چگونه از افسردگی و استرس جلوگیری کنیم | نحوه برای جلوگیری از افسردگی و استرس | جلوگیری از استرس و افسردگی

چگونه از افسردگی و استرس جلوگیری کنیم | نحوه برای جلوگیری از افسردگی و استرس | جلوگیری از استرس و افسردگی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/06

در این بخش ما روش های برای جلوگیری از افسردگی و استرس به شما آموزش می دهیم که به شما کمک می کنند تیک نگیرد از اضطراب و فشار روانی و افسردگی نگیرید و آرامش جسم و روح تان را حفظ کنید.

 

چگونه از افسردگی و استرس جلوگیری کنیم

این استرس های شاید علاوه بر تاثیر منفی بر بازدهی  شغلی و سلامت  جسم و روح را نیز کاهش می دهید کنترل استرس گام اصلی در آغاز مسیر گریز از این آسیب هاست . راهکارهایی که برای شما معرفی می کنیم  به شما کمک  می کند  از اضطراب و افسردگی در امان باشید.

چگونه از افسردگی و استرس جلوگیری کنیم | نحوه برای جلوگیری از افسردگی و استرس | جلوگیری از استرس و افسردگی

نوع دید به زندگی : دیدگاه ما نسبت به زندگی و حتی  استرس  در نگاه شما به موقعیت هایی که در آن قرار می گیرید تاثیر می گذارد  در واقع می توان گفت  انعطاف پذیری شما با استرس مقابله افزایش می کند و مثبت اندیشی نیز روشی موثر برای فرار از تیک های عصبی است.

تاثیر خواب : حتما شنیده اید که مقدار خواب  روز ا نه باید حدود  هشت ساعت باشد  کم خوابی علاوه بر اینکه  احتمال بروز بیماری های قبلی  سکته پرفشاری خون و دیابت را افزایش می دهدد در صد تمرکز شما را هم مختل می کند  به این ترتیب بسیار راحت در معرض  استرس های عصبی  قرار می گیرید و هوشیاری و قوه استدلال شما نیز کم می شود

خندیدن از ته دل : قدیمی ها می گفتند  خنده بر هر درد درمان  است  پزشکان به این نتیجه  رسیده اند که خندیدن میزان هرمون های  استرس را در بدن را کاهش  می دهید و تیک های عصبی را از بین  می برد خندیدن  باعث تسکین درد ها افزایش نشاط  و تقویت  سیستم  ایمنی  بدن می شود.

نحوه برای جلوگیری از افسردگی و استرس

نفس عمیق : یک فرمول جهانی می گوید  راحت ترین  راه  برای برطرف شدن تنش های  روحی  تنفس عمیق  است   نفس کشیدن  عمیق باعث شل شدن  عضلات و در ادا مه تسکین روح می شود  باور کنید  این روش ساده  موثر  است و استرس را از شما دور می کند.

گفت گو: پیدا کردن و گفت گو با دوستان جدید  و معاشرت دوباره  با دوستان قدیمی  روش فوق العاده ای  برای خلاص شدن  از تنش و اضطراب روزمره است  اگر این توانایی را داشته باشید که مشکلات خود را با دیگران در میان بگذارید  دیگر تنها نخواهید بود.

 آرام سازی اعصاب : با خواندن چند کتاب کوچک با تکنیک های تمدد اعصاب آشنا شوید و با به کارگیری این روش ها تیک های عصبی را از بین ببرید. برای مقابله با اثرات احساسی و فیزیکی منفی اضطراب می توانید از روش های ساده ای مانند گره کردن مشت و شل کردن آن بهره بگیرید.

 ساده زیستن : از کمترین داشته های تان بیشترین بهره را ببرید و ساده زیستن را عملی کنید. به سمت آنچه برای تان ارزشمند است بروید و از غیرضروریات زندگی دست بکشید. اگر خود را رها کنید استرس کمتری خواهید داشت و خوشحال تر زندگی خواهید کرد.

 جلوگیری از استرس و افسردگی

 برنامه ریزی کنید: اگر می خواهید در انجام امور زندگی تان شکست نخورید برنامه ریزی زمانی خوبی داشته باشید. شما نمی توانید چند کار درست و کامل را در یک روز انجام بدهید زیرا دچار اضطراب می شوید. بنابراین تنها برای کارهایی که کیفیت زندگی تان را بالا می برند وقت بگذارید.

 ورزش : انجام تمرینات ورزشی برای کاهش استرس و تیک های عصبی و تنش مفید هستند. درواقع هنگامی که نرمش یا ورزش می کنید علاوه بر تقویت عمومی بدن، مغز شما هم یک انتقال دهنده عصبی به نام اندورفین تولید می کند. کار این ماده ایجاد احساس خوب است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 212
تعداد کل نظرات : 99
تعداد کل آرا: 201
تعداد کل بازدیدها: 187385

نظرات کاربران

*