چگونه از سلامتی گوش خود آگاه شویم؟ علائم و نشانه های بیماری در گوش چیست؟

چگونه از سلامتی گوش خود آگاه شویم؟ علائم و نشانه های بیماری در گوش چیست؟

گوش یکی از اندام های بدن می باشد که می توان خود را تمیز کند، ولی با این حال برخی از مردن برای تمیز کردن گوش از گوش پاک کن استفاده می کنند. استفاده از گوش پاک کن برای تمیز کردن گوش به طور کلی توصیه نمی شود، ولی افرادی که از گوش پاک کن استفاده می کنند بر حسب اینکه بر روی گوش پاک کن چه لکه ای قرار بگیرد می توانند از بیماری و آسیب های گوش خود اطلاع داشته باشند.

گاهی در بین انسان های اطراف، می شنویم که می گویند، گوششان خیلی بد درد می کند، به ویژه زمانی که دچار آنفولانزا می شوند و یا در زمانی که به سرماخوردگی شدید دچار می شوند، در گوش خود دردهای موجی مانند احساس می کنند.

گاهی به این دردها بها نمی دهیم، اما متخصصان می گویند که این امر می توان خطرات جدی در پی داشته باشد. پزشکان توصیه می کنند هر دو الی سه روز گوش های خود را با گوش پاک کن تمیز کنید. دقت داشته باشید، اگر بر روی گوش پاک کن لکه خون و یا مایع زرد رنگ دید شود، این می تواند نشانه اختلالات و بیماری هایی باشد که در ادامه به شما تقدیم می کنیم.

با استفاده از روش های زیر، می توانید مشکلات و اختلالاتی که در گوش به وجود می آید را در کمتر زمان بفهمید، عبارتند از:

1- اگر بر روی گوش پاک کن لکه خون دیده شود:

لکه خون می تواند نشانه این باشد که در گوش التهاب وجود دارد، گوش پاک کن را نمی توان به نقطه خیلی عمیق گوش برد. اگر این گونه عمل کنید، احتمال دارد به پرده گوش آسیب بزنید. در صورت وجود لکه خون و یا آسیب دیدن پرده گوش، به نزدیک تر مکان بیمارستانی خود را منتقل کنید.

2- اگر بر روی گوش پاک کن لکه های خاکستری رنگ دیده شد:

این آنقدر هم وضعیت خطر آفرین محسوب نمی گردد. می تواند نشانه ای از انباشت گرد و خاک در گوش باشد.

3- اگر بر روی گوش پاک کن لکه قهوه ای تیره رنگ دیده شد:

این می تواند برای شما بسیار تنش آفرین باشد، به این علت به وجود می آید که شما دارای استرس می باشید، گاهی در نتیجه استرس های بسیار شدید در گوش مایع قهوه ای رنگ تیره جریان پیدا می کند. با این حال، این مایع به پرده گوش آسیب می زند. تلاش کنید استرس خود را کنترل نماید.

4- دیده شدن لکه های سیاه رنگ بر روی گوش پاک کن:

اگر به این لکه ها برای اولین بار است که برخورد می کنید، می توانید به آن بی اعتنایی کنید. ولی اگر به صورت متمادی و همیشگی با لکه سیاه در گوش خود مواجه می شوید این می توان خطرناک باشد چرا که بعد از مدتی می تواند برای گوش شما خارش و حتی آلرژی ایجاد نماید. چرا که در گوش شما عفونت وجود دارد.

5- اگر گوش پاک کن سفید می باشد:

می توان گفت که مایع مخصوص برای حفاظت از پرده گوش وجود دارد. با این حال امکان ندارد، گوش پاک کن را به همان حالت که وارد گوش کردید از آن خارج کنید. اگر هیچ گونه لکه ای وجود ندارد، می تواند گفت که در ارگانیسم بدن شما ویتامین های ضروری تامین نمی شود. این می تواند خودش یک مشکل جدی باشد.

6- اگر از گوش پاک کن بو حس می کنید:

در این صورت لازم است حتما به دکتر مراجعه کنید. این می توان نتیجه انباشت عفونت در گوش شما باشد.

7- اگر چرک های خشک وجود دارد:

به این معنا می باشد که مقدار چربی بدن از حد نرمال خود کمتر می باشد.

8- اگر به شکل مایع چیزی جریان دارد:

این می تواند نشانه بیماری های جدی باشد، فورا به پزشک مراجعه کنید.

در پایان مد نظر داشته باشید که، درست است بسیاری از مردم گوش های خود را با گوش پاک کن تمیز می کنند، اما این روش صحیحی محسوب نمی شود. داخل گوش نیازی به تمیز کردن ندارد. در زمانی که احتیاج به تمیز کردن گوش دارید به نزد متخصصان بروید.

گوش اندامی است که خودش، خودش را تمیز می کند. مشاهدات متخصصان نشان می دهد که استفاده از گوش پاک کن می تواند سبب ایجاد بسیاری از بیماری ها باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
چگونه از سلامتی گوش خود آگاه شویم؟ علائم و نشانه های بیماری در گوش چیست؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)