چگونه از درست ریدایرکت شدن(Redirect) وبسایت خود مطمئن شویم؟

چگونه از درست ریدایرکت شدن(Redirect) وبسایت خود مطمئن شویم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/06/06

عوض کردن دامنه یا نام یک وب سایت کاری نیست که صاحب یک سایت بخواهد هر روز آن را انجام دهد اما گاهی اوقات صاحب سایت مجبور می شود به دلایلی این کار را انجام دهد و نام سایت را عوض کند. برای این کار نیاز است از کد ریدایرکت Redirect 301))  استفاده کنیم. اما ما فرض می کنیم که شما عملیات ریدایرکت را انجام داده اید و اکنون می خواهید از درست انجام شدن آن اطمینان حاصل کنید. امروز می خواهیم در مورد این موضوع صحبت کنیم.

برخی از وب سایت ها در فضای مجازی دقیقا به همین منظور ایجاد شده اند که شما بتوانید ریدایرکت کردن وب سایت خود را چک کنید. در قسمت پایین به معرفی برخی از آن ها می پردازیم.

 

redirectdetective.com

وارد این آدرس شوید و سپس نام دامنه ای که آن را به دامنه ی دیگر منتقل کرده اید (دامنه ی اولیه) را وارد کنید و سپس گزینه ی Trace URL را بزنید. نتایج کار به شکل زیر نشان داده خواهد شد و اگر همه چیز درست باشد به شکل زیر نمایش داده خواهد شد.

چگونه از درست ریدایرکت شدن سایت خود مطمئن شویم؟

ragepank.com

به آدرس ragepank.com/redirect-check بروید و سپس در کادر مشخص شده، آدرس دامنه ی ابتدایی خود را وارد کنید. حالا بر روی گزینه ی check  کلیک کنید.

چند لحظه صبر کنید و سپس نتیجه را مشاهده خواهدید کرد. اگر کار ریدایرکت کردن به صورت درست انجام شده باشد نتایج با رنگ سبز نمایش داده خواهند شد.

چگونه از درست ریدایرکت شدن سایت خود مطمئن شویم؟

redirect-checker.org

وارد آدرس سایت شوید، نام دامنه ی مبدا را مانند دو سایت قبلی که گفته شد، وارد کنید و سپس گزینه ی Analyze را بزنید.

اگر فرایند ریدایرکت شما به درستی انجام شده باشد، عبارت ارت Congratulations. Everything seems to be fine را مشاهده خواهید کرد. در غیر این صورت اشتباهی رخ داده است و باید کار خود را تصحیح کنید.

این فرایند تنها برای چک کردن صحیح انجام شدن ریدایرکت است. برای فراگیری و آموزش ریدایرکت، کد ریدایرکت دامنه و تاثیر ریدایرکت بر سئو به منابع آوزشی مختلف در اینترنت مراجعه کنید.

چگونه از درست ریدایرکت شدن سایت خود مطمئن شویم؟

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 854
تعداد کل آرا: 5639
تعداد کل بازدیدها: 1756365

نظرات کاربران

*