چگونه از فرزندان نوزاد خود مراقبت کنیم؟

چگونه از فرزندان نوزاد خود مراقبت کنیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/22

بسیاری از زنان جوان و بدون تجربه با به دنیا آمدن اولین فرزند خود، در مورد چگونگی مراقبت و نگهداری از آن به مشکل می خورند، و به دنبال یاد گرفتن شیوه نگهداری از نوزاد می باشند، اگر شما هم از این گونه بانوان می باشید، و سوالاتی در مورد نحوه لباس پوشاندن به نوزاد و یا غذا دادن و ... دارید، پس بهتر است این مطلب را مطالعه کنید.

برای والدین دوران بارداری دورانی جالب و متفاوت می باشد. بعد از زایمان والدین ها، به ویژه مادران جوان، برای رشد نوزاد، تغذیه آن، و سلامتی عمومی آن بسیار حساس و کنجکاو می باشند.

اما برخی از مشکلات و سوالاتی وجود دارد که می تواند به کابوس والدین تبدیل شود. در حالی که متخصصان اطفال این سوال را مد نظر دارند و آن را می دانند. اگر در ارتباط با کودکتان سوالاتی دارید، این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

در این مقاله، توصیه های متخصص اطفال ترکیه ای "مصطفی تاشکسن" را تقدیم شما می کنیم.

1- چگونه به نوزاد خود لباس بپوشانیم؟

در همه کودکان به طور متوسط دست و پا در مقایسه با اعضای دیگر بدن سردتر می باشد. اما این بدین معنا نمی باشد که نوزاد سردش است، اگر سر نوزاد را که زیر کلاه می باشد، موها و همچنین نواحی دیگری از بدن مانند سینه و ... که زیر لباس می باشند، گرم است، سرد بودن دست و پا جای نگرانی ندارد. برخی از والدین به فرزندان خودشان زیاد لباس می پوشانند. این برای آنها مفید نیست. سعی کنید کودکانتان را در روز در اتاقی که دمای آن 24 الی 25 درجه می باشد و در شب در دمای 22 الی 23 درجه نگهداری کنید.

2- چگونه بفهمیم که نوزاد سیر شده است؟

اگر کودک شما هنوز نوزاد می باشد و با شیر مادر تغذیه می کنند در زمان سیر دادن مطمئن باشید که شیر می خورد. به قوت دادن وی دقت کنید. علاوه بر این، می توانید از روی پوشک کثیفی که در طول روز تعویض می کنید هم متوجه این موضوع شوید.

3- آیا می توان نوزاد را قبل از افتادن ناف حمام کرد؟

حمام کردن نوزاد در فصل تابستان به صورت روزانه و در فصل سرما هفته ای دوبار نرمال می باشد. پزشکان دمای مناسب آب برای حمام کردن نوزاد را 37 درجه اعلام کرده اند.

اگر نوزاد هنوز بند ناف اش نیافتاده باز می توانید آن را حمام کنید. طبیعی است که با اب گرم باید باشد. اما بهتر است که برای اینکه آب وارد ناف نوزاد نشود آن را با پلاستیک بپوشانید. به صورت نرمال ناف نوزاد حدودا 7 الی 14 روزه گی می افتد. و نیاز به هیچ درمان ویژه ای ندارد.

4- چه زمانی استفاده از پستونک را باید شروع کرد و کی آن را خاتمه داد؟

بر اساس نظر پزشکان، بهترین زمان برای استفاده از پستان برای نوزدان در زمان خواب می باشد. این طور که، میکدن پستونک در زمان خواب ریسک سندروم مرگ ناگهانی در نوزاد را کاهش می دهد. حتی برای آرامش سیستم عصبی کودک هم کمک می کند. و برای جدا کردن کودکان از شیر مادر هم مفید است. اما به صورت قطعی بعد از 11 ماهگی به نوزاد پستونک ندهید. چرا که مانع دندان در آوردن آنها خواهد شد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 71
تعداد کل آرا: 3053
تعداد کل بازدیدها: 299052

نظرات کاربران

*