چگونه از درد دندان در دوران بارداری رهایی یابیم؟ طریقه درمان دندان درد در دوران حاملگی چیست؟

چگونه از درد دندان در دوران بارداری رهایی یابیم؟ طریقه درمان دندان درد در دوران حاملگی چیست؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/20

درد دندان یکی از بدترین دردهای انسان می باشد، که معمولا در نتیجه پوسیدگی دندان و یا ایجاد صدمه و آسیب به دندان پیس می آید، این درد اگر چه در همه مردم امکان به وجود آمدن دارد، ولی در خانم های باردار، به علت اینکه در دوران بارداری برای استفاده از داروها محدودیت دارند، بیش از دیگران مایع نگرانی و موجب آزار و اذیت می باشد. اگر شما باردار می باشید، و با درد دندان مواجه شده اید، پس بهتر است این مطلب را مطالعه کنید.

درد در یک دندان و یا نواحی اطراف آن را دندان درد می گویند، که معمولا از یک دندان یا لثه اطراف دندان و استخوان نگهدارنده آن سرچشمه می گیرد. دندان درد می تواند بطور ثابت یا متناوب وجود داشته باشد و بدون مقدمه و علت خاص یا در نتیجه تحریک دندان ایجاد شود. این درد می تواند برای همه ایجاد شود، که معمولا افراد به دندان پزشک مراجعه می کنند، ولی در زنان باردار، قضیه متفاوت می باشد، اگر حامله می باشد و نمی توانید از داروها استفاده کنید، برای درمان درد دندان می توانید از این روش استفاده کنید.

1- استفاده از گل میخک:

گل میخک به صورت کامل یک تسکین دهنده و از بین برنده درد می باشد، در ترکیبات گل میخک، ماده ای به نام اوژنول (Eugenol) وجود دارد که خاصیت درمان درد دارد. شما هم به عنوان زن حامله اي که از دندان درد رنج می برید، می توانید با جویدن یک تکه از گیاه میخک و یا مالش دادن مقدار کمی روغن میخک بر روي لثه هاي خود روند تسکین یافتن دندان درد را در بدنتان كاهش دهيد.

2- استفاده از پیاز خام:

پیاز هم درد دندان را از بین می برد، پیاز به دلیل داشتن ویژگی آنتی باکتریال و ضد عفونی کننده بودن، میکروبهای که سبب ایجاد درد دندان می شوند را از بین می برد. و در نتیجه به کاهش درد دندان کمک می کند، پیاز را به روی دندانی که درد می کند بمالید، و یا می تواند را بجوید.

پیا با از بین بردن میکروب ها و عفونت، درد را تسکین می دهد، اگر پیا را نمی توانید بجوید، می توانید یک تکیه پیاز را بر روی دندانی که درد می کند، بگذارید و چند دقیقه آن را نگهدارید.

3- استفاده از روغن زیتون:

بسیاری از متخصصان زنان و زايمان به بيماران خود توصیه می کنند که از روغن زیتون در سالاد استفاده کنند، چرا که روغن زیتون موجب تقویت دندان ها می شود. و تشکیل پلاک در دهان را محدود می کند. علاوه بر اين موارد، از آن جايي كه این روغن دارای خواص ضد باکتریایی است، استخوان هاي زنان باردار را استحکام بخشیده و مشکلات گوارشی را در دوران بارداری زنان متوقف می کند.

اگر چه با انجام این روش ها می توانید درد دندان خود را تسکین دهید، اما توجه داشته باشید که مراقبت مناسب از دندان و لثه در طول بارداری اهمیت زیادی دارد. از این رو، سعی کنید قبل از بارداری به دندانپزشک مراجعه کنید. با این کار، دندان های شما به صورت حرفه ای تمیز می شوند، بافت لثه شما با دقت مورد معاینه قرار می گیرد و هر گونه بیماری دهان و دندان پیش از بارداری درمان می شود، با این کار از بروز دندان درد در بارداری جلوگیری می شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 2999
تعداد کل بازدیدها: 276359

نظرات کاربران

*