چگونه از سندروم مرگ ناگهانی نوزاد جلوگیری کنیم؟ کاهش ریسک ابتلا به مرگ ناگهانی نوزاد

چگونه از سندروم مرگ ناگهانی نوزاد جلوگیری کنیم؟ کاهش ریسک ابتلا به مرگ ناگهانی نوزاد

تحقیقات نشان می دهند که روش های متعددی به منظور کاهش ریسک ابتلا به سندروم مرگ ناگهانی نوزاد و دیگر عوامل مرگ نوزاد که به خواب ارتباط می یابد، وجود دارد.

سعی کنید که همیشه نوزاد را به پشت او بخوابانید. چه برای خواب طولانی شب و چه چرت میان روز. خواباندن به پشت/کمر امن ترین حالت خواباندن نوزادان کوچکتر از یک سال است. نوزادانی که عادت به خوابیدن به پشت دارند نسبت به نوزادانی که به روی شکم می خوابند، ریسک کمتری در ابتلا به سندروم مرگ ناگهانی نوزاد دارد.

سعی کنید که از یک سطح محکم و مسطح مانند یک تشک که یک ملحفه بدون هیچ رویه یا لایه نرمی روی آن به منظور خواباندن نوزاد استفاده کنید. هیچگاه نوزادان را روی سطح نرم مانند مبل، تشک های مواج، بالشت، پتو نرم یا پوست حیواناتی مانند گوسفند، نخوابانید. این سطوح بسیار برای نوزادان خطرناک و مضر هستند. صندلی ماشین، کالسکه، تاب یا ننو و موارد مشابه نباید به عنوان جای خواب همیشگی نوزاد مورد استفاده قرار گیرند. با پیروی از این رویه ها ریسک ابتلا به سندروم مرگ ناگهانی نوزاد و مرگ یا صدمه ناشی از خفه شدن، اختناق یا گیرکردن نوزاد کاهش می یابد.

شیردهی به نوزاد به منظور کاهش ریسک سندروم مرگ ناگهانی نوزاد: همانطور که می دانید شیردهی منافع بسیاری برای مادر و نوزاد دارد. نوزادانی که شیر مادر مصرف می کنند نسبت به نوزادانی که هیچگاه از شیر مادر استفاده نکرده اند، ریسک کمتری در ابتلا به سندروم مرگ ناگهانی نوزاد دارند. هرچه نوزاد از شیر مادر بیشتر بهره ببرد، ریسک مرگ ناشی از سندروم مرگ ناگهانی نوزاد در او کمتر می شود.

سعی کنید که اتاق مشترکی با نوزاد خود داشته باشید، البته نه اینکه بر روی تشک خود بخوابانید، بلکه همانگونه که ذکر شد سطح مناسبی برای خوابیدن او فراهم کنید. خواباندن نوزاد در کنار خواهر و برادر او یا در کنار یک حیوان خانگی به دلایلی مانند انتقال امراض می تواند ریسک سندروم مرگ ناگهانی نوزاد را افزایش دهد. اگر مادر می خواهد که نوزاد را برای شیردهی به تشت یا محل خوابیدن خود بیاورد، باید قسمتی نسبتا محکم و مسطح برای او درست کند و روی همان تشک نرم خود نوزاد را نخواباند.

اشیاء، اسباب بازی ها یا لوازم نوزاد را در کنار محل خواب نوزاد یا بالای او قرار ندهید. زیرا ممکن است صدماتی مانند خفه شدن یا گیرکردن نوزاد(برای مثال لای بدنه تخت) برای او ایجاد کند.

به منظور کاهش ریسک سندروم مرگ ناگهانی نوزاد، زنان باید مراقبت های دوران بارداری را صحیح و منظم دریافت کنند. از سیگار کشیدن، نوشیدن الکل یا مواد مخدری مانند ماریجوانا در دوران بارداری و پس از به دنیا آمدن نوزاد و تا زمان شیردهی اجتناب کنند.

بهتر است از پستونک برای خواباندن نوزاد استفاده کنید. البته نباید پستونک را به نخ، ریسمان یا پارچه ای متصل کنید زیرا خطر خفه شدن نوزاد بواسطه این نخ ها یا ریسمان ها وجود دارد. اگر پستونک در زمان خواب نوزاد از دهان او افتاد، نیازی نیست که آن را به دهان نوزاد برگردانید. در واقع تا زمانیکه نوزاد به پستونک تمایلی ندارد، از آن استفاده نکنید.

متعادل بودن دمای خواب نوزاد: سعی کنید که محیط خواب نوزاد زیاد گرم نباشد. سعی کنید برای نوزاد از لباس های مخصوص یا پتوهای مخصوصی که مطابق با بدن او طراحی شده است استفاده کنید که در این حالت نیازی به انداختن پتو روی نوزاد نباشد. سعی کنید میزان پوشش نوزاد مطابق با دمای محیط یا اتاقی باشد که او در آن قرار می گیرد. مراقب بالا رفتن دمای اتاق باشد که این حالت با تعریق نوزاد یا گرم شدن بدن او نشان داده می شود.

واکسن ها و مراقبت های دارویی که پزشک نوزاد شما تجویز می کند را بطور منظم و دقیق انجام دهید.

به نوزاد اجازه دهید که هنگامیکه بیدار است کمی در حالت چهار دست و پا یا روی شکم قرار گیرد. این کار سبب می شود که ماهیچه های گردن، شانه و بازوهای نوزاد تقویت شوند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 308
تعداد کل آرا: 3270
تعداد کل بازدیدها: 1028002
چگونه از سندروم مرگ ناگهانی نوزاد جلوگیری کنیم؟ کاهش ریسک ابتلا به مرگ ناگهانی نوزاد
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)