چگونه از خال صورت رها شویم؟ روش از بین بردن خال صورت چیست؟

چگونه از خال صورت رها شویم؟ روش از بین بردن خال صورت چیست؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/21

بسیاری از مردم در صورت خود خال هایی به شکل های مختلف دارند، وجود این خال ها در بدن انسان طبیعی می باشد، و ما معمولا مشکلی با انها نداریم، ولی گاهی افرادی به دلایل مختلف دوست دارند، خال صورت خود را بر دارند، برای برداشتن خال صورت معمولا از روش های جراحی و یا لیزر کردن استفاده می شود، ولی این روش ها ممکن است عوارضی داشته باشد و یا خیلی پر هزینه و دردناک باشند اما روش های خانگی بدون درد و هزینه نیز وجود دارد و شما باید با توجه به شدت مشکلتان و مدت زمانی که برای حل این مشکل زمان دارید، یکی از این روشها را انتخاب کنید.

آیا وجود خال در صورتتان شما را ناراحت می کند؟ با روش خانگی و ساده می توانید از خال های روی صورت رهایی پیدا کنید

البته توصیه می شود، قبل از انجام این روش درمانی حتما با پزشک متخصص پوست خود مشورت کنید.

1- استفاده از سرکه سیب:

سرکه سیب یکی از موادی است که برای از بین بردن خال صورت مفید می باشد، قبل از این که بخواهید به خال خود سرکه سیب بزنید، ابتدا صورت خود را بشورید و با حوله خشک کنید، برای اینکه پوستتان آسیب نبیند، تنها سرکه سیب را روی خالتان بمالید، ولی اگر پوستتان حساس می باشد، سرکه سیب را با آب مخلوط کرده و سپس بر روی خال خود بمالید. توجه داشته باشید که اگر بر روی خال پوسته ای به وجود آمد آن را نکنید، اجازه دهید به مرور زمان خودش می افتد.

2- استفاده از عسل:

عسل دارای خاصیت دارویی می باشد و برای بسیاری از بیماری ها مفید است، لذا برای از بین بردن خال هم عسل کمک می کند. بر روی خال خود مقداری عسل بمالید و سپس آن را با یک پارچه تمیز ببندید، و یک ساعت منظر باشید و بعد از آن پارچه را باز کنید. روزی دو بار این کار را انجام دهد.

هشدار: اگر در ظاهر و فرم خال صورت، چیز عجیبی وجود دارد قبل از انجام این کار به دکتر مراجعه کنید.

3- استفاده از انجیر:

ریشه انجیر را جدا کنید و آن را بر روی خال و مناطق اطراف خال بمالید و ماساژ دهید. روز سه بار این کار را تکرار کنید. این روش در از بین بردن خال صورت مفید است.

4- استفاده از سیر خام:

برای برداشتن یا از بین بردن خال ها می‌توانید هم از سیر معمولی و هم از عصاره‌ی سیر استفاده کنید. مطمئن شوید پیش از استفاده، با ژل پترولیوم یا پوشش نواری از پوست اطراف خال محافظت کنید.

5- استفاده از مخلوط روغن کرچک و جوش شیرین:

راه دیگر از بین بردن خال صورت، استفاده از ترکیب روغن کرچک و جوش شیرین می باشد. تنها کاری که باید بکنید آن است که روغن کرچک را با مقداری جوش شیرین مخلوط کنید، یک خمیر چسبنده بسازید و آن را به خال بزنید. ناحیه را با یک باند بپوشانید و بگذارید در طول شب کارش را انجام دهد. سپس باند را بردارید و ناحیه را کامل بشویید.

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 83
تعداد کل آرا: 3106
تعداد کل بازدیدها: 352277

نظرات کاربران

*