چگونه از سیر نگهداری کنیم؟ چگونه سیر را از خراب شدن محافظت کنیم؟

چگونه از سیر نگهداری کنیم؟ چگونه سیر را از خراب شدن محافظت کنیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/05/16

سیر یکی از آنتی بیوتیک های طبیعی می باشد، از طرف دیگر به خاطر فوائد و مزه آن را نمی توان از آشپرخانه حذف کرد. و گاهی نیاز می باشد که سیر را به مدت طولانی نگهداری کنیم تا خراب نشود، آیا می دانید چگونه می تواند سیر را نگهداری کرد؟، و یا آیا می دانید سیر چند وقت سالم می ماند؟.

 با نگهداری سیر در شرایط مناسب، می تواند تا شش ماه سیر را نگهداری کرد، در حالی که نگهداری سیر با پوست خود تا سه هفته امکان پذیر می باشد. با کنده شدن پوست سیر به سرعت شروع به خراب شدن می کند، اگر سیر ار پوست کنده، بخواهید نگهداری کنید تا یک هفته امکان نگهداری از آن وجود دارد. در حالی که این مساله برای سیرهای که خرد شده و یا کوبید شده لتد صادق نمی باشد. وقتی سیری را خرد می کنید در عرض یک روز باید آن را استفاده نماید.

اگر می خواهید سیر خرد شده را نگهداری کنید، آن را داخل یک ظرف کوچک بگذارید و بر رویش روغن زیتون بریزید، و در شرایط تهی و یا خلا نگهداری کنید. این شرایط عمر سیر خرد شده را دو و یا حتی روز بیشتر می کند، البته اگر در شرایط درست نگهداری شود.

خلاصه اگر می خواهید سیر را برای مدت طولانی نگهدارید، همیشه توجه داشته باشید که به مقدار مورد نیاز پوست ان را جدا کنید چرا که سیر با پوست خود بیشتر باقی می ماند.

از طرف دیگر، با ایجاد شرایط مناسب برای سیری که خریده اید می توانید آن را برای مدت زمان بیشتری نگهداری کنید. برای اینکار سیری که دارای پوست می باشد را خشک، و سیر خیس را در مکانی که تاریک می باشد نگهدارید. اگر قرار است سیر را به مدت طولانی نگهداری کنید، آنها را در جایی کاملا خشک و خنک داخل روزنامه بپیچید. یا اینکه ابتدا برای چند روز متوالی، سیرها را کامل و بوته ای با پوست رویی شان زیر نور آفتاب بگذارید تا پوستشان کاملا خشک شود. سپس آنها را در محلی خشک و خنک برای حدود ۴ ماه بدون نگرانی از جوانه زدن، نگه دارید.

در چنین شرایطی اولین مکانی که برای نگهداری سیر به ذهن می رسد یخچال می باشد، اما بهتر است سیر را در یخچال نگذارید. از دمای اتاق هم باید به دور نگه داشته شود، بهترین مکان برای نگه داشتن طولانی مدت سیر زیر زمین می باشد.

چگونه می تواند تشخیص داد که سیر خراب شده است؟

در درجه اول، اگر بر روی پوست سیر، تغییر رنگ، و علائم دیگر وجود آید می توان گفت که سیر خراب شده است. سبز شدن سیر هم می توان عامل خرابی سیر باشد ولی اگر سیر تازه جوانه زده ایرادی ندارد. با این حال باید به مزه آن توجه کنید.

سیر را با انگشتانتان کمی فشار دهید، اگر نرم بود، این می تواند نشانه خراب شدن آن باشد، سیر تازه و خوشمزه سفید می باشد. از سیری که رنگ آن زرد شده است تا حد ممکن استفاده نکنید.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.7
مجموع آرا: 6

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 89
تعداد کل آرا: 3254
تعداد کل بازدیدها: 717165

نظرات کاربران

*