکی از بیماری های خطرناک و دارای عوراض جدی می باشد. بیماری هایی مانند انفارکت و یا ایست مغزی تنها به دلیل وجود بیماری فشار خون بالا در انسان می تواند ایجاد شود. برای تشخیص فشار خون بالا در خود به این شش سوال پاسخ دهید، با جواب دادن به این سوالات ریسک ابتلا به فشار خون بالا را در خود می توانید، مشخص کنید.

1- در بین اقوام نزدیک مانند مادر، پدر، مادر بزرگ، پدر بزرگ، خواهر و برادر، افرادی هستند که از فشار خون بالا اذیت می شوند؟

2- آیا شما سیگار می کشید؟

3- آیا شما غذاهای نمکی را دوست دارید و زود به زود از آن استفاده می کنید؟

4- آیا شما زود به زود دچار استرس می شود؟

5- آیا در شما اضافه وزن وجود دارد؟

6- آیا شما کم تحرک می باشید و با ورزش و یا بدنسازی مشغول نیستید؟

هر جواب مثبت به این سوالات احتمال ابتلا به بیماری فشار خون بالا را در شما افزایش می دهد. برای محافظت از این بیماری، سبک تعذیه درستی داشته باشید، مقدار استفاده از نمک در غذا را کاهش دهید، اضافه وزن خود را کم کنید، از استرس به دور باشید، تحرک داشته باشید، به تربیت بدنی و یا ورزش مشغول شوید، چرا که ورزش کردن و بدن سازی تاثیرات منفی استرس بر بدن را کم می کند.

تشخیص به موقع بیماری فشار خون بالا و جلوگیری از رشد آن بسیار ضروری است. برای پیشگیری باید فشار خون را اندازه گیری کرد. در بسیاری از موارد فشار خون بالا علائمی مانند سر درد، سر گیجه و غیره را به وجود می آورد.

فشار خون بالا تنها یک بیماری نیست. در حال حاضر، فشار خون بالا هم مانند بسیاری دیگر از بیماری ها در سن جوانی به وجود می آید، به همین دلیل برای پیشگیری از فشار خون بالا لازم است، از سنین جوانی اقدام کرد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 239945

نظرات کاربران

*