چگونه از خواب آلودگی در محل کار جلوگیری کنیم؟

چگونه از خواب آلودگی در محل کار جلوگیری کنیم؟

نیمی از افراد دنیا از بی خوابی رنج می برند و حتی افرادی هستند که به دلیل اختلال در خواب و بی خوابی موقعیت اجتماغی شان به خطر افتاده و مجبور به ترک محل کار خود شده اند. در کنار کمبود خواب شبانه، عوامل دیگری نیز وجود دارند که ممکن است منجر به بی خوابی بشوند. در این مطلب قصد داریم به چند راه کار طبیعی برای جلوگیری از خواب آلودگی در محل کار اشاره کنیم.

رفع خواب آلودگی و خستگی صبح و سر کار راهکارهایی دارد که به شکل زیر می باشد:

نوشیدنی زیاد مصرف کنید:

توجه کنید که نوشیدن بیش از اندازه کافئین نیز می تواند باعث عصبانیت شما شود و آب بدنتان تبخیر شود. باید در طول روز به میزان کافی آب بنوشید. نوشیدن به اندازه ی آب می تواند اشتهای کاذب شما را از بین ببرد و حس خواب آلودگی شما را نیز رفع کند.

وعده ناهار بسیار مهم است

هم نخوردن وعده ی نهار و هم خوردن وعده ی ناهار سنگین و زیاد می تواند بسیار شما را خواب آلود کند. باید وعده ی نهار سبک و مقوی داشته باشید. از سبزیجات در وعده ناهار خود حتما استفاده کنید.

برای زمان های کوتاه استراحت کنید

اگر نمی توانید از محل کار خود خارج شوید، بلند شوید و چرخی بزنید و عصلات پا و کمر خود حرکت بدهید. به عقب تکیه بدید و نفس عمیق بکشید تا سیستم گردش خون بهبود پیدا کند.

فعالیت کنید

به باشگاه بروید، پیاده روی کنید،  از پله بروید. اگر کار شما به شکلی است که زمان زیادی می نشینید، لاغری و کاهش وزن شما تنها با رژیم گرفتن ممکن نیست. شما باید تحرک داشته باشید.

بعد از ظهر چرت کوتاهی بزنی

. مغز انسان بین ساعت 2 تا 4 بعد از ظهر نیاز به استراحت دارد. تنها 15 دقیقه استراحت در این زمان می تواند انرژی شما را تجدید کند و معجزه کند

میان وعده های مناسب بخورید

خوردن میوه و خشکبار می تواند هم از گرسنگی شما جلوگیری کند و هم از میزان خواب آلودگی شما بکاهد.

در محیط خنک کار کنید

اگر اطراف شما گرم باشد، امکان خواب آلودگی شما بیشتر است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 3.3
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 594
تعداد کل آرا: 3995
تعداد کل بازدیدها: 650137


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)