چگونه از اعتیاد به وسایل الکترونیکی رهاشویم؟

چگونه از اعتیاد به وسایل الکترونیکی رهاشویم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1395/12/24

ابزار الکترونیکی (Electronic Gadgets) به بخش لا ینفک زندگی ما تبدیل شده اند و ما بسیاری از کار های خود را در محیط مجازی انجام می دهیم. در این محیط بازی می کنیم، کار می کنیم، دوست پیدا می کنیم و... اما گاهی احساس ناخوشایندی به ما دست و میدهد و فکر می کنیم که از دنیای واقعی دور شده ایم و تنها در محیط مجازی زندگی می کنیم. برای اینکه ارتباط خود را با وسایل الکترونیکی متعادل کنیم و ار اعتیاد به آن ها رها شویم، چند راه کار وجود ارد که در این مطلب سعی می کنیم به آن راه کار ها اشاره کنیم.

کامپیوتر و وسایل الکترونیکی خود را به اتاقی که مخصوص استفاده از این وسایل است  منتقل کنید.

اتاق خواب و اتاق استراحت وسایر اتاق های شما باید از وسایل الکترونیکی عاری باشندچگونه از اعتیاد به وسایل الکترونیکی رهاشویم؟

زمانی که کامپیوتر یا سایر وسایل الکترونیکی را به شارژ زده اید، آن ها را به اتاق دیگر منتقل کنید.

 صدا یا آلارمی که این وسایل در هنگام شارژ شدن و یا پس از شارژ شدن از خود تولید می کنند می توانند آرامش شما را بر هم بزنندچگونه از اعتیاد به وسایل الکترونیکی رهاشویم؟

ورود وسایل الکترونیکی به اتاق خواب ممنوع

موبایل، تبلت و سایر وسایل الکترونیکی خود را به اتاق خواب خود نیاورید. طبق تحقیقات نور آبی می تواند بی خوابی یا بد خوابی ایجاد کنید.

  • بسیاری از افراد به دلیل استفاده از این وسایل خواب مناسبی ندارندچگونه از اعتیاد به وسایل الکترونیکی رهاشویم؟

    آخر هفته ها آلارم ساعت خود را خاموش کنید. اگر چند روز در هفته به جای استفاده از ساعت خودتان بیدار شوید، حس بهتری خواهید داشت. بسیاری از افراد حداقل یک ساعت قبل خواب را در اینترنت سپری می کنند.

    • افرادی که 7 یا 8 ساعت در طول روز می خوابند، روحیه بهتری در قیاس با افرادی که کمتر می خوابند دارند. خواب کافی به سیستم دفاعی بدن شما کمک می کند و با عث کاهش استرس می شود.چگونه از اعتیاد به وسایل الکترونیکی رهاشویم؟

      یک تایمر آنلاین دانلود کنید که به شما بعد از 30 تا 60 دقیقه استفاده از اینترنت آلارم (Aalarm) بدهد. شما ممکن است هنگام استفاده از وسایل الکترونیکی متوجه گذر زمان نشوید. بنابراین با استفاده از این تایمر می توانید از این کار خودداری کنید.چگونه از اعتیاد به وسایل الکترونیکی رهاشویم؟این چند نته ساده اما کاربردی، می تواند شما را تا حدودی از مصرف بیش از اندازه از وسایل الکترونیکی دور کند. توجه کنید استفاده بیش از اندازه از این وسایل می تواند اثرات مخرب زیادی بر روی روان شما داشته باشد

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 816
تعداد کل آرا: 5376
تعداد کل بازدیدها: 1473989

نظرات کاربران

*