چگونه از استاپ شدن وزن جلوگیری کنیم | شیوه های جلوگیری از توقف کاهش وزن

چگونه از استاپ شدن وزن جلوگیری کنیم | شیوه های جلوگیری از توقف کاهش وزن
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/01

برای وزن کم کردن عوامل بسیاری دخیل هستند که باید مد نظر قرار گیرند. اگر ووزن شما استوپ شده است مطمئن باشید در جایی مشکلی وجود دارد و آن هم از نحوه غذا خوردن شماست. در این مقاله به روش هایی می پردازیم که به شما کمک می کند بفهمید چرا وزن کم نمی کنید و چرا به اصطلاح وزن شما استاپ شده است.هر چه سخت تر تلاش می کنید باز هم نمی شود. مشکل از کجاست؟ قطعا شما هم تعجب می کنید که چرا با وجود اجرای رژیم غذایی خود وزنتان ثابت مانده و کم نمی شود؟ نگران نباشید چون مشکلی در بدن و ساختار جشسمی شما وجود ندارد. تنها مشکلی که این وسط باقی می ماند این است که با امید به کاهش وزن باید به طور مرتب برنامه غذایی خود و همچنین میزان فعالیت هایی که در روز انجام می دهید را چک کنید.

استاپ کردن و یا متوقف شدن کاهش وزن می تواند یکی از دلایل زیر باشد.

آیا این دلیل است که من صبحانه نمی خورم؟
پاسخ این سوال می تواند آری باشد. دلیل آن هم این است که شما از دیشب که شام میل نموده اید با معده خالی از خاوب بلند شده اید و به دلیل نخوردن صبحانه اشتهای زیاد شما بر سر میز ناهار می تواند کالری بسیار زیاد و غیر ضروری را برای شما به همراه داشته باشد. شما احتمالا بعد از ظهر در وعده ناهار بیش از حد مجاز و نیاز بدن غذا خواهید خورد.
سعی کنید یک ساعت بعد از اینکه از خواب بیدار شدید صبحانه میل کنید. وعده صبحانه بسیار وعده مهم و اساسی است پس مراقب باشید ان را از با ارزش ترین مواد غذایی پر کنید. صبحانه حاوی پروتئین با فیبر بالا به شما کمک کند احساس راحتی بیشتری داشته باشید. می توانید از پنیر با میوه، تخم مرغ با نان تست کامل یا ماست یونانی یا چکیده با موز به عنوان یک وعده مناسب و بهینه برای صبحانه استفاده کنید.

آیا قبل از اینکه بخوابیم غذا می خوریم؟
یک وعده غذایی که در اواخر شب می خورید ( هر چه می خواهد باشد ) می تواند عاملی مهم و اساسی برای مشکلات شما در برنامه کاهش وزنتان باشد. خوردن غذا قبل از اینکه برای خوابیدن به اتاق خواب بروید می تواند مشکلات شما را برای وزن کم کردن به حداکثر برساند.
خوردن وعده غذایی قبل از خواب عاملی برای افزایش درجه حرارت بدن، قند خون و انسولین خواهد بود. برای دوستانی که می خواهند وزن کم کنند و شدیدا هم برایشان این موضوع مهم است توصیه می شود که زمان خوردن آخرین وعده غذایی خود را حداقل 3 ساعت قبل از خواب قرار دهند. سعی کنید شام را حداقل 3 ساعت قبل از خواب بخورید.
زمانی که شما یک وعده غذایی می خورید بدن شما فکر می کند که شما نیازمند به انرژی آن هستید و تصمیم به هضم کردن آن می کند. برای اینکه بدن شما بتواند یک وعده غذایی را هضم کند باید انرژی بسوزاند که همین عمل باعث به کار افتادن بیش از نیمی از ارگان های بدن بوده و در این هنگام شما می خواهید بخوابید. نتیجه چه می شود بدن استراحت می کند و غذا هضم نشده باقی می ماند.

آیا این به این دلیل است که من در زندگی استرس دارم؟
شما هم ممکن است این جمله را شنیده باشید که فرد می گوید عصبی که می شود چاق می شوم و یا اینکه چاق شدنم عصبی است. این موضوع قطعیت ندارد اما امکان چاق شدن شما در زمانی که استرس بیشتری دارید ممکن است. چاق شدن شما در اثر استرس باعث می شود که شما از غذاهایی با کالری بالا و با چربی بالا استفاده نمایید و با خوردن استرس خود را کاهش دهید. بدن شما همچنین تمایل به ذخیره بیشتر چربی را زمانی که شما در استرس هستید دارد. این طبیعت بدن ما انسان هاست و ارتباطی با زن و یا مرد بودن شما ندارد. همچنین به عنوان توصیه عالی و مهم برای کسانی که در زندگی خود استرس دارند و یا استرس های کاری در زندگی آنها جاریست می توانید برای کاهش استرس، ورزش یا مراقبه را امتحان کنید.

آیا این به خاطر جنسیت ماست؟
این می تواند در چگونگی کاهش وزن شما تغییر کند. جنسیت عاملی برای اینکه وزنتان کاهش پیدا نمی کند نیست اما بر روی این عامل تاثیر گذار است که کاهش وزن و یا برعکس افزایش وزنتان با چه فرمول هایی محاسبه می شود باشد. مطالعات اخیر نشان می دهد که مردان به راحتی می توانند وزن خود را در کوتاه مدت کم کنند اما زنان تمایل بیشتری به تلاش های طولانی مدت دارند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 10
تعداد کل آرا: 136
تعداد کل بازدیدها: 117547

نظرات کاربران

*