چگونه از سحر و جادو و وسوسه های شیطان در امان باشیم.

چگونه از سحر و جادو  و وسوسه های شیطان در امان باشیم.
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/23

سحر و جادو و وسوسه های شیطانی حقیقتی است که می تواند دامن گیر همه ما باشد و زندگی دنیوی و اخروی ما را تحت تاثیر خود قرار دهد، از این رو، لازم است روش های محافظت از خود در برابر سحر و جادو و وسوسه های شیطان بر اساس دستورات اسلام را یادبگیرم و آن را به کار ببندیم.

برای مراقبت جادو و وسوسه های شیطان نیاز است که انسان به دامن خداوند بلند مرتبه پناه ببرد. برای پناه بردن به خدا لازم است که عبادت و طاعات خود را زیاد کنیم.

نماز خواندن و همچنین همه اعمال واجبی که خداوند بلند مرتبه دستور داده است را انجام دادن، مانند روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان مهم و ضروری می باشند.

از سوی دیگر لازم است که انسان از گناهان و معاصی دوری کرده و آنها را ترک کند و نیز توبه نماید. خواندن قرآن کریم و نیز گوش دادن به قرائت قرآن کریم در طول روز در منزل برای محافظت از سحر و جادو موثر است. پیامبر بزرگوار اسلام (ص) فرموده اند: "به راستی که شیطان وقتی سوره بقره خوانده می شود، از خانه فرار می کند."(صحیح مسلم)

در این موقع هیچ گونه وسوسه ای، ترس و غیره به وجود نمی آید. گفتن فراوان ذکر هم مفید است. خداوند بلند مرتبه می فرماید: وَإِمَّا يَنْزَغَنَّكَ مِنَ الشَّيْطَانِ نَزْغٌ فَاسْتَعِذْ بِاللَّهِ إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ ﴿۳۶﴾ : و اگر وسوسه ای از سوی شیطان تو را تحریک کند [که از این بهترین شیوه دست برداری] به خدا پناه ببر؛ بی تردید او شنوا و داناست.

در چنین مواقعی که شیطان انسان را وسوسه می کند، گفتن ذکرهایی مانند اعوذ بالله من الشیطان الرجیم، در صبح و شام، قبل از غذا خوردن و بعد از آن، در لحظه خروج از منزل و در زمان ورود به خانه، بعد از خواندن نماز قرائت آیه الکرسی، قرائت سوره اخلاص، سوره فلق، سوره ناس مفید و ضروری می باشد.

قبل از خواب هم می توانید از این ذکر ها استفاده نماید. برای محافظت خودمان در خواب از وسوسه های شیطان، قبل از خواب خوب است ذکر گفته شود. پیامبر اسلام (ص) فرموده اند: "هر کس آیه الکرسی را در زمان خوابیدن بخواند، محافظانی خداوند می فرستد که تا صبح مراقب وی باشند و شیطان تا صبح نمی تواند به وی نزدیک شود."

- از خواب های بد و وحشتناک چگونه می تواند خود را محافظت کرد؟

زمان گذاشتن برای یادگیری دین بسیار مفید و خوب است، چرا که شیطان در مورد چیزهایی که انسان نمی داند، وی را به شبهه و شک و تردید می اندازد.

در درجه اول قرائت قرآن به همراه ترجمه خوانده شود، استفاده از احادیث معتبر و کتاب های مذهبی ضروری می باشد.

استفاده از مواد درمانی خانگی و طبیعی مانند عسل، زیره سیاه، آب زمزم، روغن زیتون هم برای مراقبت از خواب بد و کابوس مفید هستند.

اگر انسانی که دچار جادو شده است، حالش خوب نیست، می توانید وی را قرآن درمانی کنید.

قرآن درمانی چیست و چگونه انجام می شود؟

برای محافظت خود را جادو رفتن پیش جادوگران و دعانویس ها و ... گناهی بزرگ می باشد. پیامبر اکرم (ص) فرموده اند: "کسی که نزد جادوگر و کاهن می رود و سخنان وی را تصدیق می کند، به کتابی که بر محمد (ص) نازل شده است کافر می گردد." (الترمذی)

برای رها شدن از سحر و جادو نیاز است در درجه اول محل جادو را پیدا کنید، اگر جادو پیدا شد، سوره اخلاص، فلق، ناس، آیه الکرسی و دیگر آیه های قرآن را می توانید بر روی آب بخوانید و جادو را در آن بندازید. سپس بعد از خشک شدن آن را آتش بزنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 84
تعداد کل آرا: 3152
تعداد کل بازدیدها: 486031

نظرات کاربران

*