چگونه از صفحه ی نمایش ویندوز هفت و هشت عکس بگیریم؟

چگونه از صفحه ی نمایش ویندوز هفت و هشت عکس بگیریم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/02/10

در مقاله چگونه از ویندوز اسکرین شاتscreenshot بگیریم؟ درخصوص عکس گرفتن در ویندوز بطور کلی توضیح داده شد. حال اگر می خواهید که نحوه دقیق تر عکس گرفتن از صفحه ی ویندوز هفت و هشت را بیاموزید و برای انجام کاری به آن نیاز دارید این نوشته و ترفند عکس گرفتن(Screenshot) از صفحه در ویندوز 7 و 8 را خوب یاد بگیرید.

ویندوز7:
snipping tools نام  نرم افزاری در ویندوز 7 است که می تواند از صفحه ی ویندوز هفت(Windows 7) عکس بگیرد .برای وارد شدن به این نرم افزار کافی است کلمه snip  را در جستجوی منوی استارت بنویسید.

با  باز شدن این برنامه می توانید از قسمت مورد نظر عکس بگیرید.

 

ویندوز8:
همانطور که گفتم گرفتن عکس از صفحه نمایش در ویندوز 8 هم آسان و هم سریعتر شده است و به راحتی با فشردن ترکیب دو کلید Win Key + X از روی کیبورد ویندوز بطور خودکار از محیط صفحه نمایش عکس گرفته و تصویر گرفته شده را در کتابخانه تصاویر یا همان Pictures Library ذخیره می کند

همچنین با فشردن ترکیب کلیدهای Win Key + Print Screen Key از روی کیبورد خواهید توانست تا بجای گرفتن عکس از کل محیط صفحه نمایش و سپس جدا کردن پنجره موردنظر از سایر محیط ، تنها از پنجره فعال یا همان پنجره ای که در جلوی سایر پنجره ها قرار دارد ، عکس بگیرید .

آدرس ذخیره شدن تصویر گرفته شده در ویندوز هشت :  Pictures Library > My Pictures

نکته:
1. Win Key همان کلید دارای لوگوی ویندوز بر روی کیبورد است.

2. Print Screen Key در کیبوردهای گوناگون با توجه به برند کیبورد به صورت های  Prnt Scrn و یا Prt Sc نمایش داده میشود و این کلید در نزدیکی کلیدهای Delete و Pause بر روی کیبورد قرار دارد 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 92
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 807
تعداد کل بازدیدها: 194796

نظرات کاربران

*