چگونه از حساب گوگل(جیمیل) در گوشی اندروید خارج شویم؟

چگونه از حساب گوگل(جیمیل) در گوشی اندروید خارج شویم؟

همانطور که می دانید در گوشی های هوشمند مجهز به سیستم عامل اندروید(android) که متعلق به شرکت گوگل است، برای استفاده از اپلیکیشن ها/برنامه های کاربردی مختص گوگل یا دیگر اپلیکیشن ها شما باید حساب گوگل/جیمیل(Gmail Account) خود را در گوشی هوشمند خود فعال کنید تا بتوانید از این برنامه ها و اپلیکیشن های مختلف استفاده کنید. اما شاید شما به دلایل مختلف از جمله اینکه می خواهید گوشی تلفن خود را بفروشید یا عوض کنید، دیگر نمی خواهید که حساب گوگل شما در این گوشی اندروید باشد. در این نوشته روش حذف حساب کاربری گوگل از گوشی اندروید شما آموزش داده می شود.

ابتدا یادآور می شوم که با حذف حساب کاربری گوگل یا جیمیل(Gmail) در اندروید کلیه سرویس های گوگل(مانند یوتیوب، گوگل مپ، گوگل استور) و اپلیکیشن های دیگری که از جیمیل/حساب گوگل شما استفاده می کنند- برای مثال ممکن است شما لینکدین(LinkedIn) خود را به گوگل متصل کرده باشید- دیگر قادر به استفاده از حساب گوگل شما نبوده و در واقع غیر کاربردی می شوند یا در برخی از آنها ممکن است برخی از کاربردها یا قابلیت های اپلیکیشن که به اتصال به گوگل مربوط باشد از دسترس خارج شده و غیر کاربردی شود. بنابراین حتما زمانیکه دیگر نمی خواهید از این گوشی هوشمند با سیستم عامل اندروید و اپلیکیشن های اندروید(Android Applications) آن استفاده کنید، اقدام به حذف حساب کاربری گوگل(Google Accounts) به روش زیر نمایید:

حذف حساب کاربری گوگل/جیمیل(Gmail) در اندروید بسیار ساده است. البته ممکن است در نسخه ها و گوشی های هوشمند مختلف مجهز به اندروید ظاهرا و دکمه های مربوطه کمی متفاوت باشند، اما برای حذف حساب کاربری گوگل در اندروید شما مسیر کلی زیر را در تمامی گوشی های هوشمند اندروید باید بپیمایید.

ابتدا به قسمت تنظیمات بروید و در آنجا گزینه حساب ها و/یا همزمان سازی(Accounts & Sync) که البته در برخی گوشی ها تنها گزینه حساب ها(accounts) است بیابید – در گوشی های ال جی گزینه حساب ها در قسمت عمومی(General) تنظیمات(Settings) گوشی قرار دارند.

سپس در قسمت حساب ها گزینه گوگل(Google) را انتخاب کنید. توجه کنید که بسته به اپلیکیشن ها و حساب های مختلفی که دارید ممکن است در این قسمت چندین حساب باشد؛ برای نمونه به دلیل اینکه اکثر کاربران از تلگرام استفاده می کنند احتمالا حساب تلگرام نیز در این قسمت فعال است که شما باید دقت کنید و حساب گوگل خود را انتخاب نمایید.

چگونه از حساب گوگل(جیمیل) در گوشی اندروید خارج شویم؟

پس از انتخاب حساب گوگل در قسمت accounts تنظیمات گوشی اندروید خود صفحه ای به شکل زیر ظاهر می شود که در آن در واقع سرویس های مختلف گوگل و فعال یا همزمان بودن آنها نمایش داده می شود. دقت کنید که در این صفحه شما در واقع می توانید یکی از سرویس های گوگل را فعال/غیرفعال، یا همزمان سازی کنید(در واقع با همزمان سازی گوگل اطلاعات به روز شده هر سرویس را از سرور خود می گیرد و در گوشی شما به روز می کند). اما دقت کنید که شما می خواهید حساب گوگل خود را برای همیشه از این گوشی اندروید خود حذف کنید، برای این کار در بالای همین صفحه یک دکمه به شکل سه نقطه مشاهده می کنید که با لمس آن منو حاوی دو گزینه حذف حساب(Remove account) و در برخی از گوشی ها گزینه (Sync) به معنای همزمان سازی(که در واقع کلیه سرویس های گوگل را به روز می کند) مشاهده می شود. در اینجا شما با انتخاب گزینه حذف حساب می توانید حساب گوگل خود را از این گوشی اندروید حذف کنید. یادآور می شوم که بسته به نوع سیستم عامل اندروید و جدید یا قدیمی بودن آن ممکن است محل حساب گوگل یا دکمه مربوط به حذف آن متفاوت باشد، اما در اکثر گوشی ها و دستگاه های اندروید شما باید به قسمت تنظیمات(Settings) و گزینه حساب ها(Accounts) بروید.

در نهایت باید یادآوری کنیم که حذف این حساب از گوگل به معنای حذف حساب گوگل/جیمیل شما از تمامی دستگاه های اندروید(Android Devices) یا کامپیوتر نیست و شما می توانید به حساب گوگل یا جیمیل(Gmail) خود از طریق دیگر دستگاه ها یا وبسایت گوگل دسترسی پیدا کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه بوده و به حوزه فاوا و کارآفرینی علاقه دارند.

تعداد کل مقالات: 261
تعداد کل نظرات : 94
تعداد کل آرا: 1229
تعداد کل بازدیدها: 216866
چگونه از حساب گوگل(جیمیل) در گوشی اندروید خارج شویم؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0
loading...


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)