چگونه از فروشگاه های آنلاین خارجی(آمازون) در ایران خرید کنیم؟

چگونه از فروشگاه های آنلاین خارجی(آمازون) در ایران خرید کنیم؟

شاید بسیاری از ما علاقه مند به خرید محصولاتی از فروشگاه های آنلاین/اینترنتی خارجی مانند آمازون(Amazon)، ایی بی(Ebay) علی بابا(Alibaba) و امثالهم باشیم که خرید از آن نیازمند داشتن کارتهای اعتباری یا نقدی خارجی است و برای ما این سوال پیش می آید که آیا می توان از فروشگاه های آنلاین/اینترنتی(Online stores/shops) خارجی مانند آمازون، ایی بی و علی بابا خرید اینترنتی کرد. در پاسخ باید گفت که هم اکنون در ایران وبسایت هایی وجود دارند که شما با عضویت در آنها می توانید این کار را انجام دهید.

این وبسایت ها که در قالب یک فروشگاه اینترنتی/آنلاین عمل می کنند در واقع محصولات موجود در فروشگاه اینترنتی خارجی مانند آمازون را در وبسایت خود به شما نمایش می دهند و شما با انتخاب و ثبت سفارش آن محصول می توانید آن را در ایران دریافت کنید. فرایند خرید و ثبت سفارش محصولات در این وبسایت ها/فروشگاه های انلاین مشابه ثبت سفارش محصول در فروشگاه های اینترنتی ایرانی مانند دیجی کالاست. بطور ساده، شما باید عضو وبسایت شوید، محصول را انتخاب کنید، پرداخت را از طریق کارت بانکی انجام دهید و منتظر تحویل محصول درب منزلتان باشید.

البته توجه داشته باشید به دلیل اینکه این وبسایت ها از طریق شرکت های پستی مختلف از جمله شرکت پست جمهوری اسلامی ایران محصول درخواستی شما را از یک کشور ثالث یا همان کشوری که فروشگاه اینترنتی در آن وجود دارد دریافت کرده و برای شما ارسال می کنند از لحاظ هزینه گرانتر و از لحاظ زمان بیشتر می شود.

برای نمونه یکی از این وبسایت ها که محصولات شرکت آمازون را عرضه می کند محصولات را توسط دفتر خود در امریکا از سایت آمازون خریداری کرده، بعد از دریافت سفارش در آمریکا محصولات از طریق پست به دفتر این شرکت در ایران ارسال می شود و سپس آن محصول ثبت سفارش شده از دفتر این شرکت در ایران برای شما به درب منزلتان ارسال می شود. این فرایند بین 12 تا 14 روز به طول می انجامد.درضمن هزینه های خرید یک محصول از آمازون توسط این فروشگاه اینترنتی داخل کشور که محصولات آمازون را می فروشد شامل قیمت اصلی کالا، هزینه حمل از امریکا به ایران، هزینه گمرک، هزینه حمل از دفتر ایران به منزل خریدار(که معمولا دریافت نمی شود و صفر است) و کارمزد می شود.

توجه کنید که ممکن است وبسایت های زیادی با نام خرید از آمازون، ایی بی، علی بابا  و غیره در فضای وب وجود داشته باشند که بسیاری از آنها معتبر نمی باشند و ممکن است درگاه های خرید اینترنتی آنها نامعتبر باشد. بطور کل در خرید اینترنتی از هر وبسایت ابتدا به نشان های نماد تجارت الکترونیک و ساماندهی وبسایت ها توجه کنید. ضمن اینکه در هنگام خرید و پرداخت اینترنتی درگاه های بانکی شما را وارد سایت مرجع شاپرک می کنند و در آنجا مشخصات کارت شما را می خواهند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 5

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه بوده و به حوزه فاوا و کارآفرینی علاقه دارند.

تعداد کل مقالات: 261
تعداد کل نظرات : 75
تعداد کل آرا: 1109
تعداد کل بازدیدها: 142483


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
P
پوریا ( 2017-06-11 18:33:05 )
سلام.. من میخواهم از سایت امازون محصولات زیادی خرید کنم و در سایت امازون کسب اعتبار کنم برای همین میخواهم خرید را خودم از سایت امازون انجام دهم وایمیلم داخل سایت امازون ثبت شود ( چون میخوام خرید های زیادی انجام بدهم) حالا ایا شرکتی میشناسید که هنگام خرید از سایت امازون بشود ادرسش را به سایت امازون داد و انها کالای خریداری شده را به ان شرکت ایرانی که در خارج است ببرند و ان شرکت ایرانی در خارج محصول را به دست ما برساند... لطفا پاسخ دهید ممنون.
M
محمدرضا ( 2017-06-12 09:08:23 )
سلام پوریا: ما اطلاعات دقیقی در این خصوص نداریم اما همانطور که گفته شد می توانید باشرکت ها و وبسایت هایی که نماد تجارت الکترونیک دارند تماس بگیرید. یاتا و مالتینا دو نمونه از این وبسایت ها هستند که می توانید با آنها تماس گرفته و سوال خود را بپرسید. موفق باشید
M
مصطفی ( 2017-06-30 20:48:41 )
سلام، یکی از همین سایتها مالتینا هست، میخواستم ببینم اطلاعی از معتبر بودن این سایت دارین یا نه؟
MSP
محمدرضا شرع پسند ( 2017-07-01 09:12:14 )
سلام مصطفی: درخصوص مالتینا ما به طور خاص تایید نمی کنیم، اما بطور کل هر وبسایتی که دارای نماد اعتماد الکترونیکی باشد و هر شرکتی که شماره ثبت داشته باشد یعنی در ایران بطور قانونی در حال فعالیت است، اما حسن شهرت و اعتبار حرفه ای هر کسب و کاری را شما باید بطور تجربی و از مشتریان آن جویا شوید.