چگونه از دست درد هنگام رانندگی پیشگیری کنیم

چگونه از دست درد هنگام رانندگی پیشگیری کنیم

در مقاله نکاتی برای رانندگی راحت، صحیح و خوب نکات و ترفندهایی برای رانندگی صحیح و راحت توضیح داده شدند، در این مقاله به نکاتی درخصوص جلوگیری از دردهای عضلات بدن که ناشی از رانندگی زیاد هستند، بیان می شوند. توجه داشته باشید که زیاد پشت فرمان نشستن و راندن می تواند آسیب های زیادی بزند، از جمله اینکه موجب درد دست و بازو شما گردد. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که کارتان رانندگی است و یا یک سفر طولانی با خودرو می خواهید انجام دهید، می توانید با رعایت نکات زیر از دست درد ناشی از رانندگی زیاد پیشگیری و جلوگیری نمایید.

انجام حرکات کششی و نرمش

پیش از رانندگی و در زمان استراحت بین هر دوره رانندگی، حرکات کششی انجام دهید. این حرکات کششی به شما در بهبود جریان خون و انعطاف عضلانی کمک می کند. سعی کنید هم کشش کمر و هم کشش دست ها و بازوها را انجام دهید. تمرین های کششی می تواند این موارد باشد:

سعی کنید در هنگام کشیدن دست ها، انگشتان خود را نیز کشیده و آنها را برای 10 ثانیه در حالت کشیده نگاه دارید. سپس انگشتانتان را خمیده کرده، 10 ثانیه هم در این حالت نگاه داشته و این کار را چند بار تکرار کنید.

دستان خود را به حالت دعا کردن در جلوی بینی خود نگاه دارید، سپس دستان خود را به پایین آورده و برای ده ثانیه در این حالت نگاه دارید. سپس به حالت دعا برگردانید، در حالتیکه دو کف دستتان مانند یکدیگر است، سپس انگشتان خود را به چپ و راست اشاره کنید.

چگونه از دست درد هنگام رانندگی پیشگیری کنیم

سپس دستان خود را بکشید و به بالا ببرید، ضمن اینکه نفس خود را حبس می کنید و سپس دستان خود را به پایین آورید، ضمن اینکه نفس خود را خارج می کنید- این حرکت باید به گونه ای باشد که یک دایره فرضی دور شما شکل بگیرد.

حرکت کششی دیگر می تواند این باشد که در حالت ایستاده، خم شده به گونه ای که نوک انگشتان دست شما به نزدیک نوک انگشتان پا برسد. سپس تا ده شمرده و در این حالت باشید.

نحوه رانندگی و گرفتن فرمان

در هنگام رانندگی نحوه گرفتن فرمان باید به گونه ای باشد که باید دست آزاد باشد و حالت گرفتن را نیز هر از گاهی عوض کنید. انگشتان تان را نیز هر چند وقت یکبار تکان دهید تا از گرفتگی آنها جلوگیری شود. در هنگام رانندگی بازوها و کتف های شما باید آزاد باشد به گونه ای که قسمت بازوی شما به کنار بدن شما چسبیده باشد و آرنج شما کمی خم شده باشد.

چگونه از دست درد هنگام رانندگی پیشگیری کنیم

هنگام رانندگی سعی کنید که دستان خود را هر 15 یا 20 دقیقه یکبار در رانندگی های طولانی مدت، آزاد کنید. توجه کنید که برای حفظ ایمنی فرمان را با هر دو دست نگاه دارید. با این حال، اگر شما رانندگی طولانی مدتی دارید و می توانید این کار را با ایمنی انجام دهید، به مدت 30 ثانیه دستان خود را از روی فرمان بردارید. توصیه می شود که این کار را در جاهای کم ترافیک و بدون پیچ و خم و تنها به مدت 30 ثانیه انجام دهید.

بعد از هر یک ساعت رانندگی، استراحت کوتاهی در اندازه 30 دقیقه/نیم ساعت داشته باشید. سعی کنید از خودرو بیرون آمده و برای چند دقیقه حرکات کششی انجام دهید.

ضمنا توجه کنید که حرکات اضافی که ممکن است به دستان شما آسیب بزند، در هنگام رانندگی انجام ندهید. برای مثال وسیله ای را از محفظه درون داشبورد برندارید که باعث کشیده شدن یا صدمه به دستان شما شود.

در نهایت اگر دردهای شما زیاد است، حتما به دکتر مراجعه کنید. می توانید به یک دکتر عمومی یا متخصص مراجعه کنید. سعی کنید بفهمید که ناراحتی در ماهیچه ها، استخوان یا عضلات شما وجود دارد یا خیر. اگر ناراحتی ها یا صدماتی به اجزا بدن شما وارد شده باشد، سعی در درمان و بهبود هرچه سریعتر آنها داشته باشید و متعاقب آن نحوه رانندگی خود را تغییر داده و اصلاح کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 283
تعداد کل نظرات : 142
تعداد کل آرا: 1232
تعداد کل بازدیدها: 172411


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)