چگونه از بیماری بواسیر (هموروئید) خلاص شویم؟ روش درمان بیماری بواسیر چیست؟

چگونه از بیماری بواسیر (هموروئید) خلاص شویم؟ روش درمان بیماری بواسیر چیست؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/21

یکی از بیماری هایی که امروز بسیاری از مردم درگیر آن می باشند، بیماری بواسیر(Hemorrhoid) است، درمان این بیماری با دارو و یا عمل جراحی مانند لیزر کردن هم ممکن می باشد، اما اگر این روش ها را دوست ندارید، می تواند به روش ساده و خانگی این بیماری را درمان کنید، و از دست بیماری بواسیر رهایی یابید. برای درمان ساده و خانگی بیماری بواسیر همراه ما باشید.

به گشاد شدن رگ های وریدی در مجرای مقعدی بواسیر می گویند، این رگ های وریدی به کنترل مدفوع کمک می کنند، و زمانی که متورم و یا ملتهب شوند، تبدیل به بواسیر می شوند. بواسیر به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم می شود، بواسیر داخلی همراه با خونریزی معقدی و بی درد می باشد، ولی بواسیر خارجی علائم کمتری دارد و تنها در صورت ترومبوز بودن همراه با درد و تورم در ناحیه مقعد است.

بواسیر شایع ترین بیماری مقعد می باشد و به احتمال دارد نیمی از مردم تا سن 50 سالگی دچار بواسیر شوند، علائم بواسیر عبارتند از تورم، خارش، خونریزی، سوزش و درد است. و دلیل ایجا آن می توان بر اثر زور زدن طی حرکات روده و یا فشار زیاد بر آنها در دوران بارداری باشد. اما نکته اصلی ایجاست که برای رفع بواسیر چکار باید بکنیم؟ آیا با روش های خانگی می توان آن را درمان کرد؟ برای یافتن پاسخ این سوالات این مطلب را تا پایان مطالعه کنید. شاید بتوانید به این طریق و بدون استفاده از داروهای شیمیایی و عمل جراحی بواسیر را درمان کنید.

1- فیبر مورد نیاز بدن را تامین کنید:

فیبر یکی دیگر از نرم کننده های مدفوع بسیار عالی است شما می توانید آن را با خوردن غذاهای با فیبر بالا یا با استفاده از یک مکمل فیبر و یا هر دو به رژیم غذایی خود اضافه کنید. سبزیجات خام و میوه های فیبر دار استفاده کنید، و یا از سبوس اسفرزه و یا بذر کتان استفاده نماید. علاوه بر این سعی کنید سبک زندگی خود را تغییر داده و از آب و مایعات زیاد بنوشید، و همچنین استرس خود را کاهش دهید.

2- از مخلوط بادمجان استفاده کنید:

برای رهایی از دست بیماری بواسیر، مخلوط بادمجان می تواند کمک کند. مواد مورد نیاز داشتن پنج عدد برگ (بند) بادمجان و پنج استکان آب می باشد، برای تهیه این مخلوط ابتدا برگ ها و یا بند سبز بادمجان را ببرید، و به خوبی آن را بشورید، و سپس در ظرف آب آن را بگذارید تا بجوشد، در ظرف را ببندید. و اجازه دهید برگ بادمجان ها با شعله کم به مدت نیم ساعت بجوشد. در موقع جوشیدن در ظرف را باز نکنید، بذارید تا خوب سرد شود، سپس بندهای بادمجان را از آب جدا کنید، آب بدست آمده را بگذارید تا کاملا خنک گردد.

هر روز صبح و شب، روزی دوبار با شکم خالی، یک استکان از این آب میل کنید، به مدت پنج روز از این مخلوط استفاده کنید.

3- از یخ استفاده کنید:

با گذاشت یک قالب یخ بر روی بواسیر خود، موجب می شود که رگ های خونی منقبض شده و تورم کاهش یابد و درد ناشی از بواسیر تسکین پیدا کند. برای این کار یک قالب یخ را در پارچه ای بپیچید و مستقیما آن را به مدت ده دقیقه بر روی محل آسیب دیده قرار دهید. این کار را سه بار در روز و هر بار به مدت 20 دقیقه انجام دهید.

برای درمان بواسیر می توانید از روش های گفته شده استفاده کنید، ولی توجه داشته باشید که اگر بواسیر حاد و که همراه با خونریزی می باشد حتما به دکتر مراجعه کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 83
تعداد کل آرا: 3106
تعداد کل بازدیدها: 352287

نظرات کاربران

*